Gwiazda TVN powraca z programem o projektowaniu wnętrz

Olimpia Ajakaiye otworzyła własny kanał w serwisie YouTube – „Show Room”. Znana z seriali i programów interaktywnych gwiazda wraca do show biznesu ucząc sztuki aranżacji przestrzeni. Prezenterka co tydzień będzie oprowadzać widzów po oryginalnych wnętrzach i radzić jak samodzielnie zaaranżować swoje mieszkanie.

W pierwszym odcinku prezenterka oprowadza widzów po rezydencji nagrodzonej w międzynarodowym konkursie dla architektów European Property Awards Iwony Trędowskiej. Zgodnie z popularnym formatem „Home Tour” Ajakaiye zagląda we wszystkie zakamarki domu, oceniając jego funkcjonalność i design. Gospodyni programu nakłania projektantkę do zwierzeń: – Najtrudniej projektuje się dla siebie – śmieje się Trędowska i dodaje, że w pracy z klientem najważniejszy jest dla niej pierwszy wywiad: – kiedy odkrywamy drugą osobę, odkrywamy jej potrzeby – zdradza kulisy swojej pracy nagradzana architekta.

Program „Show Room” trwa kilkanaście minut i będzie emitowany w każdą środę o 20:00 w serwisie YouTube.

Ajakaiye debiutowała w taki serialach jak „Klasa na obcasach”, czy „Zostać miss”. Największą popularność przyniosła jej praca prezenterki w programach kulturalnych i rozrywkowych. Prowadziła między innymi programy „Na gapę” w Canal+, „Pytanie na śniadanie” w TVP2, a także programy interaktywne w stacji TVN.

Po wycofaniu się z show biznesu wróciła do swojego wyuczonego zawodu – projektowania wnętrz. Jako architektka odniosła duży sukces już na początku kariery, otrzymując za swoją pracę Złoty Medal Rektora ASP oraz Stypendium Twórcze Miasta Krakowa.  Prezentowała swoje prace w Berlinie, Hamburgu, Madrycie i Helsinkach. Współpracowała z markami wnętrzarskimi przy analizowaniu trendów i projektowaniu produktów.

Produkcją programu zajmuje się spółka KRK FILM, która stworzyła programy: „History Hiking” (ponad 330 tys. subskrybentów) i „Kryminalny Patrol” (blisko 10 mln wyświetleń), którego gospodarzem jest były rzecznik Komendy Głównej Policji Dariusz Nowak. Twórcy programu: Anna Kokoszka-Romer i Mateusz Kudła współpracowali wcześniej przy produkcji wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Polański, Horowitz. Hometown”.

Pierwszy odcinek programu: