DEFINICJA EKSKLUZYWNEGO PIĘKNA W KOLEKCJACH MARKI TUBĄDZIN INSPIROWANYCH MARMUREM

Dla wielu marmur uchodzi za najbardziej drogocenny kruszec. Niezaprzeczalnie kojarzy się z doskonałością, luksusem i elegancją. To materiał wyjątkowy i popularny jednocześnie, ceniony w starożytności, a obecnie będący inspiracją dla współczesnych architektów. I nic nie wskazuje na to, żeby miało się to szybko zmienić. 

Jego fenomen kryje się w niesamowitych wzorach, które zachwycają niepowtarzalnością i nieregularnym rysunkiem, dając poczucie wyjątkowości i unikatowego designu. Już w czasach antycznych doceniono piękno i szlachetną materię tego kruszcu, a szczególnie upodobali go sobie ówcześni architekci i konstruktorzy monumentalnych budowli. Prawdziwy rozkwit marmuru przyszedł wraz z epoką renesansu. To wtedy powstały najsłynniejsze budowle i rzeźby, w tym te wyjątkowo cenne dla sztuki, dłuta Michała Anioła. Współcześnie jest nieodłącznym elementem eleganckich, ekskluzywnych przestrzeni, oferując szeroki wachlarz możliwości dekoracyjnych.


Tomek Smus fot. Tubądzin

 

Marmur zachwyca ponadczasową estetyką. Kiedyś wykorzystywano go do budowy i wykończenia domów, świątyń czy pałaców, dziś służy głównie do ozdabiania wnętrz – nie tylko ścian i podłóg, ale również blatów, parapetów czy schodów. Charakterystyczny wzór marmuru, zwłaszcza jego białej odmiany, jest sposobem na uszlachetnienie wnętrza i dodania mu prestiżu. Z tego względu często można go spotkać w najlepszych hotelach świata czy reprezentacyjnych gabinetach. Jednak wrażenie luksusu nie musi być równoznaczne z wielkimi przestrzeniami. Poczucie wyjątkowości możemy przenieść także do naszych domów i mieszkań, nawet tych o niewielkiej kubaturze. Płytki ceramiczne o rysunku marmuru to gwarancja uniwersalnego stylu i jakości na długie lata, szczególnie że odznaczają się one większą trwałością i funkcjonalnością w porównaniu do naturalnego marmuru. Warto również podkreślić, że płytki są plamoodporne, łatwo utrzymać je w czystości i dają nam gwarancję pięknego wzoru na całej swojej powierzchni, kiedy finalny efekt obróbki naturalnego marmuru może się znacznie różnić od oczekiwanego. Dodatkowo, sam proces powstawania płytek odbywa się w poszanowaniu środowiska i nie narusza cennych naturalnych złóż Carrary – mówi Tomek Smus, architekt marki MONOLITH i TU_Kolektyw.

Szlachetność i elegancja marmuru po dziś dzień inspirują artystów, projektantów i osoby związane ze światem sztuki. Maciej Zień, którego współpraca z Grupą Tubądzin trwa już 12 lat, po wzór marmuru sięga wielokrotnie. W jego kolekcjach jest on traktowany wyjątkowo, czasem w sposób delikatny i subtelny, innym razem w pełnym przepychu i elegancji anturażu, zawsze jednak z najwyższą dbałością o jakość i doskonałą formę.


Maciej Zień fot. Maciej Zień

 

Trudno nie zachwycić się estetyką marmuru, jego wysublimowanym pięknem, różnorodnymi odcieniami i nieregularnym użyleniem. To niezwykle fascynujący materiał, który dodaje wnętrzu klasy i czyni je unikatowym. W moich projektach dla marki Tubądzin wzór najszlachetniejszych odmian tego kruszcu pojawia się na imponujących wielkością płaszczyznach. Dzięki temu rysunek marmuru może zaistnieć w pełnej okazałości, dając wrażenie monumentalnego obrazu – jednorodnej płaszczyzny wypełnionej siatką swobodnie rozmieszczonych linii. Chciałem uzyskać efekt wytwornej dekoracyjności w stylu glamour, nadać płytkom nowoczesnego sznytu, ale jednocześnie uszanować przy ich tworzeniu europejską tradycję kamieniarską – mówi Maciej Zień, projektant mody i wnętrz, autor kolekcji płytek ceramicznych dla marki Tubądzin.

