Leonettes – wyjątkowa kategoria pokoi zaprojektowanych przez kobiety dla kobiet

Z myślą o kobietach i ich potrzebach powstał nowy kierunek projektowania wnętrz, spełniający potrzeby podróży w dzisiejszym świecie. 10 czerwca 2021 r. grupa Leonardo Hotels Central Europe wprowadziła do swojej oferty nową linię pokoi – Leonettes. Koncepcja tego designu została stworzona przez kobiety i to właśnie im jest dedykowana. Architektki skupiły się na wprowadzeniu świeżości i lekkości, zachowując jednocześnie nowoczesny styl pokoi i udoskonalając  ich funkcjonalność. Od teraz tę wyjątkową kategorię można rezerwować już w większości obiektów Leonardo Royal w Europie.

Leonettes – zaprojektowane przez kobiety dla kobiet wyłącznie dla marki “Leonardo Royal”

Jakie wymagania pokojom hotelowym stawia  dzisiaj podróżująca płeć piękna? Czego potrzebują, a często nie znajdują w ofercie? “Postanowiliśmy się tego dowiedzieć bezpośrednio od nich. Udało nam się przeprowadzić około 200 wywiadów z  kobietami podróżującymi i zarazem nowoczesnymi, reprezentującymi szeroki przedział wiekowy:  od 25 do 65 lat. Precyzyjnie wyraziły one swoje oczekiwania w zakresie: od ogólnej atmosfery i bezpieczeństwa, po inne   bardzo konkretne wymagania” – wyjaśnia Sandra Dreher wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Leonardo Hotels Central Europe. Na tej podstawie i w kontekście 4-gwiazdkowej marki superior “Leonardo Royal”, architektka Melanie Mitterer z Neudahm Design, opracowała całkowicie nową koncepcję pokoi. “Leonettes mają na celu zaspokojenie szybko dziś zmieniających się potrzeb i pragnień podróżujących pań ” – dodaje Sandra Dreher. 

Dopracowana koncepcja kolorystyczna i wzornicza

Nowy projekt pokoju oferuje ciepłe i relaksujące odcienie z lekkimi motywami kwiatowymi. Przejrzysty i nowoczesny język designu przeplata się z elementami kobiecymi. Przestrzeń może być jednocześnie komfortowym miejscem do pracy, które zapewnia duże biurko oraz wygodny fotel ,  jak i do wypoczynku po intensywnym dniu. Szeroki wybór znakomitych herbat i kaw pozwala zrelaksować się i naładować nową energią bez konieczności wychodzenia z hotelu. Ponadto przytulne i ciepłe światła, ponadwymiarowe kołdry, liczne poduszki i materac typu king-size z komfortowym topperem, tworzą domową atmosferę. 

W Leonettes zmienia się również charakter łazienki. Atrakcyjne akcenty takie jak: prysznic z głowicą masującą, prostownica i wydajna suszarka do włosów oraz dodatkowe lustro, tworzą przestrzeń nie tylko do codziennej pielęgnacji, ale i do dłuższego SPA. Na gości korzystających z nowej linii pokojów będzie oczekiwała również kolekcja kosmetyków marki “Sea of Spa”, zawierające składniki mineralne  z Morza Martwego. 

Bezpieczeństwo jest priorytetem

Poczucie bezpieczeństwa jest dla wielu osób ważnym aspektem podróży. W przypadku wyboru hotelu, kobiety przykładają do tego szczególną uwagę. Chcąc spełnić ich oczekiwania i zapewnić im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa, Leonettes są zlokalizowane  blisko wind, drzwi zaś  wyposażono w wizjer i dodatkowe zamki. Również obsługa pokojowa dedykowana tej kategorii pokoi  jest zapewniona przez żeński personel Leonardo. Mając na uwadze zapewnienie pełnej prywatności umożliwiamy także maksymalnie dyskretne zameldowanie. 

Różnorodność dla Leonardo Hotels jest niezbędna we wszystkich obszarach

Uwidacznianie różnorodności jest jednym z celów grupy hotelowej. „Kobiety odgrywają w naszej firmie ważną rolę, a równowaga i różnorodność w pracy jest konieczna. Zarówno we wszystkich obszarach, jak i na wszystkich stanowiskach. Ten model zarządzania funkcjonuje z powodzeniem od początku działania sieci” – komentuje Paulina Kołodziejczyk, General Manager NYX Hotel Warsaw, będącego częścią Leonardo Hotels Central Europe. Oprócz wspierania rozwoju i karier pań, Leonardo Hotels działa także przeciwko dyskryminacji ze względu na pochodzenie. W obiektach w całej Europie aktualnie pracują osoby o ponad 70 różnych narodowościach. Starania grupy hotelowej w zakresie zwiększania różnorodności zostały zauważone i nagrodzone przez „Focus Deutschland” – teście przeprowadzonym wśród ponad 200 branż w Niemczech. W kategorii “Równość szans” Leonardo Hotels zajęło drugie miejsce wśród hoteli. 

Leonettes w dwunastu miejscach w Europie Środkowej, również w Warszawie

Pierwsze Leonettes wprowadzono do oferty 10 czerwca 2021 roku, wraz z otwarciem nowego hotelu Leonardo Royal Hotel Nuremberg. Kolejne pokoje z tej wyjątkowej linii można znaleźć w hotelach marki “Leonardo Royal” w Niemczech, Włoszech i w Polsce, między innymi w Baden-Baden, Düsseldorfie, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Mannheim, Monachium, a także Warszawie. 

Mimo tego, że pokoje zostały zaprojektowane z myślą o kobietach, dostępne są dla wszystkich gości. 

Więcej informacji: https://www.leonardo-hotels.de/leonettes 

O nas

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Hiszpanii i we Włoszech. W ramach działalności w 8 krajach i 37 regionach portfolio hotelowe obejmuje 84 hotele z ponad 14.500 pokojami. Rodzina marek składa się z Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels i NYX Hotels by Leonardo Hotels. Położone w centrum miasta, znane są z wysokiej jakości i standardu usług oraz stylowego wystroju wnętrz z regionalnymi akcentami. 

W każdym hotelu Leonardo goście i ich indywidualne życzenia i potrzeby są w centrum uwagi – z troską i uwagą o wszystkie małe szczegóły, które czynią pobyt gości tak bardzo wyjątkowym. To od zawsze kształtowało wizerunek naszej firmy. Tutaj każdy może się zrelaksować i poczuć swobodnie, niezależnie od tego, czy celem jego podróży jest biznes czy wypoczynek.

Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group, która została założona w 1998 roku przez Davida Fattala. Charakteryzująca się dynamicznym rozwojem, w Europie i Izraelu prowadzi 220 hoteli z ponad 42.000 pokoi  w 107 miejscach i 19 krajach. Portfolio marek obejmuje: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Jurys Inn, Apollo Hotels i Herods. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE). www.leonardo-hotels.com