Dekoracje odkryte na nowo – małe formaty, które odmienią twoje wnętrze

Plakaty, zdjęcia a nawet kwiaty – te elementy zdobiące nasze ściany znamy bardzo dobrze. A co, gdyby ściana stała się ozdobą sama w sobie? Najnowsza kolekcja Ceramiki Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec redefiniuje dobrze znane nam ujęcie dekoracji, dając upust naszej nieograniczonej wyobraźni.

Detal w roli głównej 

Najnowsza kolekcja Ceramiki Paradyż zmienia podejście do dekoracji w tradycyjnym ujęciu, które rządzi się ściśle określonymi zasadami. W kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec ważny jest każdy detal. Przełamany zostaje sztywny schemat, w którym dekoracje były jedynie uzupełnieniem całości. Współczesne podejście do projektowania wnętrz to ciągła obserwacja potrzeb, ale i trendów. Często jesteśmy rozdarci między trendami, stylami, nowościami. Ciężko wybrać nam „ten jeden”, który zostanie z nami na lata. A co, gdyby stworzyć przestrzeń, która będzie przyjaznym tłem w otwartej przestrzeni dla elementów mobilnych – mebli, dodatków? To właśnie proponuje nam autorka kolekcji, Maja Ganszyniec. 

– Nowoczesne podejście do dekoracji to szersze spojrzenie na wnętrza. To świadomie odnoszenie się do urządzania i kreowania, w którym dekoracje ścian tworzą przyjazne tło w otwartej przestrzeni. Nie skupiamy się już zatem wyłącznie za uzupełnianiu dodatkami całości, a zaczynamy myśleć o dekoracji już na bardzo wczesnym etapie – podkreśla Maja Ganszyniec, autorka kolekcji Neve Creative. 

Formaty, struktury, światło i kolor – nowy wymiar dekoracji 

Puste ściany we wnętrzach rzadko działają na naszą korzyść. Nawet w minimalistycznie urządzonych wnętrzach ściany są zagospodarowane. Im większa powierzchnia ściany, tym więcej mamy możliwości. Zawieszenie obrazów czy zdjęć to najłatwiejsze rozwiązanie, ale przecież niejedyne. Warto nie iść drogą na skróty i poszukać indywidulanych rozwiązań, które będą nam służyły przez lata. Nie warto zmieniać co sezon wnętrza, w którym dobrze się czujemy. Pragnąc żyć w zgodzie z naturą i w stylu slow – nie pędzimy już za dynamicznie zmieniającymi się trendami a poszukujemy indywidualnych rozwiązań, dostosowanych do naszych upodobań. Dzięki modułowości i połączeniu prostoty kolekcji Neve Creative z elementami takimi jak format czy struktura, jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. 

W kolekcji Neve Creative by Maja Ganszyniec dekoracje odkrywamy przez rytm podziałów, zestawienie elementów, zabawy geometrycznymi, reliefowymi lub połyskującymi deseniam i prostotą formy. Łącząc ze sobą płytki w dowolnych kompozycjach kwadratów 19,8×19,8 cm, prostokątów 9,8×19,8 cm i kwadracików 9,8×9,8 cm, możemy otrzymać zupełnie odmienny efekt. Dodając do tego pozostałe kluczowe elementy kolekcji, jesteśmy w stanie tworzyć zarówno bardzo proste, jak i niesamowicie odważne połączenia. 

Co więcej nie bez znaczenia w wnętrzach jest też starannie dobrana paleta kolorów. Warto postawić na barwy, które będą stanowiły bazę: tj. biel, beż, szarości, grafit i czerń. Będą one idealnie współgrać z paletą kolorów nawiązujących do obecnych trendów oraz je wyprzedzać, poprzez cielisty róż, ciemną terracottę, zgaszoną miętę, głęboką zieleń, błękit i granat. Delikatne kolory wyróżnia prostota w ich łączeniu, a przy tym niebanalność efektu aranżacji. Należy pamiętać, że dekoracja to też zabawa światłem. Mat w połączeniu z połyskiem czy odpowiednią grą światła pozwala wydobywać niuanse i podkreślać detale. 

Format, kolor, światło – to naturalne elementy naszych wnętrz, na które na co dzień nie zwracamy uwagi i przyjmujemy je, jako coś zupełnie naturalnego. Wykorzystując je jednak świadomie, nadajemy nową jakość naszym wnętrzom. Wszystkie wymienione elementy z osobna są jedynie częścią efektu końcowego, natomiast odpowiednio skomponowane – tworzą najlepszą dekorację, całkowicie redefiniując jej tradycyjne znaczenie.

______________________________________________________________________________

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju oraz wizytówka polskiego przemysłu na świecie. Od 32 lat napędza wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom w blisko 50 krajach innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. 

Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Red Dot Design Award 2016 (Trakt), iF Design 2017 (Elanda/Elando), Dobry Wzór 2018 (Esagon) oraz Bronze A’Design Award 2020 za kolekcję Modernizm, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. 

Ceramika Paradyż posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. 

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com

Language versions »