Designerskie wizje i najlepsi projektanci – wystartował Konkurs Dobry Design 2024

Katowice, 9.08.2023 r. – Poszukiwanie nowych ikon polskiego designu i twórców, którzy troszczą się o jakość, trwałość i zrównoważony rozwój swoich produktów, zainspirowały konkurs Dobry Design, którego kolejna edycja właśnie się rozpoczęła. Czas na składanie zgłoszeń mija 30 listopada br., a finałowy etap plebiscytu zaplanowano podczas 4 Design Days 2024.

Udział w konkursie Dobry Design to szansa na rozgłos i szeroką publiczność dla najciekawszych pomysłów. Od ubiegłego roku finałowe prace i twórcy są prezentowani podczas 4 Design Days – jednej z największych imprez dotyczącej architektury, designu i nieruchomości w Polsce. W Jury konkursu zasiadają znani architekci, designerzy, przedstawiciele uczelni artystycznych, organizacji branżowych oraz eksperci od marketingu i e-commerce.

– Plebiscyt Dobry Design harmonijnie wkomponował się w ramy 4 Design Days – wydarzenia co roku przyciągającego tysiące entuzjastów i przedstawicieli branży. Trudno wyobrazić sobie lepszą platformę do prezentowania innowacyjnych rozwiązań, doceniania doskonałej jakości projektów oraz społecznej i ekologicznej odpowiedzialności ich twórców – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days.

– Obecnie nie tylko zrównoważony rozwój, ale również jakość i trwałość odgrywają w projektowaniu użytkowym kluczową rolę. W czasach wysokiej inflacji czy postępującej katastrofy klimatycznej w cenie jest jak najdłuższa satysfakcja z użytkowania otaczających nas przedmiotów. Dlatego dążymy do wyróżnienia najlepszych praktyk, które nadają nowy kierunek branży wyposażenia wnętrz – podkreśla Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Nagrody, podobnie jak w zeszłym roku, przyznawane będą w 16. kategoriach: Meble (produkty wyróżniające się dobrym designem i troską o środowisko – meble tapicerowane i skrzyniowe oraz stoły i krzesła), Meble biurowe (produkty wyróżniające się dobrym designem i troską o środowisko – meble do pracy w domu i w biurze), Kuchnie (meble kuchenne, które wytwarzane są z poszanowaniem środowiska i z myślą o dobrej jakości), AGD kuchenne (duże AGD, zaprojektowane z myślą o ekologii i pięknym designie, takie jak zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy czy płyty oraz małe AGD – czajniki i inne przydatne w kuchni urządzenia,) Studia Kuchenne, Wyposażenie łazienki (designerskie, ekologiczne i innowacyjne produkty do łazienki – ceramika, armatura, kabiny, brodziki, wanny, meble łazienkowe oraz dekoracje i akcesoria), Tkaniny (ekologiczne, innowacyjne lub nawiązujące do tradycyjnego rzemiosła tekstylia do domu oraz do tapicerowania mebli), Dekoracje (designerskie dodatki do wnętrz w duchu ekologii i poszanowania środowiska), Oświetlenie (kolekcje opraw i inne rodzaje oświetlenia do wnętrz – salonów, sypialni, kuchni, łazienki, pokojów dziecięcych, miejsc pracy oraz oświetlenie zewnętrzne), Podłogi i ściany (materiały wykończeniowe do podłóg, takie jak panele, deski, płytki ceramiczne, mikrocement, żywice epoksydowe i inne produkty oraz materiały na ściany – płytki, tapety i fototapety, farby, panele, lamele, beton i wszystko, czym można modnie i ekologicznie wykończyć ścianę we wnętrzu), Drzwi i okna (innowacyjne systemy okienne i stolarka drzwiowa oraz rolety, żaluzje, markizy i inne produkty do okien), Smart Home (elementy systemów domu inteligentnego), Mała architektura (produkty do dekoracji i wyposażenia ogrodów, skwerów i przestrzeni miejskich), Best Polish Design (najlepsze polskie projekty ostatniego roku), Best Polish Designer (najlepszy polski projektant wzornictwa ostatniego roku) oraz Best Polish Designer under 30 (najlepszy polski designer młodego pokolenia).

Organizatorzy przygotowali jeszcze bardziej atrakcyjne formy prezentacji dla nominowanych produktów i ich twórców, w tym materiały filmowe, teksty oraz relacje foto i wideo z każdego etapu konkursu, które promowane będą w portalach Grupy PTWP, w mediach społecznościowych oraz na stronie www.4dd.pl

Udział w plebiscycie mogą zadeklarować zarówno młode firmy i twórcy (dla obecnych na rynku krócej niż 3 lata udział jest bezpłatny), jak i firmy z doświadczeniem, działające w branży od wielu lat (udział płatny – obowiązuje opłata rejestracyjna w kwocie 900 zł dla jednego produktu).

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada 2023 roku poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://konferencje.ptwp.pl/pl/zapis,93.

Organizatorem Konkursu Dobry Design 2024 jest PTWP, wydawca serwisów PropertyDesign.pl i DobrzeMieszkaj.pl oraz organizator 4 Design Days – święta architektury i designu, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 25-28 stycznia 2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W 2024 roku odbędzie się w dniach 25-28 stycznia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej.

Zapraszamy na stronę: https://www.4dd.pl/2024/pl/

Facebook: facebook.com/4DesignDays

Instagram: instagram.com/4designdays

LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/4-design-days/

#4designdays #4dd

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP: www.ptwp.pl