Formica Group ogłasza konkurs wzornictwa meblowego

Studenci europejskich uczelni zaproszeni do udziału w nowym konkursie wzorniczym Formica® Formations – nabór konkursowy

Formica Group, producent powierzchni wewnętrznych oraz twórca laminatu Formica®, ogłosiła ekscytujący ogólnoeuropejski konkurs wzornictwa meblowego.  Spółka zaprasza studentów kierunków artystycznych i wzorniczych do zgłaszania swoich projektów.

Formica Group rzuciła wyzwanie studentom wzornictwa z całej Europy (w tym: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Belgii, Finlandii, Polski, Szwecji, Norwegi, Danii, Francji, Rosji i Hiszpanii). Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie innowacyjnego oraz atrakcyjnego mebla, wykorzystującego laminat Formica® i poprawiającego jakość życia. Celem konkursu jest opracowanie nowatorskich mebli, które nie tylko zmienią nasze relacje z przestrzeniami wokół nas, ale sprawią także, że nasze życie będzie wygodniejsze, przyjemniejsze i bardziej produktywne.

Najpierw uczestnicy muszą wybrać docelową konfigurację. Projekt, wykorzystujący laminat Formica®, może być przeznaczony do środowiska domowego, jak np. kuchnia, salon oraz jadalnia, lub zaprojektowany pod kątem wykorzystania w przestrzeni publicznej, do której zaliczają się hotele, sklepy, biura i szkoły. Głównym celem uczestników będzie znalezienie odmiennego zastosowania laminatu Formica® w przestrzeniach wewnętrznych, podkreślając jednocześnie dekoracyjną uniwersalność dostępnych kolekcji.

W tym roku międzynarodowe jury konkursu będzie się składać z trzech sędziów, cieszących się międzynarodowym uznaniem w sztuce oraz wzornictwie. Do ekspertów designu z Formica Group: Renee Hytry Derrington i Evy Hoernisch, dołączy Matthew Day Jackson.

Uczestnicy są proszeni do przesyłanie swoich projektów na stronie konkursu, www.formica.com (w sekcji Formations), lub mailowo na adres formations@formica.com, w terminie do 17 kwietnia 2020, natomiast uczelnie, które także chcą wziąć udział, proszone są o kontakt mailowy z Formica Group.

Zwycięzca konkursu otrzyma urządzenie iPad Pro, a jego praca konkursowa zostanie wyprodukowana i wykorzystana w materiałach promocyjnych Formica Group.  Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają także bony zakupowe.

________________________________________________________

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.formica.com i wyszukaj sekcję Formations lub skontaktuj się z Chloe Hodson, chloeh@thinktank.org.uk, lub Tiia Jaakola tiiaj@thinktank.org.uk w Think Tank – +44 (0) 207 831 2225.

Translate »