Esencja nowoczesnego biura – showroom Nowego Stylu 
w Rzeszowie

Rozwiązania meblowe Nowego Stylu inspirują w dziesiątkach miast na całym świecie – w Pradze, Brukseli, Hamburgu, Dubaju, a od niedawna również w Rzeszowie. To tu, w jednym z najbardziej innowacyjnych miast w Polsce, powstało kolejne miejsce, które odzwierciedla podejście europejskiego lidera do projektowania przestrzeni biurowych.

Nowo otwarty showroom mieści się na parterze kompleksu biurowego Rzeszów Business Park przy ul. Armii Krajowej 21. Aby umożliwić szybką zmianę aranżacji, zachowano otwartą przestrzeń, a showroom podzielono na dwie, przenikające się strefy aktywności. W nowym miejscu na mapie biurowej Rzeszowa znajdują się wybrane rozwiązania meblowe Nowego Stylu, produkty marki premium Kusch+Co, a także mnóstwo pomysłów na kompleksową aranżację nowoczesnego biura.

Przestrzeń do inspiracji

Showroom Nowego Stylu został podzielony na strefę aktywną i część szkoleniowo-chilloutową. Zachowano przy tym otwartą przestrzeń, a podział na strefy wyznaczono przy użyciu odpowiednich wykończeń. Autorka projektu zadbała o to, aby w showroomie znalazło się jak najwięcej naturalnych materiałów, a elementy uzupełniające wnętrze, o ile to możliwe, pochodziły z polskich firm.

Każdy z showroomów jest inny, bo inne są wymagania i specyfika lokalnych klientów. W przypadku Rzeszowa staraliśmy się podać pomysł na funkcjonalne biuro w kompaktowej, inspirującej formie. Zależało nam na tym, aby wykorzystać w projekcie jak najwięcej naturalnych materiałów, dlatego w tapicerkach króluje wełna. Przytulny charakter wnętrza uzyskaliśmy poprzez wprowadzenie tekstury drewna i ciepłych kolorów. Całość podkreślił kontrastujący z resztą pomieszczenia beton, który w sposób nieoczywisty dzieli przestrzeń na strefy – opisuje Dominika Wyderska, Architektka w Nowym Stylu, autorka projektu rzeszowskiego showroomu.

Oprócz inspirujących wykończeń w showroomie Nowego Stylu pojawiły się produkty i rozwiązania odpowiadające globalnym trendom w aranżacji przestrzeni biurowych. W strefie nowości jest to biurko z elektryczną regulacją wysokości stworzone na ideach Bauhausu oraz krzesło, które idealnie wpisuje się w styl skandynawski. Stanowiska pracy pokazują, jak można urządzić nowoczesny, otwarty gabinet, a strefa szkoleniowo-chilloutowa z mobilnymi meblami – w jaki sposób szybko przearanżować przestrzeń pod konkretne potrzeby, na przykład wewnętrzne szkolenia lub prezentacje.

Nieodłącznym elementem showroomu jest wysoki stół z hockerami przeznaczony do pracy kreatywnej, szafa z miękkimi i twardymi próbkami oraz aneks kuchenny z minibarem, dostępem do świeżo mielonej kawy, a także nieograniczonej ilości chłodzonej i gazowanej wody pitnej, która pozostaje do dyspozycji gości.

Przestrzeń do współpracy

Otwierając showroom w Rzeszowie, Nowy Styl nie tylko zwiększa dostępność swojej oferty dla potencjalnych klientów, ale również tworzy platformę fizycznych spotkań z lokalnymi firmami oraz partnerami, z którymi od lat owocnie współpracuje.

Naszym celem było stworzenie przestrzeni do współpracy pomiędzy klientami, architektami i Nowym Stylem. Chcemy, aby showroom w stolicy Podkarpacia wspierał lokalnych architektów w codziennej pracy, umożliwiając jeszcze lepsze poznanie oferty Nowego Stylu. Na miejscu nasi partnerzy mogą skorzystać między innymi ze strefy kreatywnej, wyposażonej w wygodny stół do pracy i próbki materiałów, a my chętnie pomożemy w zakresie doboru rozwiązań meblowych i akustycznych – mówi Dariusz Penc, gospodarz showroomu i Manager Regionu w Nowym Stylu.

Aby umówić się na spotkanie z przedstawicielem handlowym, wystarczy wysłać wiadomość na adres rzeszow@nowystyl.com. Pod budynkiem znajduje się ogólnodostępny parking.

Potencjał rynku i powrót do korzeni

Rzeszów to obecnie jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich miast, które od lat znajduje się w czołówce rankingów dotyczących jakości życia w rodzimych aglomeracjach. Ponadto stolica Podkarpacia jest jednym z kluczowych ośrodków akademickich Polski Wschodniej – w mieście działa pięć uczelni wyższych, a Politechnika Rzeszowska aktywnie współpracuje z biznesem. Świetna lokalizacja oraz wciąż polepszająca się infrastruktura sprawiły, że Rzeszów stał się naturalnym ośrodkiem handlowym i logistycznym dla przedsiębiorstw z Ukrainy, Słowacji, Węgier oraz Rumunii. Na dynamikę wzrostu gospodarczego regionu, poza dostępem do wykwalifikowanej kadry, wpływają również prężnie działające strefy ekonomiczne z dużym udziałem innowacyjnego biznesu opartego na lotnictwie i branży automotive.

Od kilku lat obserwujemy coraz śmielsze inwestycje biurowe, które przyciągają do Rzeszowa międzynarodowe firmy. Posiadanie własnego adresu w stolicy województwa,
z którego się wywodzimy, z jednej strony jest dowodem na to, że dostrzegamy potencjał tego regionu, z drugiej natomiast – iż działając globalnie, nadal pamiętamy o swoich korzeniach
– przyznaje Sebastian Osuch, Dyrektor Sprzedaży w Nowym Stylu.

O FIRMIE

Nowy Styl (www.nowystyl.pl) to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Dostarcza usługę wyposażania wnętrz w oparciu o analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności, organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Firma ma przedstawicielstwa w 19 krajach. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 33 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie, Monachium, Pradze i Dubaju.