Gdynia Design Days 2019, czyli największe święto polskiego designu nadal trwa!

Miłośniku designu! 12. edycja Gdynia Design Days 2019 wciąż trwa. Liczne warsztaty, wystawy i inspirujące dyskusje z ekspertami codziennie gromadzą zarówno wielu profesjonalistów, jak i amatorów designu. Jakie kreatywne inspiracje towarzyszą 
tegorocznej edycji wydarzenia?

 

Przez 9 letnich dni: 6-14 lipca, Gdynia zamienia się w niezwykłe miejsce wielu spotkań branży projektowej. Myślą przewodnią trwającego obecnie gdyńskiego święta designu jest polaryzacja, czyli rozbieżność, rozwarstwienie i podział. Na ten, a także wiele innych tematów uczestnicy Gdynia Design Days 2019 mogą swobodnie dyskutować, wymieniać się poglądami i pomysłami, korzystając z doświadczenia ekspertów i specjalistów z dziedziny projektowania. Niezwykle bogaty program, różnorodność warsztatów, wykładów, wystaw i dyskusji sprawia, że każdy kto weźmie w nim udział, bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. W tym roku na projektantów czekają specjalnie przygotowane bloki tematyczne: polaryzacja, moda, grafika, wzornictwo, miasto, architektura, wnętrza.

Nadmorski Dom Idei 2019
Podczas Gdynia Design Days 2019 nie mogło zabraknąć Domu Idei, który trwale wpisał się 
w program tego wyjątkowego wydarzenia. Inicjatywa projektu, której w tym roku aktywnie przewodzi marka Opoczno, jest realizowana od 2017 roku. W tym roku Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” przeobraża się w nadmorską wersję Domu Idei. Projekt zmienia to miejsce w kreatywną przestrzeń wymiany inspiracji, myśli, a także pokazów i wystaw zaaranżowanych m.in. przez projektanta Gregora Gonsiora i graficzkę Beatę Śliwińską Barrakuz. Dom Idei jest jednym z elementów 12. festiwalu Gdynia Design Days 2019.

– Tym razem stworzyliśmy miejsce, które podkreśla specyficzny wystrój „Riwiery”. Wykorzystując dorobek dadaistów, z pomocą odpowiednio dobranych elementów graficznych oraz instalacji, przełamujemy charakter wnętrza wchodząc z nim w dialog z przymrużeniem oka – opowiada Gregor Gonsior.

Opoczno w Domu Idei 2019
Opoczno to marka z ponad stuletnią tradycją, która w swoim portfolio łączy poszanowanie 
dla historii i podąża za najnowszymi trendami, wdrażając nowatorskie rozwiązania 
w wykorzystaniu płytek i kafli. W portfolio marki regularnie pojawiają się nowe, nieoczywiste kompozycje z płytek, np. na ścianach w formie kompozycji 3D, na frontach szafek i wysp kuchennych, otwierając nieograniczone możliwości aranżacyjne na przestrzeni całego domu.
Uczestnicy tegorocznego Gdynia Design Days 2019 mogli się o tym osobiście przekonać podczas uroczystego otwarcia Domu Idei, które nastąpiło 6 lipca i zgromadziło ok. 300 osób ze świata designu – architektów czy projektantów. Przestrzeń projektu 
z nieoczywistym wykorzystaniem płytek marki Opoczno stworzył projektant Gregor Gonsior. W klubie festiwalowym, w nieformalnej formie uczestnicy inauguracji rozmawiali, dyskutowali i wymieniali się opiniami na temat najnowszych projektów i trendów w branży projektowej. Dom Idei 2019 jest dostępny dla wszystkich miłośników designu do 14 lipca.

– Tegoroczny Dom Idei magazynu „Design Alive” na Gdynia Design Days to już czwarta edycja tego wydarzenia i druga w tym mieście. Bardzo się cieszę, że udało się nam go zrealizować od początku do końca tak – jak założyliśmy. Bardzo duża w tym zasługa marki Opoczno, która zdecydowała się odważnie zadziałać w przestrzeni Riwiery realizując nowy bar, ogromną ścianę i przestrzenne rzeźby autorstwa Gregora Gonsiora, stawiając na zupełnie nową jakość w prezentacji swojej oferty – mówi Wojciech Trzcionka, producent Domów Idei i dyrektor marketingu „Design Alive”.

Różne oblicza płytek ceramicznych
Podczas Domu Idei Opoczno pokazuje swoje niestandardowe podejście do płytki, gdzie razem z artystami stworzyło przestrzeń, w której ten materiał stał się jednym z głównych bohaterów. Wykorzystując swoje najnowsze serie Grand Concept (wieloformatowe płytki inspirowane naturą: kamieniem, betonem i drewnem) oraz Monoblocks (kolorowe, nieduże kafelki), pokazuje, jak szerokie zastosowanie może mieć płytka w budowaniu unikalnego charakteru przestrzeni. Ciekawe ekspozycje i niecodzienne aranżacje z użyciem kafli – w formie brył, rzeźb, czy na spektakularnej ścianie 3D, bez wątpienia zachęcają do niestandardowego myślenia i nowatorskiego podejścia do projektowania. Marka Opoczno inspiruje się bogactwem natury, czerpie z jej zasobów, oddając jej piękno na powierzchniach płytek, wskazując przy tym nieograniczone możliwości aranżacyjne na przestrzeni całego domu.

– Długa i bogata tradycja to wspólny mianownik Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” oraz marki Opoczno. Dlatego nie zapominając o naszym dorobku tworzymy obecnie kolekcje, które są zarówno odzwierciedleniem tego, co najmodniejsze we wnętrzach tj. wieloformatowe gresy z serii Grand Concept, jak i w naturalny sposób interpretują kamień, beton i drewno. Nie obawiamy się odważniejszych rozwiązań, dlatego bawimy się formatem i kolorami oraz jednocześnie nawiązujemy do tradycji, wracając do klasycznych kafli 20:20. Świetnie odnajdują one się w projekcie Gregora Gonsiora w wnętrzu Domu Idei. Takie połączenie to jednoczesny ukłon w stronę nowoczesności oraz tradycji, czyli elementów bardzo nam bliskich – podkreślała Małgorzata Matuzewicz, Brand marketing manager marki Opoczno, producenta ceramiki.

***
Opoczno jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych marek płytek ceramicznych w Polsce. Jej tradycja sięga 1883 roku. Dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości, a także inspiruje i pomaga budować wizję wymarzonej przestrzeni całego domu. Opoczno tworzy kolekcje, które odzwierciedlają wzory, faktury i powierzchnie zainspirowane pięknem natury i różnorodnością świata. Produkty tej marki mogą stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza: salonów, kuchni, łazienek, sypialni, schodów, przedpokoju, jak i otoczenia domu: elewacji, tarasów, balkonów, podjazdów i ogrodów. Płytki Opoczno charakteryzuje współczesny design, będący efektem współpracy z architektami i projektantami oraz pasji do poszukiwania pomysłów zgodnych z najnowszymi trendami wzorniczymi, oczekiwaniami klientów i ich marzeniami o pięknych wnętrzach. Opoczno to najwyższa jakość, którą potwierdza wieloletnia tradycja i zaufanie klientów.

Odsłony: 0

Language versions »