AKE Polska – oficjalny dystrybutor firmy ATEMAG w Polsce

AKE Polska Sp. z o.o.

 

98-400 Wieruszów ul. Witosa 7,

tel. 62 783 22 00,  e-mail: ake@ake.pl  www.ake.pl

 

 


ATEMAG – firma założona w 2004 roku, nieustannie wyznacza standardy w dziedzinie produkcji agregatów precyzyjnych do centrów obróbczych CNC oraz systemów robotycznych.

Co wyróżnia ATEMAG spośród wielu innych producentów na rynku? To przede wszystkim podejście do produkcji. Każdy agregat ATEMAG nie jest po prostu kolejnym wytworem linii montażowej, lecz efektem skrupulatnej, ręcznej pracy jednego montera, każdy agregat jest niepowtarzalnym egzemplarzem, dostosowanym indywidualnie do potrzeb klienta. Poszczególny etap montażu jest starannie rejestrowany, a tolerancje produkcyjne są ściśle przestrzegane, aby zapewnić niezmiennie wysoką jakość.

Dzięki ciągłemu rozwojowi nawet standardowe jednostki, obecne w programie od lat, są zawsze aktualizowane pod względem technicznym.

 

Nasz zespół ds. rozwoju i projektowania współpracuje z klientem i jego partnerami od początkowego pomysłu do gotowego produktu, aby opracować specyficzne i jedyne w swoim rodzaju produkty. ATEMAG jest reprezentowany w wielu różnych sektorach przemysłu i dostarcza innowacyjne rozwiązania do realizacji wymagających procesów.

ATEMAG to:

 • innowacyjna inżynieria uwzględniająca najnowsze technologie
 • atrakcyjny stosunek ceny do wydajności
 • bezkompromisowa jakość
 • współpraca z klientem
 • autentyczność

Marka ATEMAG

 • Za marką ATEMAG stoi know-how zdobywany przez wiele lat w rozwoju i projektowaniu zespołów obróbczych, a także doświadczone i kompetentne doradztwo w zakresie zastosowania produktu.

Nasz agregat

 • Agregaty ATEMAG znajdują zastosowanie w maszynach CNC i systemach robotycznych. Dzięki zastosowaniu agregatów można obrabiać szeroką gamę materiałów pod różnymi kątami i wieloma osiami. W zależności od wymagań obróbczych i zastosowań stosuje się agregaty standardowe lub agregaty produkowane specjalnie na potrzeby klienta .

Modułowość

 • Szybkie czasy przezbrajania, krótkie przestoje, długi czas sprawności maszyn dzięki modułowym systemom agregatów.
 • Dzięki modułowym przyłączom maszynowym i ramionom reakcyjnym agregaty kątowe ATEMAG można stosować na wszystkich popularnych maszynach. Ponadto modułowe oprawki narzędziowe umożliwiają umieszczenie różnych narzędzi, maksymalizując możliwości obróbki w centrum obróbczym.

ATEMAG Control 4.0

Aby Twoje centrum obróbcze CNC i Twoja jednostka ATEMAG osiągnęły idealną i maksymalną wydajność, konieczne jest wykorzystanie całego potencjału udoskonalenia jednostki. Można to łatwo zrobić za pomocą chipa ATEMAG Control 4.0, który mocuje się bezpośrednio w agregacie. Zaawansowane technologicznie czujniki chipa zbierają dane procesowe urządzenia i przesyłają je do użytkownika w czasie rzeczywistym. Operator maszyny ma zatem dostęp do następujących aktualnych danych: obroty/minutę, łączny czas pracy, temperatura czy wibracje urządzenia.

 

Zwiększenie wydajności CNC

 • Dzięki szybkiemu wykrywaniu krytycznych parametrów użytkownik może dokonywać regulacji urządzenia, narzędzi i maszyny CNC, a także maksymalizować wydajność urządzenia – regularnie sprawdzając zmienne parametry pracy urządzenia.

Żywotność agregatu

 • Dane dotyczące wydajności urządzenia są stale monitorowane i analizowane przez czujniki chipa Control 4.0. W przypadku przekroczenia parametrów krytycznych są przekazywane bezpośrednio operatorowi maszyny, który może podjąć działania naprawcze poprzez zmianę parametrów.
 • Obróbkę można kontynuować lub zatrzymać ze zmienionymi parametrami. Dzięki temu zwiększa się żywotność urządzenia, ponieważ zapobiega się niezamierzonemu uszkodzeniu urządzenia.

Ekonomiczna produkcja

 • Aby produkcja była opłacalna, potrzebna jest wydajność. Można to osiągnąć jedynie przy optymalnych ustawieniach urządzenia i regularnej konserwacji, podczas której sprawdzane są części zużywalne i w razie potrzeby wymieniane. Licznik godzin pracy chipa sterującego raportuje w czasie rzeczywistym zalecane przez ATEMAG okresy międzyobsługowe, dzięki czemu można zaplanować konserwację urządzenia i zapobiec awariom.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji pracy agregatów na oficjalnym kanale YT:

         ATEMAG Aggregatetechnologie und Manufaktur AG – YouTube