„HACKATHON DLA MAŁOPOLSKI 2025” ZYSKUJE WAŻNYCH PARTNERÓW

Dzięki zaangażowaniu nowych partnerów, czerwcowy „Hackathon dla Małopolski 2025” zyskuje coraz większy prestiż. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami, przed którymi stoją ważne małopolskie instytucje, m.in. Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej czy FabLab Małopolska, ale też firmy takie jak Budimex.

Po czym rozpoznać dobry hackathon? Po tym, że dotyka on spraw istotnych, a osoby w nim uczestniczące mają poczucie, że ich zaangażowanie rzeczywiście ma znaczenie. Pod tym kątem „Hackathon dla Małopolski 2025, odbywający się 7-8 czerwca w Krakowie, jest hackathonem wzorcowym. W gronie tegorocznych partnerów znalazły się instytucje reprezentujące różne małopolskie środowiska. Jest więc Województwo Małopolskie, Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej, jest przedstawiciel biznesu – firma Budimex, środowisko uczelniane reprezentowane przez Centrum Innowacji WSB Merito, a FabLab Małopolska to instytucja, która tworzy przestrzeń do realizacji pomysłów.

Poszukiwane rozwiązania

Każdy z powyższych partnerów przedstawił swoją listę wyzwań, które powinny być rozwiązane podczas hackathonu. To realne zagadnienia, mające wpływ nie tylko na funkcjonowanie każdego z podmiotów, ale także na to, jak rozwija się Małopolska. Uczestnicy „Hackathonu dla Małopolski 2025” będą mogli zaproponować autorskie rozwiązania, które pomogą uporać się z wybranym wyzwaniem i jednocześnie przełożą się na podwyższenie regionalnych standardów w takich obszarach jak zielona transformacja, ekologia i nowoczesne technologie.

Jakich rozwiązań oczekują partnerzy „Hackathonu dla Małopolski 2025”?

  • FabLab Małopolska czeka na propozycje dotyczące rozwiązań smart home dla seniora lub osoby z niepełnosprawnością, a także na projekty modułowych mebli lub akcesoriów, które można wykorzystać w miejskiej mikroprzestrzeni;
  • Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej zgłosił zapotrzebowanie na pomysły dotyczące efektywnych metod dotarcia do młodych osób dotkniętych kryzysem bezdomności;
  • Województwo Małopolskie postawiło przed uczestnikami zadanie opracowania kampanii promocyjnej, pokazującej region jako „hub biznesu”;
  • Budimex poszukuje propozycji, które skutecznie zwiększą bezpieczeństwo na placach budowy poprzez zabezpieczenie otworów technologicznych w stropach;
  • Centrum Innowacji WSB Merito zachęca do pracy nad nowoczesnym systemem studiowania, odpowiadającym potrzebom i oczekiwaniom pokolenia Z.

Aby uczestniczkom i uczestnikom łatwiej było odpowiedzieć na wyzwania partnerów, przez dwa dni trwania hackathonu wspierać będą ich mentorki oraz mentorzy – osoby z bogatym doświadczeniem w takich obszarach jak polityka regionalna, IT czy marketing i promocja.

Podwójna motywacja

Dzięki zaangażowania partnerów hackathon staje się rzeczywistą platformą spotkania wszystkich tych, którym zależy na rozwoju naszego regionu. Dla wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu jest to również dodatkowa zachęta oraz motywacja, by swoimi pomysłami wesprzeć tak ważne małopolskie marki.

Ale na samej satysfakcji start w hackathonie nie musi się kończyć. Organizatorzy wydarzenia przygotowali także nagrody o łącznej wartości 20 000 złotych, które trafią do autorów najlepszych rozwiązań. Zwycięzców wyłoni eksperckie jury.

Udział w „Hackathon dla Małopolski 2025” jest darmowy. Wymagana jest jedynie internetowa rejestracja, która trwa do 12 maja na stronie: https://startupacademy.pl/hackathon-malopolska/.

Wydarzenie powstało we współpracy Województwa Małopolskiego ze Startup Academy.