JYSK dla pracowników: wyższe płace, premie i Wolna Wigilia

JYSK stale się rozwija i otwiera nowe sklepy. Firma inwestuje również w pracowników poprzez benefity finansowe oraz unikatową na rynku inicjatywę wolnego dnia w jeden z najbardziej intensywnych sprzedażowo dni w roku – w Wigilię.

W listopadzie sieć podniosła pensje dla pracowników sklepów, ogólna pula wynagrodzeń wzrosła o blisko 12%, przy czym indywidualne wzrosty opierały się o wewnętrzny system oceny pracy.

Według danych POHiD (organizacji zrzeszającej największe sieci handlowe w Polsce), w ciągu roku średnia pensja pracowników handlu wzrosła o ok. 9%. Tym samym handel detaliczny znajduje się na 5. miejscu listy branż pod względem wzrostu wynagrodzeń od czasu przed pandemią.

JYSK jako skandynawska firma z silną kulturą wygrywania chwali się również atrakcyjnym, przejrzystym systemem premiowym dla załóg sklepów, w ramach którego w minionym roku do puli wynagrodzeń dodano 14,5%. Wyjątkowy na rynku jest system konkursów sprzedażowych z pulą nagród około miliona złotych.

Okres pandemii to czas wyzwań i oszczędności dla wielu firm. W JYSK był to przede wszystkim czas zespołowego zaangażowania i wytężonej pracy mimo przeciwności. Udało się uniknąć redukcji zatrudnienia, kiedy wielu pracodawców zmagało się z cięciami etatów. Cieszę się, że obecny rok przyniósł możliwość podniesienia wynagrodzeń i to powyżej średniej rynkowej – mówi Piotr Padalak, dyrektor generalny JYSK Polska.

Firma kontynuuje również tradycję wolnej Wigilii, kiedy wszystkie sklepy JYSK są zamknięte, a pracownicy mają więcej czasu dla najbliższych. W tym roku po raz szósty pracownicy otrzymają dodatkowy dzień wolny w okresie zwiększonej sprzedaży przedświątecznej.

Tak, zamknięcie sklepów 24 grudnia oznacza dla JYSK utratę paru milionów obrotów, bo nasi klienci do ostatniej chwili robili u nas zakupy. Jestem jednak przekonany, że zadowolenie naszych koleżanek i kolegów z możliwości spędzenia tego dnia z bliskimi jest bezcenne. Nie ukrywam, że gest ten spotkał się z bardzo dużym uznaniem i sympatią naszych klientów. O zamknięciu sklepów w wigilię informujemy szeroko w mediach z dużym wyprzedzeniem – dodaje Piotr Padalak.

Language versions »