Ceramika Paradyż na Warsaw Home 2019

Między 3 a 6 października w podwarszawskim Nadarzynie tętniło serce polskiego designu. Szczególnie duże zainteresowanie wśród gości odwiedzających targi Warsaw Home wzbudziło stoisko Ceramiki Paradyż, która zaprezentowała aż dwie wyjątkowe premiery. Celebration Edition to kolekcje płytek ściennych stworzone specjalnie na 30-lecie firmy, kolekcja „Modernizm” zaprojektowana wspólnie z Mają Ganszyniec to z kolei powrót do ponadczasowych gorsecików.

Warsaw Home co roku przyciągają architektów, projektantów i fanów dobrego wzornictwa nie tylko z Polski. To największe biznesowe targi wnętrzarskie w tej części Europy. Ceramika Paradyż przedstawiła podczas ich trwania dwie niezwykle dobrze przyjęte premiery kolekcji, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby zarówno klientów jak i architektów oraz projektantów wnętrz. – Zainteresowanie naszymi produktami oraz tłumy gości na naszym stoisku przerosły nasze oczekiwania – mówi Grzegorz Kopeć, dyrektor ds. współpracy z architektami w Ceramice Paradyż. Podczas czterech dni odbyliśmy wiele ciekawych i biznesowych rozmów, tworząc jednocześnie płaszczyznę do ich kontynuacji w najbliższym czasie. To były wyjątkowe dni, to była dobra edycja. Dziękuję wszystkim osobom z firmy zaangażowanym w ten projekt i niezwykle odważną koncepcję naszej obecności – dodaje Grzegorz Kopeć.

Celebration Edition
Z jednej strony stoiska gości witały geometryczne bryły oraz ściana ułożona ze złotych i czarnych płytek oraz błyszczących czarno-złotych szklanych powierzchni. W ten sposób przedstawiona została kolekcja Golden Hills, inspirowana regionami Ameryki Północnej. Towarzyszące jej osiem kolekcji razem tworzą set Celebration Edition, przygotowany specjalnie na jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż. W środku stoiska wzrok zwiedzających przyciągały mozaiki w głębokich odcieniach zieleni. To potwierdzenie światowego trendu odchodzenia od zachowawczych barw i stawiania na żywe, ekspresyjne kolory i kształty. W odpowiedzi na ten trend Ceramika Paradyż przedstawiła 11 uniwersalnych mozaik ciętych i szklanych, które wprowadzają więcej dynamizmu we wnętrzach. Wzory pozwalają na zabawę geometrycznym wzorem, stworzenie trójwymiarowego efektu na ścianie lub zapewnienie interesującego kontrastu między płytkami a armaturą łazienkową.

Ponadczasowa wyjątkowość gorsecików
Szczególnym zainteresowaniem podczas targów cieszyły się projekty unikalne, przedstawiające nieprzemijające piękno wzornictwa. Takim bez wątpienia było zaprezentowanie kolekcji „Modernizm” – wspólnej inicjatywy Ceramiki Paradyż i cenionej projektantki Mai Ganszyniec. Głównym motywem tego projektu jest gorsecik – kultowa płytka ceramiczna z charakterystycznym wcięciem, która cieszyła się dużą popularnością przed wojną. Projektanci odtworzyli ten kształt, korzystając z tego samego materiału, dzięki czemu kafelki, podobnie jak przedwojenne oryginały, mogą pochwalić się dużą trwałość i odpornością na warunki atmosferyczne. Podczas Warsaw Home po raz pierwszy można było zobaczyć gorseciki ułożone w specjalnie zaprojektowane wzory. Po środku labiryntu ze ścian z nowymi kafelkami, zaprojektowanego przez Maję Ganszyniec, ustawiono pojedynczy przedwojenny gorsecik – symbol ponadczasowości tego kształtu.

 

Rok 2019 | Jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju. Od 30 lat napędza polskie wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom na całym świecie innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. Ceramika Paradyż to dziś także wizytówka polskiego przemysłu na świecie.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com

Translate »
Wyszukiwarka firmSklepy firmDodaj ogłoszeniePolub nas na Facebooku