Grupa EGGER otrzymuje certyfikat ISO 38200

EGGER wdraża nowy, obowiązujący na całym świecie standard przekazywania informacji w całym łańcuchu dostaw drewna i produktów drewnopochodnych.

ISO 38200 stanowi obowiązującą i uznawaną na całym świecie normę dla łańcucha produktów z drewna i produktów drewnopochodnych. Reguluje ona przekazywanie informacji w całym łańcuchu dostaw: od pozyskiwania drewna do dostawy do klienta końcowego. Grupa EGGER, jako jeden z pierwszych producentów materiałów drISO 38200 stanowi obowiązującą i uznawaną na całym świecie normę dla łańcucha produktów z drewna i produktów drewnopochodnych. Reguluje ona przekazywanie informacji w całym łańcuchu dostaw: od pozyskiwania drewna do dostawy do klienta końcowego. Grupa EGGER, jako jeden z pierwszych producentów materiałów drewnopochodnych na świecie, spełnia wysokie wymagania nowej normy.

 

Grupa EGGER otrzymuje certyfikat ISO 38200

Zdecydowane zaangażowanie na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej

Grupa EGGER jest znana jako wyraźny promotor i inicjator zrównoważonej gospodarki leśnej oraz odpowiedzialnego gospodarowania zasobami. Zrównoważone zaopatrzenie jest dla EGGER rzeczą oczywistą, w tym zgodność z przepisami krajowymi i europejskimi, takimi jak rozporządzenie UE w sprawie drewna (EUTR). Aby sprostać swoim obowiązkom i pionierskiej roli, EGGER rozszerzył swój system zasad należytej staranności (DDS) o standardy nowej normy ISO 38200

ISO 38200: Przejrzystość od momentu pozyskania drewna do chwili dotarcia do klienta końcowego.

Wraz z ISO 38200, Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) stworzyła kolejny ważny, rozpoznawalny i obowiązujący na całym świecie standard. Reguluje on przekazywanie informacji w całym łańcuchu produktów z drewna i produktów drewnopochodnych. Identyfikowalność drewna lub produktów drewnopochodnych staje się bardziej przejrzysta, a dowód pochodzenia i legalności jest gwarantowany poprzez ciągłe monitorowanie łańcucha dostaw. Oprócz ogólnych aspektów kontroli i inspekcji, norma klasyfikuje również kryteria społeczne, środowiskowe i wymagania dotyczące systemu należytej staranności DDS.

Odsłony: 1

Language versions »