Do Warszawy zawitała nowa seria Neolith® ESSENTIALS

W 100% naturalny Kamień Spiekany z innowacyjną technologią zapobiegającą namnażaniu szkodliwych bakterii

  • Neolith® to wiodący na świecie producent Kamienia Spiekanego prezentujący szeroki wachlarz rozwiązań projektowych.
  • Jest to ekologiczny, ultrahigieniczny i wysoce wytrzymały materiał, możliwy do wykorzystania w ramach dowolnej powierzchni, zapewniający najwyższy poziom higieny żywności w gospodarstwie domowym lub profesjonalnych zastosowaniach.
  • Nowa seria Neolith® ESSENTIALS, która niedawno zadebiutowała w Polsce, obejmuje cztery modele: Shilin, Wulong, Metropolitan i Sofia Cuprum 2021.

Marka Neolith®, wiodący na świecie producent Kamienia Spiekanego, zainaugurowała nową serię ESSENTIALS w Polsce, skupiając uwagę na nowych niezbędnych elementach naszej rzeczywistości, powstałych na gruncie trwającej pandemii. Jest to rewolucyjny produkt, który zyskał uznanie architektów, projektantów, dekoratorów i wykonawców. Materiał jest w 100% naturalny, a obecnie prezentuje nowy skład zawierający nawet 90% materiałów pochodzących z recyklingu i obejmuje nową technologię zapobiegającą namnażaniu bakterii, takich jak Listeria monocytogenes oraz Salmonella.

„Na całym świecie idea tego, co niezbędne, nabrała obecnie nowego znaczenia – zdrowie, bezpieczeństwo i świadomość ekologiczna na dobre zadomowiły się w naszej codzienności. Aktualna sytuacja na świecie zwiększyła zaangażowanie społeczeństwa na rzecz ochrony środowiska oraz troskę o narażenie na czynniki biologiczne, takie jak bakterie, przyczyniając się zarazem do wzrostu szczególnego zainteresowania dobrym samopoczuciem, czystością oraz walorami estetycznymi. Nastąpiła zatem zmiana paradygmatu, w którym dobór materiałów do codziennego użytkowania staje się niezbędny do poprawy jakości życia” –wskazuje José Luis Ramón, Neolith® CEO

Trzy nadrzędne wartości serii ESSENTIALS

Neolith® ESSENTIALS opiera się na trzech nadrzędnych wartościach, które określają charakter marki, a w szczególności tej nowej serii produktów:

Środowisko

Neolith® to produkt w 100% naturalny, a zarazem pierwsza firma w branży, która uzyskała kategorię carbon neutral w 2019 r., wykazując wysoką świadomość społeczną oraz zaangażowanie na rzecz poszanowania i ochrony środowiska przez realizację wielu istotnych inicjatyw ekologicznych. 

Pragnąc utrzymać i pogłębić swoje zobowiązanie do ochrony środowiska, Neolith® przedstawia obecnie nowy skład oferowanych powierzchni, obejmujący nawet 90% materiałów pochodzących z recyklingu w przypadku niektórych modeli serii ESSENTIALS.

Higiena

Ze względu na wyjątkowe właściwości techniczne, takie jak niemal zerowa porowatość oraz łatwość czyszczenia i dezynfekcji przy użyciu domowych środków czystości, Neolith® to powierzchnia ultrahigieniczna, niewymagająca licznych zabiegów konserwacyjnych, idealna do zastosowania zarówno w domowej, jak i profesjonalnej kuchni.

Wraz z serią ESSENTIALS marka Neolith® idzie o krok dalej i koncentruje się na kwestii higieny żywności, wprowadzając technologię NeolEAT. Jest to technologia, która – przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu higieny materiału w warunkach domowych – przyczynia się do ograniczenia namnażania bakterii, takich jak Listeria monocytogenes i Salmonella. 

Technologia NeolEAT została już zastosowana w ramach czterech modeli z nowej serii: Shilin, Wulong, Metropolitan i Sofia Cuprum 2021. (*)

(*) Wg JIS Z 2801:2006 / ISO 22196 ze skutecznością powyżej 99,9%.

Doskonałość

Nieodłączny element DNA marki Neolith®. Należy podkreślić zaangażowanie i wysokie wymogi marki w zakresie zapewnienia najwyższej jakości i spełnienia najbardziej rygorystycznych standardów podczas produkcji wszystkich oferowanych powierzchni. Od zaopatrzenia w surowce, kontroli jakości i delikatności wzornictwa po produkcję w warunkach carbon neutral.

