Luksus energooszczędny. Elektryczne rolety rzymskie zasilane słońcem

Jak najlepiej oszczędzać prąd? Mądrze – czyli tak, by nie musieć rezygnować z komfortu. Do wartych polecenia rozwiązań należą elektryczne rolety rzymskie Eco Lifestyle firmy Marcin Dekor, zasilane energią słoneczną. Zapewniają luksus osłony okiennej z napędem, jednak ich eksploatacja jest bezpłatna. Ponieważ reagują na światło, pomogą zatrzymać ciepło we wnętrzu, co przełoży się na koszty ogrzewania. A to wciąż nie koniec ich zalet!

Rolety rzymskie Eco Lifestyle, jedna z najnowszych propozycji w ofercie firmy Marcin Dekor, odpowiadają na wiele wyzwań współczesności. Zasilane są czystą energią odnawialną ze słońca, więc ograniczają ślad węglowy domu. Wartość proekologiczną mają tym większą, że mogą zostać uszyte z tkanin powstających z… przetworzonych butelek plastikowych. Nie sposób się jednak tego domyślić, oglądając wspaniałe, miękkie materiały w 16 miłych dla oka odcieniach bieli, beżu, brązu, różu, błękitu i szarości. Do wyboru są także niezliczone inne tkaniny z wysokiej jakości włókien, od delikatnych, półprzejrzystych po grube i mięsiste. Piękna sprawa!

Dziś jednak na plan pierwszy wysuwają się kwestie finansowe – a tu kolejna świetna wiadomość. Korzystanie z luksusu, jakim są rolety sterowane elektrycznie, w przypadku modelu Eco Lifestyle nie wiąże się z żadnymi wydatkami. Energia słoneczna jest przecież darmowa. Jednocześnie rolety te można wykorzystać do optymalizacji ogrzewania domu. Rzecz w tym, by okna były odsłonięte w środku dnia (promienie słoneczne dogrzeją wnętrze), ale zostały zasłonięte, gdy zacznie zapadać zmrok.
Z roletami elektrycznymi sterowanymi pilotem to zadanie staje się wyjątkowo łatwe!

Na czym oszczędzać nie warto…

Nie można przy tym zapominać, że oszczędność ma wiele wymiarów – od codziennych wydatków i comiesięcznych rachunków aż po inwestycje, które przekładają się na korzyści w perspektywie lat, a nawet dekad. „Biednego nie stać na tanie rzeczy”, przypomina polskie porzekadło. „Tanie”, czyli w tym kontekście rozwiązania niskiej jakość. Warto zatem sięgać po rozwiązania od sprawdzonych polskich producentów. To daje pewność pełnego zadowolenia i długiej bezawaryjnej eksploatacji. W przypadku wszelkiego rodzaju mechanizmów – takich jak napęd rolety – jest to szczególnie ważne.

Być może nieco mniej oczywisty aspekt oszczędności dotyczy sposobu montażu rolety Eco Lifestyle.  
Skoro – w odróżnieniu od modeli elektrycznych zasilanych przewodowo – nie trzeba tu wykonywać specjalnego przyłącza, instalacja tych zaawansowanych urządzeń jest szybka, prosta i tania. Nie ma mowy o niepotrzebnym remoncie. Z tego samego powodu osłony te można polecić osobom wynajmującym mieszkanie albo planującym przeprowadzkę – doradza Monika Kruszewicz z Marcin Dekor. Codziennego komfortu nie ma co odkładać na później, zwłaszcza że przy tak mobilnym rozwiązaniu przeniesienie rolet w nowe miejsce nie będzie oznaczało ani jednej zmarnowanej złotówki!

…a na czym wcale nie trzeba

Wspomniany komfort to jedyna kwestia, której oszczędności nie obejmują. Innymi słowy wygoda pozostaje na najwyższym poziomie! W roletach Eco Lifestyle nie chodzi przecież o zbytek, ale o możliwość sprawnego odsłonięcia lub zasłonięcia wielkoformatowych przeszkleń albo okien umieszczonych w miejscu trudno dostępnym. Elektryczną pracę mechanizmu docenią ponadto seniorzy oraz wszystkie osoby o pogorszonej motoryce, bez względu na wiek.

 

Wszelkie szczegóły dotyczące zarówno kwestii technicznych, w tym montażu rolet OZE, jak i dostępnych wariantów wizualnych rolet z kolekcji Eco Lifestyle można znaleźć na stronie http://marcindekor.com.pl/rolety-oze/

***

Marcin Dekor to rodzinna firma, która istnieje na Polskim rynku od ponad 30 lat. Od 1988 roku konsekwentnie realizuje misję tworzenia oryginalnych produktów i nowatorskich rozwiązań technicznych do dekoracji okien.

Language versions »