Jak zabezpieczyć mieszkanie przed utratą ciepła? Sprawdzone sposoby na utrzymanie stałej temperatury

W okresie jesienno-zimowym coraz więcej przebywamy w pomieszczeniach, chcemy cieszyć się przytulnymi wnętrzami i otulającym ciepłem, gdy za oknami temperatura jest coraz niższa, a pogoda sprzyja temu, by spędzać czas pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Jednak pomimo ogrzewania w pomieszczeniu, niekiedy ciężko utrzymać ciepło, przez co chłód w mieszkaniu może być nieco bardziej odczuwalny. 

Poniżej przedstawiamy sposób, dzięki któremu możemy zachować ciepło we wnętrzach, a jednocześnie nadać mu stylu. Na jakie dodatki, które ocieplą wnętrze, warto się zdecydować?

Zasłony i rolety – nie tylko jako ozdoba 

Dekoria.pl, zasłony na taśmie Velvet

Warto wiedzieć, że to przez okna – nie tylko te nieszczelne – może uciekać znaczna ilość ciepła, dlatego ważne jest, aby odpowiednio je uszczelnić. Można to wykonać samodzielnie za pomocą odpowiednich taśm uszczelniających. Jeśli natomiast są szczelne, warto również je zabezpieczyć za pomocą zasłon z grubszych, izolujących tkanin. Zasłony ograniczą wychładzanie się pomieszczeń, dzięki czemu ciepło zostanie we wnętrzu – unikniemy w ten sposób zbędnego dogrzewania pomieszczeń. Materiałowe zasłony należy powiesić w taki sposób, aby nie zasłaniały grzejników, które zapewniają ciepło. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniach będzie mogło krążyć prawidłowo. Jeśli grzejniki znajdują się pod oknami, idealnie sprawdzą się rolety rzymskie Duo Dekoria. Zasłonią okno, tworząc barierę dla uciekającego z pomieszczeń ciepła, jednocześnie nie przykrywając grzejników oraz nie zaburzając procesu grzewczego. 

Dekoria.pl, Roleta rzymska DUO Blackout

Tekstylia ocieplające pomieszczenia

Dekoria.pl, dywan Royal Cream Light grey

Piękne dywany potrafią dodać charakteru niejednemu wnętrzu. Dopełniają całość aranżacji, potęgując wrażenie ciepła i przytulności. Warto jednak pamiętać, że dywany poza funkcją ozdobną, świetnie sprawdzają się w roli termoizolatora. Dywany wykonane z materiałów charakteryzujących się małą przewodnością ciepła sprawdzą się idealnie szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Im grubsze runo dywanu, tym większa ochrona przed utratą ciepła. Takie dywany, np. Royal Cream Dekoria to dobre rozwiązanie do sypialni, salonów czy pokojów dziecięcych. 

Dekoria.pl, dywan Casino light greycream

Nie tylko puszyste, miękkie dywany zapewnią komfort i ciepło. Przytulne koce i pledy, szczególnie te wykonane z naturalnych materiałów, takich jak wełna, pomogą utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Doskonale sprawdzą się np. podczas rodzinnych seansów filmowych. 

Dekoria.pl, pled Zelandia natural

Dzięki tym prostym, a jednocześnie stylowym dodatkom, nie tylko odświeżymy pomieszczenie, ale także zapewnimy sobie oraz domownikom ciepło i komfort, aby móc w pełni cieszyć się wspaniałymi wnętrzami. Więcej pomysłów na to, jak stylowo zabezpieczyć się przed chłodem znajdziesz tutaj.