Neruonauka w projektowaniu: FLOKK zaprasza na szkolenie

Po wielu miesiącach spędzonych w domach, wreszcie możemy powrócić do bezpośrednich spotkań. Marka FLOKK zaprasza architektów i projektantów do udziału w wyjątkowym szkoleniu. Gościem specjalnym będzie Natalia Olszewska – ekspertka w dziedzinie neuronauki w projektowaniu. Szkolenie odbędzie się w czwartek 24.06 o godzinie 10.00 w showroomie FLOKK przy ulicy Konstruktorskiej 12A w Warszawie. 

Przekładanie ludzkich uczuć, myśli i potrzeb na język architektury, to najważniejsze zadanie każdego, kto zajmuje się projektowaniem. To człowiek i jego dobrostan znajdują się w centrum współczesnej architektury.  Jak do tego zadania wykorzystać neuronaukę? Jak  na podstawie tej dziedziny kształtować decyzje? W jaki sposób może ona usprawnić proces projektowy? 

Podczas szkolenia w showroomie FLOK na te i inne pytania odpowie Natalia Olszewska, specjalizująca się w teorii i praktyce z obszaru projektowania w oparciu o neuronauki i dane naukowe. Doświadczenie w tym zakresie zdobywała m.in. współpracując ze studiem Hume, awangardowym studiem architektury i urbanistyki założonym przez Itai Palti. Konsultowała projekty dla dużych firm: Landsec, HKS, EDGE, Association of Children’s Museums, Google oraz dla klientów indywidualnych. W pracy łączy troskę o ludzi i ich dobrostan z wieloletnią pasją do architektury. Jej zainteresowania zawodowe ogniskują się wokół zagadnień związanych z wpływem architektury na różne aspekty naszego życia.

-Sięgając po informacje z dziedziny neuronauk i tłumacząc je na język projektowania architektonicznego ogniskujemy naszą uwagę przede wszystkim na ludzkim doświadczeniu, a w następnej kolejności na obiekcie. Wiedza, którą dostarczają neuronauki na temat tego jak ludzie myślą, czują i działają, jak również stale rosnąca świadomość interakcji ze środowiskiem, powinna inspirować projektantów do wdrażania rozwiązań nastawionych na człowieka i poprawę jego dobrostanu – wyjaśnia ekspertka. 

Szkolenie odbędzie się w showroomie FLOKK zaprojektowanym przez pracownię mode:lina. Wnętrze jest industrialne, ale utrzymane w ciepłych barwach i pełne naturalnych materiałów. Na pierwszy plan wysuwa się tu instalacja stworzona z oparć krzeseł.  Takie otoczenie sprzyja twórczym projektom i przełamywaniu schematów. 

Więcej na: https://www.flokk.com/pl-pl/poland