Monitoring jako skuteczne zabezpieczenie domu

Bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną, dlatego warto szukać innowacyjnych rozwiązań, które nam je zapewnią. Monitoring w firmie jest już standardem, jednak nie zaszkodzi – a wręcz pomoże – zamontowanie kamer do monitoringu także na prywatnej posesji. Żyjemy w takich czasach, że lepiej “dmuchać na zimne” niż później żałować, że nie byliśmy przygotowani na różne nieprzewidziane i niestety przykre sytuacje. W poniższym artykule przyglądamy się nowoczesnym sprzętem monitorującym i podpowiadamy, jak skutecznie zabezpieczyć dom.

Dlaczego warto zainstalować kamery do monitoringu?
Za instalacją systemu do monitoringu przemawiają podobne argumenty, jak w przypadku montażu alarmu. Jeśli nie ufasz sąsiadom, mieszkasz w okolicy o kiepskiej reputacji i często nie ma Cię w domu, lepiej żebyś wiedział, czy ktoś podejrzany nie kręci się po Twojej posesji. Kamerę zewnętrzną Wi-Fi warto zainstalować również wtedy, gdy gdzieś w okolicy dojdzie do włamania, aby móc na bieżąco obserwować, co dzieje się na Twoim prywatnym terenie zarówno gdy jesteś w domu, jak i poza nim. Na kamerę IP do domu możesz zdecydować się również w sytuacji, kiedy po prostu nie czujesz się bezpiecznie, mieszkasz sam albo posiadasz wiele cennych przedmiotów.

Zalety nowoczesnych kamer Wi-Fi
Jest wiele opcji, jeśli chodzi o zabezpieczenie domu. Możesz zainstalować alarm bezprzewodowy, zamontować wizjer elektroniczny oraz zainwestować w nowoczesną kamerę Wi-Fi. Dlaczego? Ponieważ to urządzenie ma wiele zalet, które dosłownie pozwolą Ci spać spokojniej. Ponieważ wykorzystują sygnał Wi-Fi, umożliwiają podgląd obrazu w czasie rzeczywistym na dowolnym urządzeniu w każdym miejscu. Robią wyraźne zdjęcia i nagrywają obraz w jakości HD. Są wyposażone w detektory ruchu i dźwięku, mikrofon i czujnik podczerwieni, dzięki czemu obraz widoczny jest nawet w ciemności aż do 8 metrów. Posiadają również funkcję dwustronnej łączności audio, która umożliwia odbieranie dźwięku nagrania na telefonie i jednocześnie pozwala przesłać sygnał dźwiękowy do kamery, żeby się z kimś porozumieć. Nowoczesne systemy monitoringu na przykład firmy Yale mają dodatkową funkcję w postaci rejestrowania obrazu na karcie pamięci, którą można umieścić w kamerze oraz możliwość przechowywania danych w chmurze Dropbox.

Jaką kamerę do monitoringu wybrać?
Jeśli zastanawiasz się, jaką kamerę do monitoringu wybrać, musisz wiedzieć, że zależy to przede wszystkim od Twoich potrzeb. Do nagrywania obrazu w domu wystarczą kamery wewnętrzne, jednak do monitorowania posesji będziesz potrzebował kamer zewnętrznych, dostosowanych do działania w różnych warunkach atmosferycznych. Zwróć uwagę, czy urządzenie, które Cię interesuje posiada tryb nocny, czy można nim poruszać w górę, w dół i na boki w celu “rozejrzenia się”, czy ma funkcję wykrywania ruchu i dźwięku oraz na rozdzielczość obrazu – im wyższa, tym wyraźniejsze będą nagrania i zdjęcia. Pamiętaj też, aby wybrać system do monitoringu od sprawdzonego producenta, który daje gwarancję na swoje urządzenia i jest polecany przez szerokie grono użytkowników.
Nowoczesne kamery do monitoringu znajdziesz na naszej stronie.

Language versions »