Neolith® oddaje cześć światu przyrody na Cevisama 2020

Odsłony: 0

Neolith®, wiodąca na rynku marka Kamienia Spiekanego, po raz kolejny wystawi swoje produkty na Cevisama, Feria Valencia, Avinguda de les Fires, s/n, 46035, Valencia, Hiszpania (w dniach od 3 do 7 lutego 2020r.) na stanowisku F137, poziom 2, pawilon 6.

Osoby odwiedzające to wydarzenie będą miały okazję przeżyć z Neolith® niespotykane jak dotąd doświadczenia, dzięki zapierającym dech w piersiach instalacjom zaprojektowanym przez Virginię Sánchez.

W ciągu całej swojej kariery, Sánchez miała okazję często pracować z powierzchniami Neolith®, w tym wykonała kilka projektów obiektów komercyjnych i restauracji, jak również instalacje dla Casa Decor, dzięki czemu jest w pełni świadoma całego potencjału tego materiału. W szczególności wie, w jaki sposób kreatywnie i nietypowo wkomponować Kamień Spiekany, w oparciu o aktualne trendy dekoracji wnętrz.

Neolith Iron Corten

Zrównoważone rozwiązania oraz znaczenie środowiska naturalnego będą tematem przewodnim stanowiska na Cevisama. Firma wykorzysta na targach swoje powierzchnie, aby przywołać elementy świata przyrody, od skalistych gór po bujne lasy deszczowe. Instalacje gwarantować będą oddziaływające na wiele zmysłów, wciągające doświadczenie, podczas którego kładziony będzie nacisk na zrównoważone właściwości Neolith®.

Główne atrakcje obejmować będą łazienkę z dominującą nutą egzotyki, przywołującą na myśl gorące dżungle Amazonii, z kabiną prysznicową pokrytą żywo zielonym granitem, dostarczonym przez siostrzaną markę Granith®. Kontrastować on ma ze ścianami i podłogami w różnych tonacjach brązu i beżu, reprezentujących bogatą głębię ściółki leśnej przy wykorzystaniu Sofia Cuprum, Mirage, New York-New York marki Neolith®. Wiszące rośliny podkreślą bujną przyrodę dziczy.

W łazience znajdować się będzie również pasująca do tego unikatowego stylu toaletka, która symulować ma śliską sierść jaguara, pokazując jak można cieszyć się wyrafinowaną estetyką tego rodzaju materiału nie wyrządzając szkody zwierzęcemu światu.

Flysch w Zumaii, słynny geopark położony w Kraju Basków, zainspirował plenerową kuchnię przywołującą na myśl ostre klify tego regionu, i przy której wykonaniu wykorzystano Mar del Plata i New York-New York, aby oddać wygląd spektakularnej linii brzegowej parku. Olśniewająca wyspa kuchenna z efektem białego kwarcu, uzyskanego dzięki Mont Blanc marki Neolith®, stanowi wizualnie punkt centralny, usytuowany na podłodze z Mar del Plata oraz reprezentuje unosząca się na morzu górę lodową. Ma to ponadto za zadanie podkreślić kruchość rejonów polarnych w obliczu zmiany klimatu.

Neolith Mar del Plata & Mont Blanc

Komentując temat przewodni stanowiska, Neolith® Director, Mar Esteve Cortés mówi: „Ponieważ Neolith rozpoczęła działalność trochę ponad dekadę temu, byliśmy świadkami tego, jak zmiana klimatu stopniowo zdominowała programy polityczno-społeczne. Zwiększenie nacisku ze strony profesjonalistów ze środowiska budowlanego i producentów mebli na zrównoważone rozwiązania materiałowe popchnęły nas do opracowania najbardziej zrównoważonych na rynku materiałów do produkcji powierzchni, przez co przyczyniliśmy się do prób złagodzenia skutków globalnego ocieplenia.”

„W tym roku na Cevisama oddajemy cześć światu przyrody w całej jego okazałości oraz udowadniamy, w jaki sposób wykorzystujemy najnowszą technologię i metody produkcji, aby nasze powierzchnie były najbardziej przyjazne środowisku w branży. Z przyjemnością powitamy odwiedzających na stanowisku, gdzie będą mogli przekonać się o naszym nieustannym zaangażowaniu w dbałość o środowisko.”

Language versions »