Narzędzia w dłoń! Ruszają zapisy do Szkoły Debiutów

Koniec odwlekania i narzekania, czas się wziąć do twórczej pracy. Forum Designu i Colorex Design stworzyli warsztat pracy dla młodych twórców, którzy dopiero wchodzą na rynek designu. Wspólnie zapraszają do SZKOŁY DEBIUTÓW.


Od sierpnia każdy kto zgłosi taką chęć będzie mógł przyjść do siedziby zakładu Colorex w Krakowie i skorzystać z narzędzi, materiałów i przestrzeni firmy. – Zauważyłam, że wiele materiałów w firmie się marnuje. Do masowej produkcji już się nie da ich wykorzystać, za to wspaniale nadają się do tworzenia pojedynczych form i mogą być inspiracją powstawania nowych pomysłów – zapewnia Magdalena Prorok specjalista do spraw transferu wiedzy ABC Colorex. Szkoła Debiutów zapewnia materiały ślusarskie, lakiernicze, pomoc fachowców oraz dostęp do narzędzi.
Uczestnicy Szkoły Debiutów mogą też liczyć na wsparcie ze strony Forum Designu. – Od dawna prowadzimy w naszym showroomie Strefę Debiutów. To inicjatywa dedykowana młodym twórcom, którzy potrzebują wsparcia, żeby zaistnieć na rynku – deklaruje Dina Woycikiewicz De Białynia, właścicielka Forum Designu. Strefa Debiutów łączy promocję młodych twórców, stałą ekspozycję ich prac lub projektów oraz sprzedaż. – Czyli dokładnie to co potrzebne jest studentom i absolwentom na starcie drogi zawodowej – zauważa Dina Woycikiewicz De Białynia.
Twórcy Szkoły Debiutów chcą by ich współpraca była kuźnią talentów dla studentów kierunków artystycznych. – Nikogo nie będziemy popędzać. Każdy będzie mógł pracować nad swoimi projektem tak długo jak długo tego potrzebuje – zapewnia Magdalena Prorok. Przygotowany w zakładzie Colorex produkt każdy z uczestników będzie mógł zgłosić do Strefy Debiutów Forum Designu – Czekamy z otwartymi ramionami i chętnie przedstawimy projekt dużym markom, gotowym wdrożyć model do produkcji – deklaruje Anna Kokoszka-Romer z Forum Designu, a właścicielka krakowskiego showroomu dodaje: – Od lat współpracujemy ze studentami, którzy często narzekają na brak przestrzeni do pracy twórczej. Mamy nadzieję, że Szkoła Debiutów wypełni brakującą lukę i już niedługo będziemy mogli cieszyć się świeżą energią i nowym spojrzeniem na rynku designu.

Szkoła Debiutów czeka na swoich uczniów codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 9-15 przy ulicy Łuczanowickiej 30 w Krakowie.
Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się w wydarzeniu na Facebooku:

Oraz grupie dedykowanej architektom i projektantom:
https://www.facebook.com/groups/strefaarchitekta

FORUM DESIGNU
AL. FOCHA 1
(dawny budynek hotelu Cracovia) GODZINY OTWARCIA: PON-SB – 11-19
ND HANDLOWE – 11-17 Kontakt:
Anna Kokoszka-Romer anna@forumdesignu.pl;
Tel: 602473592