Humble Pizza zaprojektowana przez Child Studio, Londyn

Powierzchnie Grupy Formica w pięknej, ciemnoróżowej restauracji przy King’s Road

Nostalgiczne odwzorowanie wystroju kawiarni z lat 50-tych osiągnięto poprzez wykorzystanie laminatu Formica ®, prezentującego piękny filmowy wygląd kultowej Kings Road. Humble Pizza to wegańska pizzeria w Chelsea, doskonale komponująca się z pełną butików ulicą będącą synonimem brytyjskiej mody. Przestrzeń jest utrzymana w odcieniach neutralnego, miękkiego różu podkreślającego jej kultowy charakter.

Photography by Child Studio

Wnętrze, zaprojektowane przez londyńskie Studio Child, naśladuje dawną estetykę kawiarni robotniczych z ubiegłych dziesięcioleci, w których można było zjeść i wypić za przystępną cenę. Studio wykorzystało archiwalny wzór laminatu Formica z lat 50, o subtelnym wzorze i teksturze przypominającej len. Wzór ten, w odcieniach ciemnego różu, wygląda świeżo i nowocześnie.

Panele Formica o uroczym różowym odcieniu zostały obramowane drewnem wiśniowym. Ponadto laminat wykorzystano do pokrycia blatów stołów jadalnych i punktu obsługi. Róż figuruje także w innych materiałach, pokrywających np. fotele, zapewniające kontrast teksturowy. Podłogi, wyłożone białymi kafelkami z akcentem leśnej zieleni na ścianach dodają kontrastu, zaś okienko do kuchni jest umyślnie ukształtowane.

Photography by Child Studio

Na ścianach niedbale rozwieszono różowe gazety, natomiast półki zdobi szeroka gama różowych ornamentów. Całości dopełnia małe, proste oświetlenie oraz neonowy napis; na zewnątrz, łagodny róż pokrywa także elewację restauracji.

Według Chill Studio, inspiracją dla projektu były włoskie rodziny, otwierające modernistyczne kawiarnie w dzielnicy West End – niektóre z nich działają do dzisiaj. Londyńczycy nie zdawali sobie sprawy, że ten okres był początkiem brytyjskiej „kawiarnianej kultury”, w której centrum znajdowała się Londyńska King’s Road, przyciągająca pisarzy, muzyków i artystów z różnych środowisk.

Photography by Child Studio

Nina Bailey, Kierownik Designu Formica Group w Wielkiej Brytanii tak to opisała: „Mamy tutaj do czynienia z wyszukanym i wyrafinowanym wykorzystaniem laminatu Formica. Zdecydowanie udana ekspresja kojącej atmosfery, połączonej z wymyślną grą tekstur.  Wykorzystanie koloru przewodniego i przejrzysta estetyka świadczą o wysokiej pozycji marki Humble Pizza. Ten wysoce fotogeniczny wystrój z pewnością zainspiruje odwiedzających do udostępniania swoich różowych doświadczeń w przestrzeni online!”

Nina kontynuuje:  „W przypadku delikatnego odcienia różu wykorzystanie pojedynczego tonu w różnych materiałach jest bardzo efektywne i zapewnia przyjemną atmosferę. Do dekoracji wnętrza projektanci wprowadzili także drewno wiśniowe, leśną zieleń i białe akcenty. To połączenie zapobiega dominacji pojedynczej barwy i gwarantuje neutralność.”

Humble Pizza znajduje sie przy 342 King’s Road, Chelsea i jest otwarta codziennie w godz. 12-22.

 

Formica Group jest globalnie wiodącą firmą w dziedzinie projektowania, produkcji i dystrybucji innowacyjnych materiałów nawierzchniowych do zastosowań komercyjnych i dla ludności.

Laminat Formica® to ‘oryginalny’ laminat, nieustająco ulepszany technicznie i w procesie produkcji od ponad 100 lat. Trwały, łatwy do utrzymania w czystości, odporny na uszkodzenia mechaniczne, termiczne i zadrapania, laminat Formica nie wymaga prawie żadnej konserwacji. Odporny na wilgoć, może być czyszczony sprężoną parą wodną lub odkażany bez żadnych negatywnych skutków. Do jego typowych zastosowań zaliczyć można okładanie ścian, oklejanie drzwi, kabin, mebli, blatów i wielu innych.

Do produktów zaliczają się laminat wysokociśnieniowy Formica® (HPL), Formica® Compact mający twardy środek, na wskroś barwny laminat ColorCore®, laminat DecoMetal® stosujący folie z prawdziwych metali, oraz specjalistyczny laminat Formica Group Younique® do nadruków cyfrowych i w technice sitodruku. Gdzie konieczne są powierzchnie o właściwościach odpornych na pozostawianie śladów palców i lekkie zadrapania mamy laminat Formica Infiniti®, a do zastosowań zewnętrznych firma Formica Group opracowała panele architektoniczne VIVIX®.

Produkty Formica® Laminate i DecoMetal noszą najważniejszy znak wewnętrznej jakości powietrza (Indoor Air Quality Certified®) przyznawany przez GREENGUARD za produkty cechujące się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Wszystkie zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne Grupy Formica w Europie zostały nagrodzone certyfikatem Forest Stewardship Council® (Rada Zarządzania Zasobami Leśnymi) przyznawanym przez BM TRADA, wiodącą na arenie międzynarodowej organizację akredytacyjną. Jednocześnie Formica HPL, laminat Compact oraz klejone blaty (Bonded Worktops), noszą etykiety zaświadczające o niskiej emisji związków węglowych przyznawane przez Carbon Trust.

Formica Group (www.formica.com) to globalna grupa przedsiębiorstw działających w wielu krajach na świecie. Tylko w Europie Formica Group posiada zakłady w Wielkiej Brytanii: w North Shields i w Newton Aycliffe; w Hiszpanii ma zakład w Walencji, a w Finlandii w miejscowości Kolho.

Uwaga: Formica, znak handlowy Formica anvil device, DecoMetal, ColorCore, Younique i VIVIX są zarejestrowanymi znakami handlowymi Korporacji Diller.

© 2019 The Diller Corporation

A Broadview Holding BV Company

Translate »