Nowy Styl, europejski lider w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej, postanowił na dłużej związać swoją przyszłość z kompleksem biurowym Oxygen Park w Warszawie. W ramach przedłużenia umowy najmu, showroom marki został poddany gruntownemu remontowi i w nowej odsłonie funkcjonuje już od lutego br. Najemca zajmuje w Oxygen Park ok. 550 mkw.

Nowy Styl to czołowy europejski producent mebli biurowych, obecny na rynku od 30 lat. Oferuje szeroki wachlarz rozwiązań dopasowanych do każdego rodzaju biura, łączących funkcjonalność, ergonomię oraz estetykę. Tworząc meble, firma współpracuje z projektantami z całego świata i była wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach branżowych w obszarze designu. Nowy Styl prowadzi działalność na skalę europejską, a zakłady produkcyjne marki oraz showroomy zlokalizowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeden z showroomów od lat funkcjonuje w warszawskim kompleksie biurowym Oxygen Park, zajmując ok. 550 mkw. wysokiej jakości powierzchni.
Przestrzeń Nowego Stylu w Oxygen Park stanowi przykład nowoczesnej i funkcjonalnej aranżacji miejsca pracy, dostosowanego do pracy gabinetowej oraz open space. W ostatnich miesiącach showroom przeszedł gruntowny remont. W efekcie przedłużenia dotychczasowej umowy najmu, Nowy Styl pozostanie w inwestycji należącej do Golden Star Grup przez kolejne lata.

– Bardzo cieszymy się, że nasi kolejni najemcy decydują się kontynuować swoją działalność w Oxygen Park. To miejsce, które stwarza firmom znakomite warunki do rozwoju w możliwie najlepszym wydaniu – z dostępem m.in. do zieleni otaczającej ogólnodostępne patio kompleksu czy do naturalnego światła, dzięki przeszklonej elewacji. Nasza inwestycja jest atrakcyjnym wyborem nie tylko w ujęciu wizualnym, ale także od strony technicznej – zastosowaliśmy w niej szereg nowoczesnych rozwiązań ułatwiających codzienną pracę wszystkim użytkownikom – powiedziała Ewa Dragunajtys, Head of Asset Management w Golden Star Group. – Nowy Styl to jedna z tych marek, które z Oxygen Park związane są od dawna. Nasza współpraca od początku przebiegała znakomicie, stąd decyzję o przedłużeniu umowy najmu w tej lokalizacji przyjęliśmy ze szczerym entuzjazmem. Jestem przekonana, że przed nami kolejne owocne lata, a nowy showroom marki spotka się z uznaniem klientów – dodała.

Oxygen Park jest nowoczesnym kompleksem biurowym, zlokalizowanym bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich, w biznesowym obszarze Warszawy (ul. Jutrzenki 137A). Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 18 000 mkw.
Do dyspozycji najemców Oxygen Park – oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych – są również zielone patio ze strefą relaksu oraz Kawiarnia Gorąco Polecam. Na terenie inwestycji znajdują się także 162 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, stojaki rowerowe oraz szatnie z prysznicami. Zastosowane w kompleksie rozwiązania pro-środowiskowe zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.
Dzięki położeniu przy jednej z najważniejszych arterii Warszawy, do kompleksu można dogodnie dojechać z każdego miejsca w stolicy i okolic – zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego, w tym kolejką WKD (bliskość stacji „WKD Raków”). Obiekt położony jest zaledwie 7 km od lotniska Okęcie i centrum miasta. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajdują się centra handlowe Reduta i Blue City oraz supermarkety E.Leclerc i MAKRO.
Wśród najemców Oxygen Park, poza Nowym Stylem, znajdują się m.in. takie firmy, jak: Adara, Agfa, Certis Belchim, DiaSorin, ECO3, e-Xim, Eurotronic, Grupa Transportowa, Hamelin, ITPunkt, LSI Software, Parker Hannifin, PHINIA, Sodexo, Nieruchomości Plus, Trane czy Toshiba Global Commerce Solutions.
Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci. Inwestycja została oddana do użytku w 2013 r.
****
O Golden Star Group
Golden Star Group jest firmą inwestycyjną, działającą na globalnym rynku nieruchomości od 2002 r. Łącząc międzynarodowe doświadczenie i specjalistyczną wiedzę branżową, Golden Star Group koncentruje się na nabywaniu nieruchomości i tworzeniu ich wartości dodanej poprzez wynajem oraz zarządzanie. Firma specjalizuje się w inwestycjach o wysokiej stopie zwrotu w segmentach biurowym, handlowym i luksusowych usług hotelarskich. Portfolio Golden Star Group obejmuje projekty o łącznej wartości przekraczającej 1,5 mld euro, które zlokalizowane są w Czechach, Holandii, Niemczech i Polsce.
Wśród projektów należących do polskiego portfela firmy – Golden Star Estate – znajdują się inwestycje biurowe w Warszawie (Konstruktorska Business Center, Oxygen Park i JK 55) oraz w Krakowie (DOT Park). W ramach Grupy działalność w Polsce prowadzi także spółka LIM, która odpowiada za zarządzanie kompleksem biurowo-hotelowym LIM Center i realizację Lilium Tower.
