Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka w Warszawie ze srebrną statuetką w prestiżowym konkursie PRCH Retail Awards

Poznaliśmy zwycięzców 13. edycji konkursu PRCH Retail Awards.

Wśród nagrodzonych znalazła się Domoteka, zdobywając srebrną statuetkę w kategorii Magazyn Obiektu Handlowego Roku za projekt „Katalog Produktowy Domoteki 2021”. Jury doceniło innowacyjny pomysł, nietypowy sposób prezentacji oferty, a także warstwę estetyczną, lifestyle’ową formę, interaktywny charakter oraz za zaangażowanie najemców w ten projekt

Za realizację katalogu odpowiadała agencja BWP Polska.

Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka — to tu na jednej przestrzeni znajduje się ponad 600 marek w ponad 50 wyjątkowych salonach, w których znaleźć można unikatowe meble      i dodatki do wyposażenia domu. Przemyślana, różnorodna prezentacja produktów to nie jedyny atut tego miejsca. To także przestrzeń, w której miłośnicy dobrego designu znajdą szereg inspiracji. Nawet bez odwiedzania Domoteki osobiście. Jak to możliwe? Wszystko    za sprawą innowacyjnego sposobu prezentacji bogatej oferty przy pomocy Katalogu Produktowego w formie magazynu on-line.

Katalog Produktowy Domoteki łączy w sobie najlepsze doświadczenia magazynów lifestylowych z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi. Intuicyjna forma pozwala czytelnikom wygodnie nawigować po świecie przedstawionym w inspiracyjnych kontekstach produktów.   W ten sposób Domoteka wyszła naprzeciw współczesnym trendom, zapewniając swoim klientom nowe, szerokie możliwości urządzania wymarzonych domów. To innowacyjne podejście doceniło Jury 13. edycji konkursu PRCH Ratail Awards, przyznając nagrodę Domotece w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w branży.

Nagroda w konkursie PRCH Retail Awards stanowi dowód na to, że działania podejmowane przez Domotekę są nie tylko efektywne, lecz także zasługujące na pełne uznanie. Innowacyjna forma Katalogu Produktowego Domoteki podyktowana współczesnymi trendami w zakresie aranżacji wnętrz, które dotyczą nie tylko nowych dróg poszukiwania inspiracji, lecz także coraz większej roli mediów społecznościowych i influencerów, została zauważona przez jury. Lifestyle’owa, atrakcyjna graficznie prezentacja produktów pozwala poznać ofertę Domoteki z poziomu indywidualnych potrzeb, będąc przy tym potężnym źródłem pomysłów dla domu – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Za sukcesem katalogu stoi praca wyjątkowego zespołu redakcyjnego, stworzonego specjalnie na potrzeby tej publikacji, pod kierownictwem Marty Majdan z agencji BWP Polska. Efektem ponad 400 godzin pracy przedstawiono na blisko 200 wirtualnych stronach, gdzie zaprezentowano prawie 160 różnych trendów podzielonych na pomieszczenia i dopełnionych o kategorie, takie jak oświetlenie czy dodatki, które pozwalają wykończyć oraz umeblować cały dom lub mieszkanie. To, na co szczególną uwagę zwróciła kapituła konkursu, to interaktywny charakter publikacji. Po kliknięciu na zdjęcia czytelnicy otrzymują opisy produktów i informacje o cenach, a także mogą bezpośrednio przejść na stronę Domoteki, aby poznać jeszcze więcej szczegółów. Katalog Produktowy Domoteki to realizacja autorskiego konceptu graficznego i merytorycznego, który tak zachwycił jury.

Sposób prezentacji także zasłużył na słowa uznania. Z ponad 50 tys. produktów, wybrano około 1600, które pokazano w blokach tematycznych odpowiadających poszczególnym pomieszczeniom w domu, takim jak: kuchnia, łazienka, salon, sypialnia, pokój dziecka, garderoba czy home office. Unikatowy charakter publikacji stanowią moodboardy wnętrzarskie z propozycjami zestawień produktów w zgodzie z różnorodnymi trendami stylistycznymi, kolorystycznymi i lifestyle’owymi. W Katalogu pojawiły się także sekcje z bestsellerami sprzedażowymi oferty 53 najemców, designerskimi perełkami z najwyższej półki dostępnymi w Domotece czy praktycznymi meblami, które wpisują się we współczesną potrzebę mobilności.

Do pracy nad Katalogiem Produktowym Domoteka zaangażowała również influencerów – pasjonatów dobrego designu, aktywnych w mediach społecznościowych. Na łamach Katalogu dzielą się oni swoimi pomysłami i inspiracjami dotyczącymi zarówno wnętrz, jak i stylu życia.


Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą.

Właścicielem Domoteki jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery – wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,4 miliarda euro zawiera 57 centrów i parków handlowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji oraz Abu Dhabi posiadających łącznie 2500 sklepów. (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland. Za komercjalizację odpowiada Cushman & Wakefield.

Language versions »