Ponadczasowa elegancja Carrary

Kolekcja Specchio Carrara z linii Grand Beauty Macieja Zienia w bezpośredni sposób nawiązuje do klasycznego karraryjskiego surowca. To nowoczesne, wielkoformatowe płyty gresowe o oryginalnym użyleniu naturalnego, białego marmuru. Harmonijnie rozłożone wzory dają niezwykle dekoracyjny efekt, a szczególnie imponująco prezentują się w zestawieniu dwóch płyt o wymiarach 120 x 240 cm,  które tworzą spektakularne lustrzane odbicie. Płytki dostępne są w dwóch wariantach wykończenia, w polerze i satynie, będą więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią przebywać w lśniących, pełnych blasku przestrzeniach, jak i tych, którzy w komponowaniu wnętrz stawiają na przyjemne w dotyku, atłasowe wrażenia.

 

Wyrafinowany luksus w czerni

W Black Pulpis Maciej Zień pokazuje inną, mocno zdefiniowaną odsłonę marmuru. To kolekcja wielkoformatowych płyt gresowych barwionych w masie, utrzymana w głębokiej, połyskującej i eleganckiej czerni. Na tle ciemnej powierzchni widoczne są delikatnie rozmyte białe żyłki, które stanowią intrygujący akcent i są subtelnym kontrastem kolorystycznym. Pomimo wyrazistej barwy, kolekcja ta jest uniwersalną propozycją – z powodzeniem sprawdzi się w luksusowych, przestronnych aranżacjach, którym towarzyszyć będą złote i miedziane dodatki, a także w bardziej oszczędnej formie, gdzie główny nacisk położymy na piękno samego marmuru, unikając zbędnych elementów dekoracyjnych czy bogatych zdobień.

Pałacowy przepych i blask

 

Każdemu, kto marzy o wnętrzu w stylu glamour w najbardziej wyszukanej formie, z pewnością do gustu przypadnie propozycja projektanta z linii 33 x 90 cm. W Gleam znajdziemy inspirację białym marmurem Panda White, wydobywanym w Indiach, który charakteryzuje mocne, czarne użylenie. Maciej Zień zaproponował jednak łagodniejszą wariację na temat tego kamienia. Wzory płytki ściennej mają zdecydowanie bardziej rozmyte żyłki, przypominają rozproszone chmury, które – niczym po niebie – płyną przez elegancką, jasną taflę płytki. To haute couture wśród kolekcji płytek ceramicznych – doskonała opcja na odważne, pałacowe przestrzenie, ale i luksusowe SPA w domowym zaciszu.  

Nowoczesna odsłona subtelności

W ofercie Ceramiki Tubądzin wyróżnić można także inne kolekcje ukazujące marmurowe piękno karraryjskiego kamienia. Serenity, propozycja z serii 33 x 90 cm, zachwyca delikatnym, subtelnym designem. Stonowana biel i elegancki, geometryczny wzór tłoczonych rombów, uzupełniony o modne dodatki w kolorze miedzi i złota, to sposób na wysmakowane i nowoczesne wnętrze – wyważone,  ponadczasowe i z nienachalnym wzorem marmuru. Takie, które kojarzy się z dobrym smakiem i stylem. Pełne lekkości, naturalnego wdzięku, wypełniające przestrzeń harmonią i spokojem.

Klasyka, która nie wychodzi z mody

Pietrasanta, wielkoformatowa kolekcja marki MONOLITH, wiernie oddaje urodę szlachetnej Carrary. To elegancja w czystej formie, która nie podlega zmiennym trendom, ale sama wyznacza kierunek ponadczasowego wzornictwa i nieprzemijającego piękna. Śnieżnobiała barwa kamienia oraz delikatne, nieregularne żyłki w odcieniach szarości tworzą zachwycający stylistycznie duet. Uniwersalna estetyka kolekcji daje przestrzeń do swobodnych kompozycji i połączeń aranżacyjnych. Umożliwia kreowanie nowoczesnych, luksusowych wnętrz, tych bogato zdobionych, jak i prostszych, minimalistycznych.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.