Jak szybko posprzątać po imprezie andrzejkowej? Sprawdź 6 sprytnych sposobów

Nie możesz się doczekać andrzejkowego wieczoru, pełnego zabawy, radości i wróżb, odkrywających przyszłość? Pamiętaj, im lepsza zabawa, tym większy bałagan! Jak więc uporać się z porządkami, aby nie spędzić na nich długich godzin? Wypróbuj nasze sprytne sposoby na błyskawiczne poimprezowe porządki.  

Pobudka po szaleństwach minionej nocy może nie należeć do najprzyjemniejszych: dom może przypominać wszystko, tylko nie to samo miejsce, w którym bawiliście się kilka godzin wcześniej. Na szczęście istnieją triki, dzięki którym możesz pozbyć się bałaganu szybko i sprawnie.

1.Zadbaj o czysty start

Porządki przed domówką to niby sprawa oczywista, a jednak czasem każdemu zdarza się o nich zapomnieć lub po prostu nie znaleźć na nie czasu. A warto pamiętać, że czyste mieszkanie przed imprezą może znacznie zmniejszyć ilość brudu po zabawie. Przekonasz się o tym już następnego dnia,, kiedy będziesz mieć po prostu mniej sprzątania. Ponadto porządki przed zaproszeniem gości to również dobra okazja, by schować cenniejsze przedmioty i ochronić je przed stłuczeniem.  

2. Wywietrz dom

Porządne wietrzenie całego mieszkania to podstawa i zarazem wstęp do dalszej walki z bałaganem. Dawka świeżego, chłodnego powietrza przyda się zwłaszcza w przypadku, jeśli na imprezie byli palacze. Najlepiej, jeśli przewietrzysz pomieszczenia już z samego rana i rób to krótko i intensywnie, nie zostawiając uchylonych na stałe okien.

3. Czyste podłogi, czyli postaw na specjalistyczne akcesoria 

Wygląd podłogi po imprezie usłanej zaschłymi plamami po keczupie, sosie czy coli często przypomina krajobraz po bitwie.  W takich sytuacjach niezastąpiony będzie mop obrotowy, Vileda TURBO 3w1 Mikrofibra, którego dwuczęściowa konstrukcja łączy technologię najlepszego mopa płaskiego z najlepszym mopem sznurkowym, co daje o 40% lepsze efekty czyszczenia. Nakładka o trójkątnym kształcie z ruchomą głowicą pozwoli dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Tym modelem mopa usuniesz także mocne zabrudzenia.

4. Plastelina i gazeta kontra okruszki, brokat i plamy z wosku na dywanie 

Doprowadzenie dywanu do porządku, to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj po każdej domówce pełen jest okruszków, kawałków chipsów i paluszków, a nawet brokatu, którego wyjątkowo trudno się pozbyć. Niezawodnym sposobem będzie użycie kawałka plasteliny lub szerokiej taśmy klejącej, dzięki której powinno się udać zebrać wszystkie drobne zanieczyszczenia. Na dywanie lub wykładzinie możesz też znaleźć zaschnięte plamy z wosku, jeśli zgodnie z tradycją wróżyliśmy z niego poprzedniego wieczoru. Jak się go pozbyć? Wystarczy gazeta i żelazko. Gazetę połóż na wosk i mocno przyciśnij gorącym żelazkiem, uważając by nie trzymać go w jednym miejscu, gdyż istnieje ryzyku przypalenia gazety bądź dywanu. Jeśli na gazecie pojawi się wosk, wyrzuć ją i użyj kolejnej. Aby przyśpieszyć proces sięgnij po bawełniane ściereczki – szybciej zdejmą wosk.

5. Sprzątaj pełną parą 

Mop parowy jest jednym z bezcennych akcesoriów do sprzątania. Możesz nim wyczyścić nie tylko podłogi, ale również odświeżyć dywany. Model marki Vileda jest wyposażony w nakładkę przeznaczoną do czyszczenia dywanów. Czyszczenie parą zdezynfekuje powierzchnię dywanu i spowoduje, że łatwiej będzie go odkurzyć. Urządzenie wykorzystuje siłę pary i usuwa aż 99,9% bakterii bez konieczności stosowania środków chemicznych. 

Szkło i lustra wyczyść na błysk

Odciski brudnych palców na lustrach, szybach i innych szklanych powierzchniach to normalny widok po dobrej zabawie. Jeśli chcesz się ich pozbyć za pomocą papierowego ręcznika, lepiej od razu daj za wygraną. Brud tylko się rozmaże, a ślady pozostaną. Sięgnij po żółtą ściereczkę okienną z mikrofibry (Vileda), która jest bardzo chłonna, nie pozostawia smug i doskonale zbierze brud i wypoleruje każdą szklaną powierzchnię. Jeśli zależy ci na bardziej spektakularnym efekcie, ale nie masz za dużo czasu, skorzystaj z pomocy nowoczesnych urządzeń. Okazuje się, że mycie okien i luster możesz ograniczyć jedynie do umycia szyby, a z wodą i brudem poradzi sobie elektryczna myjka Vileda Windomatic Power.

O firmie:

 Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach  i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od ściereczek, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości. 

Więcej informacji: www.vileda.pl 

Odsłony: 7

Language versions »