Architekci pomagają Fundacji Mam Marzenie

6 marca, w warszawskim Pawilonie Zodiak, projektanci i miłośnicy designu wzięli udział w warsztatach dotyczących sztuki nowoczesnej. Podczas wydarzenia zorganizowanego w ramach Aukcji Marzeń dla Fundacji Mam Marzenie, można było wysłuchać cennych rad Grzegorza Goworka z pracowni Studio.O., który opowiedział zebranym o wartości inwestycji w sztukę. Inicjatywie towarzyszyła charytatywna aukcja, prowadzona przez Dom Aukcyjny DESA Unicum. Wspaniałe prace polskich artystów malarzy i grafików można wciąż licytować online.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, wnoszących w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Wolontariusze podejmują szereg działań motywujących i inspirujących wszystkich zainteresowanych pomocą Fundacji i spełnianiem marzeń małych pacjentów.

Celem warsztatów w Pawilonie Zodiak było przybliżenie idei aukcji dzieł sztuki i uświadomienie projektantom kwestii odpowiedniego doboru sztuki nowoczesnej przy projektowaniu wnętrz, a także zdobycie wiedzy z zakresu rynku sztuki i tworzenia kolekcji. Grzegorz Goworek z pracowni Studio. O. opowiadał o architekturze wnętrz, począwszy od analizy możliwości inwestorów, opartej na dostępnym budżecie, poprzez projekt przedsięwzięcia, aż po jego finalna realizację – dobór konkretnych grafik, rzeźb, fotografii i malarstwa. Dyskusję moderowała Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni Targów Sztuki Dostępnej, dziennikarka specjalizująca się w tematyce wnętrzarskiej. Na spotkaniu obecna była również Katarzyna Jaroszyńska, która opowiadała zebranym o magii telewizji i tworzeniu filmów z wybranych realizacji.

Przedstawiciele Desa Unicum przybliżyli natomiast gościom świat aukcji – także tych charytatywnych. Rozmowom o sztuce nie było końca – a wszystko to w bardzo szczytnym celu. Wydarzenie towarzyszyło Aukcji Marzeń – od 11 do 25 marca, można jeszcze licytować dzieła sztuki najnowszej na bid.desa.pl. Cały dochód zostanie przekazany podopiecznym Fundacji Mam Marzenie.

Więcej na:
www.aukcjamarzen.pl.
www.studioorganic.pl/

***
Studio.O. to pracownia, która tworzy wnętrza, budynki jednorodzinne, a także krajobraz. Architekci najlepiej sprawdzają się w kompleksowej kreacji przestrzeni, od projektu domu, jego idealnej lokalizacji na działce i znalezieniu najlepszych połączeń ogrodu okalającego budynek, po precyzyjnie przemyślaną koncepcją wnętrza. Studio.O. kreuje przestrzenie przyjazne człowiekowi. To on, jego potrzeby, przyzwyczajenia i marzenia są priorytetem podczas powstawania i wdrażania projektów pracowni.

Translate »