Seria Neolith® ESSENTIALS obrazuje nieustanny apetyt marki na innowacje, wykorzystując awangardowe technologie i procesy w celu osiągania najlepszych rezultatów pod względem składu, jakości i estetyki opracowywanych powierzchni. 

Nowe modele

W ramach poszukiwania niezbędnych elementów zapewniających wizualną harmonię i funkcjonalność Neolith® ESSENTIALS przedstawia dwa nowe modele inspirowane kamieniami wapiennymi, przeznaczone do projektowania przestrzeni mieszkalnych sprzyjających atmosferze spokoju i ciszy: Shilin i Wulong.

SHILIN: piękno emanujące spokojem

Zainspirowany naturalnym krajobrazem Chin, krasem z Shilin zwanym również „Kamiennym Lasem”, model Shilin charakteryzuje się jasnym tłem oraz drobnymi, ziarnistymi detalami, a także specjalną teksturą, która jeszcze bardziej uwydatnia naturalne cechy materiału przypominającego wapień.

WULONG: elegancka neutralność

Nawiązując do modelu Shilin, model Wulong stanowi nieco ciemniejszą powierzchnię, opracowaną przy użyciu odcieni szarości i ziarnistych detali, a źródłem inspiracji modelu była jedna z wyjątkowych formacji geologicznych Chin: kras z Wulong.

Neolith® ESSENTIALS uwzględnia również inny z najnowszych trendów w dziedzinie architektury i projektowania wnętrz mieszkalnych i komercyjnych – industrialny minimalizm. Jest to nowy niezbędny aspekt aranżacji przestrzeni, oparty na powściągliwości i funkcjonalności oraz zasadzie „mniej znaczy więcej”, eliminując wszystko, co zbyteczne.

Nowe modele Metropolitan i Sofia Cuprum 2021 stanowią odpowiedź marki Neolith® na ten trend, w którym metaliczne odcienie wiodą prym w przestrzeni, nadając współczesnej architekturze charakter i niezwykle miejską atmosferę. Jest to prosty sposób personalizacji blatów, ścian, posadzek, mebli lub elewacji wentylowanych, stosując efekt zużycia i kontrasty z wyróżniającymi się akcentami.

METROPOLITAN: awangardowy charakter

Model Metropolitan nawiązuje do majestatycznych, wielkomiejskich drapaczy chmur, mody miejskiej, a zarazem awangardowej sceny artystycznej. Metaliczne zdobienie z efektem zużycia i delikatnymi, lecz pełnymi charakteru kontrastami, inspirowane dynamiką miejskiego zgiełku, umożliwia zastosowanie tego modelu jako wyjątkowy, centralny punkt wizualny dowolnej przestrzeni, zarówno w ramach powściągliwych akcentów, jak i użycia w 360º.

Nowy model wyróżnia się ze względu na zastosowanie wykończenia Steel Touch, łączącego metaliczny refleks i efekt przypominający stal z właściwościami Kamieni Spiekanych, takich jak wysoka odporność na zarysowania. Ponadto model może być wykorzystywany w ramach różnych okładzin wewnętrznych i zewnętrznych, mebli i blatów dzięki dostępności różnych wariantów grubości.

SOFIA CUPRUM 2021: industrialny minimalizm

Model Sofia Cuprum ewoluuje ku przyszłości, prezentując nowe oblicze: Sofia Cuprum 2021. Metal, który posłużył jako źródło inspiracji tej powierzchni, pochodzi z początków XXI wieku, kiedy to słynny francuski architekt Jean Nouvel zaprojektował nowy budynek będący rozszerzeniem kompleksu Muzeum Królowej Zofii w Madrycie.

Model Sofia Cuprum 2021 o powściągliwej estetyce i ciemnej tonacji charakteryzuje się różnymi efektami, odcieniami i stopniami połysku.

Jest to model, w którym osiągnięto również maksymalną drobiazgowość detali dzięki zdobieniu w całej masie (Full Body), zapewniając tę samą barwę modelu zarówno na powierzchni, jak i na krawędziach; można go wykorzystać do rozmaitych zastosowań w ramach okładzin wewnętrznych i zewnętrznych, blatów oraz mebli.

Oba modele wyróżniają się ze względu na nowy skład 90R, który obejmuje nawet 90% surowców z recyklingu. Wspomniany poziom zawartości surowców z recyklingu różni się w zależności od ich dostępności.

Marka Neolith® jest obecna na polskim rynku za pośrednictwem obszernej sieci handlowej i dystrybucyjnej złożonej z szeregu partnerów, w tym firm Jachon SP. J. oraz Marmur Dulemba. Posiada również własny magazyn pod adresem ul. Opolska 188, 52-014 Wrocław.