Na samym dole

Neolith® oferuje koncepcje renowacyjne parteru i przestrzeni wypoczynkowej

Gdy wiosna stopniowo ustępuje miejsca latu, a większość mieszkańców całego świata izoluje się obecnie w domach, coraz więcej myśli oscyluje wokół modernizacji domowej przestrzeni.

Pandemia COVID-19 umożliwiła właścicielom domów ocenę każdego pomieszczenia. Wiele osób zwróci się ku materiałom zapewniającym najwyższe standardy pod względem higieny, charakteryzującym się doskonałą prezencją i wytrzymałością wobec surowych wymogów związanych z codziennym użytkowaniem.

Istotnym aspektem rozważanym w ramach wszelkich przedsięwzięć renowacyjnych obiektów mieszkalnych będą powierzchnie wewnętrzne, pomagające w stworzeniu pożądanej estetyki i atmosfery w domu, a zarazem pełniące niezbędne codzienne funkcje.

Od niewielkich projektów, takich jak wymiana blatów i mebli, po większy poziom ambicji, zakładający rozszerzenie przestrzeni mieszkalnej lub remonty na pełną skalę – kreatywność i przyszłościowe planowanie mają nadrzędne znaczenie.

W tym przypadku Neolith®, pionierska marka Kamienia Spiekanego, oferuje projektowe źródła inspiracji dla osób dążących do modernizacji wystroju domowej przestrzeni w czasach izolacji, gotowych do wydania wytycznych architektowi i wykonawcy niezwłocznie po zniesieniu nakazu izolacji.

W tym tygodniu dedykowany zespół projektowy Neolith przygląda się parterom i przestrzeni wypoczynkowej.

Wrażenie na wejściu

Flooring, Neolith Calacatta & Nero Marquina Polished  

Nie należy zapominać o wyglądzie korytarza. To pierwsze miejsce, które zobaczą goście po wejściu do domu czy mieszkania, a zarazem nadające ton całemu wnętrzu.

Eksperymentowanie ze stosowanymi powierzchniami może dodać ekscytującej atrakcyjności, która zachwyci gości już po przekroczeniu progu. Zamiast dużych płyt warto rozważyć pocięcie powierzchni na płytki małych rozmiarów, aby stworzyć w ten sposób wielokątne wzory lub efekt parkietu.

Dzięki postępom technologicznym w ramach Kamienia Spiekanego oraz narzędziom stosowanym do jego montażu można uzyskać realistyczny wygląd i teksturę na wzór naturalnego drewna, lecz o zwiększonej odporności na plamy i zarysowania.

Do stworzenia klasycznego, wysoce stylowego i jednobarwnego efektu można zastosować dwa rodzaje kontrastujących ze sobą modeli. Standardowo stosuje się czystą, polerowaną czerń oraz biel, jednak bardziej brawurowi użytkownicy mogą pokusić się o nieszablonową aranżację, eksperymentując z zestawieniami obejmującymi bazalt i piaskowiec czy metal i drewno.

Tygiel pełen pomysłów

Dla wielu osób pandemia koronawirusa wywołała wzmożoną potrzebę zapewnienia bezkompromisowego poziomu higieny w domu, aby chronić jego mieszkańców, w szczególności tych najsłabszych, starszych i młodszych. Co do zasady, dowolna powierzchnia, czy to posadzka, blat czy okładzina szafki, musi być wodoodporna, łatwa do utrzymania w czystości oraz odporna na zarazki i bakterie.

Worktop & Island, Neolith Estatuario Silk

Pierwszym etapem każdej renowacji jest ponowna ocena powierzchni roboczych, aby zapewnić spełnienie najwyższych standardów pod względem ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Nie dotyczy to jedynie kuchni, lecz całego domu. Niekoniecznie musi to jednak oznaczać potrzebę kompromisu pod względem wyglądu i tekstury materiału.

Blaty w stylu białego marmuru i kwarcytu nieustannie cieszą się popularnością, a coraz częściej wybierane są wyspy kuchenne i szafki wykonane w jednolitej barwie czy przy użyciu jednego modelu. Popularny jest również efekt wodospadowy, w szczególności w przypadku wyboru materiału do wykonania harmonijnego przejścia z blatu do posadzki i ściany, zapewniając zachwycającą płynność przestrzeni.

Worktops, Neolith Iron Corten

Bardziej niecodzienną estetyką, która zyskuje obecnie na popularności, jest zastosowanie stalowych motywów modelu Corten, przyczyniając się do stworzenia odważnej, miejskiej atmosfery. Jest to w istocie potwierdzenie, że rdza nigdy nie śpi.

Barwy pełne życia

Centralnym punktem każdego obiektu mieszkalnego jest salon, który należy zaprojektować w sposób zapewniający równowagę między aktywnością i relaksem, umożliwiając wykorzystywanie pomieszczenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Często istotę tych przestrzeni tworzą umieszczone w niej meble i drobne detale uzupełnione po wykonaniu zasadniczych elementów.

Fireplace, Neolith Zaha Stone

Coraz częstszym wyborem są nowoczesne kominki, ponieważ właściciele domów dążą do modernizacji wysłużonych lub niewykorzystywanych palenisk, zmieniając je w rzeźbione dzieła zachęcająco przyciągające wzrok już na wejściu do pomieszczenia.

Nawet posadzka sama w sobie może stać się interesującym elementem wystroju. W szczególności polerowane, betonowe wzory dopełniane kilimami lub dywanami perskimi oraz meblami w stylu Le Corbusiera zapewniają niebanalny, współczesny i metropolitalny wygląd przestrzeni.

Jakość w każdym aspekcie

Dla pomyślnej realizacji liczy się praca nie tylko z materiałami najwyższej jakości, ale także przy udziale najbardziej wykwalifikowanych i oficjalnie akredytowanych profesjonalistów. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac renowacyjnych należy poświęcić odpowiednio dużo czasu na wybór wykonawcy, który zna się na materiałach i powierzchniach wyszczególnionych do realizacji i pracował już z nimi przy poprzednich przedsięwzięciach. W ostatecznym rozrachunku pozwoli to uniknąć zbędnych kosztów, nerwów i rozczarowania w trakcie budowy.

Aby dowiedzieć się więcej o szerokiej gamie modeli, rodzajach wykończenia, formatach i dostępnych grubościach Neolith, kliknij tutaj.

Translate »
Wyszukiwarka firmSklepy firmDodaj ogłoszeniePolub nas na Facebooku