Diamante – nowa kolekcja o patchworkowym charakterze od Ceramiki Paradyż

Przy urządzaniu pomieszczeń warto zaplanować akcenty przyciągające wzrok. Nowa kolekcja Diamante Ceramiki Paradyż w formacie 40 x 40 cm łączy w patchworkowych wzorach wyraziste grafiki ze stonowaną kolorystyką.

Inspirację do powstania kolekcji Diamante stanowiły tradycyjne, ozdobne kafelki. Kolorowe płytki z geometrycznymi motywami odnajdą się zarazem w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach kuchni czy łazienek. Kolekcja dobrze komponuje się z ciemnymi meblami w sylu vintage, bielą oraz złotymi dodatkami.

Ekspresyjne wnętrze
Każda z dostępnych wzorów płytek ceramicznych składa się z czterech geometrycznych kwadratów, co stanowi odpowiedź na obowiązujący trend małych formatów. Wszystkie warianty utrzymane są w stonowanych barwach – szarości, beżu i ochrze, które dzięki kontrastowemu zestawieniu nabierają wyjątkowej wyrazistości. Kafelki z różnymi grafikami można połączyć ze sobą w dowolny sposób, co stworzy ekspresyjne zestawienie pasujące do indywidulnych wnętrz. Kolekcja znajdzie zastosowanie na ścianach i podłogach łazienek i kuchni, ale także sprawdzi się jako element dekoracyjny w holu lub salonie.

Dekoracje na ścianach
W tym sezonie jedną z najważniejszych tendencji w dekoracji wnętrz stanowi eklektyzm – umiejętność łączenia różnych styli i tworzenia nieoczywistych zestawień. Projektanci dołożyli starań, aby kolekcja Diamante współgrała z innymi modnymi obecnie materiałami, takimi jak surowy cement czy szlachetne drewno. Kolorystykę kafelków można podkreślić złotymi akcentami, np. ozdobną armaturą, połyskującym wykończeniem mebli oraz dodatkami utrzymanymi w kolorze butelkowej zieleni lub innej intensywnej barwy. Aby stworzyć bardziej wyciszającą przestrzeń, do wnętrza można wprowadzić uniwersalną biel, a kafelki wykorzystać jako dekorację jedynie na fragmencie ściany. Aranżację takiego wnętrza dopełnią drewniane meble oraz tkaninowe dodatki utrzymane w odcieniach beżu, bieli i brązów.

DIAMANTE

Płytka ścienno-podłogowa
Format: 40 x 40 cm
Kolor: wielokolorowe, 3 wzory
Cena: 67,65 zł / m²

______________________________________________________________________________
Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju oraz wizytówka polskiego przemysłu na świecie. Od 31 lat napędza wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom w blisko 50 krajach innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia blisko 1500 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com

Translate »