Czy budynek, w którym pracujesz jest bezpieczny dla zdrowia?

W pracy spędzamy zazwyczaj kilkadziesiąt godzin tygodniowo, a zmiany w społeczeństwie
i wymiana pokoleń sprawiają, że coraz większą wagę przywiązujemy do otoczenia, jakie mamy w biurze. Na to, czy dobrze czujemy się przebywając w danym budynku, mają wpływ takie czynniki jak na przykład: powietrze, materiały, woda, światło, ruch, komfort termiczny, akustyka i społeczność. Jak możemy sprawdzić, czy budynek w, którym mieści się nasza firma spełnia określone standardy?

Nacisk na zrównoważony rozwój i środowisko zawsze odgrywał ważną rolę dla Millikena, amerykańskiego producenta wykładzin, reprezentowanego na polskim rynku przez firmę AQINA. Zgodnie ze standardami WELL został zaprojektowany salon wystawowy tej firmy mieszczący się w Chicago. Jednym z podstawowych aspektów certyfikacji było na przykład upewnienie się, że showroom ma czystą, zdrową wodę pitną. To może wydawać się błahostką, jednak spójrzmy na to szerzej – doskonała woda z kranu oznacza również, że woda butelkowana nie musi już być przechowywana w showroomie, a wraz z nią stos pustych plastikowych butelek, które zawsze szybko napełniają kosz na śmieci!

WELL Building Standard uwzględnia szeroki wachlarz czynników, z których wszystkie działają równolegle. W tym przypadku nacisk kładziony jest na zrównoważony rozwój oraz zdrowie i dobre samopoczucie. Temat ten będziemy mogli zgłębić podczas 16. edycji OKK! design. W odpowiedzi na zaproszenie Marcina Zielińskiego, założyciela Aqiny, pojawi się na nim Kate Burnett, strategic marketing manager z firmy Milliken. Przeprowadzi ona prezentację pod tytułem „WELL Building Standard – przestrzenie komercyjne w zgodzie z naturą”. Wydarzenie odbędzie się 9. września na Mysiej 3. Wystąpienie Kate Burnett rozpocznie się o godzinie 15:20. Więcej na: http://okkdesign.pl/

Odsłony: 0

Language versions »