Jak wybrać szafki szkolne?

Odsłony: 0

Szafki szkolne pełnią dwie podstawowe funkcje – dbają o bezpieczeństwo przechowywanych w nich rzeczy oraz zapewniają uczniom prywatność. Są dużo lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna szatnia. Umożliwiają nie tylko schowanie kurtki czy obuwia na zmianę, ale także książek i zeszytów. Warto więc wyposażyć szkołę w nowoczesne szafki szkolne i zadbać o komfort uczniów. W poniższym artykule podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tych mebli szkolnych, aby spełniły oczekiwania użytkowników.


Czym powinny wyróżniać się szafki szkolne?
Meble metalowe w postaci szafek szkolnych powinny posiadać kilka cech, które gwarantują bezpieczne przechowywanie prywatnych rzeczy uczniów. Najważniejsze z nich to:
• , który uniemożliwia dostanie się do środka niepowołanym osobom;
• , który zapewnia swobodny przepływ powietrza i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów;
• , dzięki której będą to wytrzymałe meble na lata;
• umożliwiające utrzymanie porządku i organizację wewnątrz szafki;
• , który ożywi korytarz i pozytywnie wpłynie na atmosferę w szkole.

Trzeba pamiętać, że zakup szafek szkolnych to inwestycja, która ma służyć wielu rocznikom. Warto więc wybrać modele renomowanego producenta, który oferuje wysokiej jakości meble szkolne, na przykład produkty firmy Malow.

Szafki szkolne Malow
Szafki Malow cechuje bardzo dobrze zorganizowane wnętrze. Meble te posiadają półki na podręczne drobiazgi typu książki, zeszyty, czy kanapki oraz praktyczny drążek z haczykami i dodatkowy haczyk na drzwi. Wyposażone są we wspomniany wcześniej system wentylacji oraz zamek cylindryczny. Szafki szkolne Malow wykonane zostały z bardzo wytrzymałej blachy stalowej. Dzięki ocynkowanemu wieńcowi dolnemu oraz technologii malowania proszkowego są odporne na korozję i odpryskiwanie farby. Najpopularniejsze modele występują w kolorze popielatym, ale można wybrać także inny odcień i dostosować go do ogólnego wystroju szkoły.

Szafki szkolne a typ szkoły
Nieco inne powinny być szafki ubraniowe w szkole średniej, a inne w podstawowej lub w przedszkolu. Dlaczego? Z prostej przyczyny – uczniowie klas młodszych są niżsi i mają inne potrzeby niż uczniowie liceum czy technikum. Szafki dla najmłodszych są produkowane z myślą o przedszkolakach i uczniach klas 1-3. To najniższa wersja szaf metalowych dostępnych w ofercie wspomnianej już firmy Malow. Ich wysokość sprawia, że maluchy bez problemu sięgną do półek oraz samodzielnie zawieszą swoje ubranie. Modele te oprócz półek do przechowywania książek i przegrody na drobiazgi, na przykład zabawki, mają wewnątrz wydzielone miejsce na buty oraz kurtkę. Są dostępne w wielu różnych kolorach, dzięki czemu wpiszą się w barwną przestrzeń przedszkola. Szafki dla szkół średnich natomiast są większe i mają przestrzeń dopasowaną do potrzeb młodzieży – są wyposażone w haczyki na drzwiach i pomieszczą zarówno długą kurtkę, jak i płaszcz. Ich kolory są bardziej stonowane a konstrukcja designerska.

Duży wybór szafek szkolnych znajdziesz na naszej stronie.

Language versions »