Niezwykły pokaz w Łazienkach Królewskich – Gosia Baczyńska i Ceramika Paradyż

We wtorek 27 sierpnia w Łazienkach Królewskich odbył się niezwykły pokaz mody prezentujący najnowszą kolekcję słynnej polskiej projektantki, Gosi Baczyńskiej. Inspirowane epoką renesansu kreacje przedstawiono w nieoczywistej, orientalnej aranżacji uzupełnionej elementami ceramicznymi. Jednym z głównych mecenasów wydarzenia została Ceramika Paradyż, której płytki ze specjalnych kolekcji „Celebration Edition”, powstałych z okazji jubileuszu 30-lecia firmy, współtworzyły scenografię pokazu.

Kolekcja Gosi Baczyńskiej „Per aspera ad astra” przedstawiona na placu przed pałacem na Wyspie czerpie wzorce z renesansu. Modelki zaprezentowały suknie zróżnicowane w wyrazie, od lekkich i eterycznych, po geometryczne, bardziej surowe kroje. Złote, lśniące cekiny nawiązują do blasku rycerskich zbroi. – Zależało mi, by moja najnowsza kolekcja została przedstawiona w odpowiedniej scenografii, która jest integralną częścią pokazu. Szukając materiałów do dopełnienia wypowiedzi artystycznej, natrafiłam na zapowiedź kolekcji eleganckich płyt ceramicznych Ceramiki Paradyż, które idealnie komponowałyby się z wyrazistością moich kreacji – mówi Gosia Baczyńska. – Doszłam wtedy do wniosku, że Ceramika Paradyż myśli podobnie do mnie. Moja miłość do ceramiki jest wciąż żywa. Cieszę się, że firma zgodziła się przekazać materiały z ich jubileuszowej kolekcji jeszcze przed oficjalną premierą. W połączeniu z niepowtarzalnym nastrojem Łazienek Królewskich wieczorową porą udało się nam zapewnić gościom naprawdę niezapomniane wrażenia.

Styl na długie lata
Do swojego pokazu projektantka wybrała płytki z kolekcji Golden Hills, której oficjalna premiera nastąpi dopiero jesienią bieżącego roku. Inspiracją do niej były krajobrazy Ameryki Północnej – monumentalne skały kryjące w sobie szlachetne kruszce oraz bezkresne połacie pokryte złocistymi wzgórzami. – Płytki, które zaprezentujemy na jesieni mają dla nas szczególne znaczenie. To dla nas kolejna forma uczczenia 30-lecia istnienia Ceramiki Paradyż. Wierzymy, że każda z dziewięciu przygotowanych przez nas kolekcji będzie dla klientów trwałym świadectwem dobrego, polskiego wzornictwa. Zainteresowanie Gosi Baczyńskiej zestawem Golden Hills tylko nas w tym przeświadczeniu utwierdza – mówi Michał Drożdż, dyrektor generalny ds. strategii produktowej Ceramiki Paradyż.

Współpraca w 2020 roku
Współpraca Gosi Baczyńskiej i Ceramiki Paradyż przy pokazie kolekcji „Per aspera ad astra” to pierwsza odsłona wspólnych działań polskiej projektantki z producentem płytek ceramicznych. Dla Gosi Baczyńskiej to powrót do wielkiej ceramicznej pasji, która kierowała nią podczas studiów na Wydziale Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Połączenie wyczucia mody projektantki z wieloletnim doświadczeniem lidera polskiej branży wnętrzarskiej może dać imponujące efekty. – Dla Ceramiki Paradyż rozpoczęcie tej współpracy, to kontynuacja spójnych działań związanych z rozwojem nowych produktów. CP od lat jest mecenasem polskiego wzornictwa i szczyci się zakorzenieniem zarówno w światowej jak i lokalnej tradycji designu – dodaje Michał Drożdż. – Chcemy kontynuować tą tradycję pracując z najlepszymi rodzimymi projektantami. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że po fenomenalnych kolekcjach tworzonych z Mają Ganszyniec będziemy mogli rozwijać nasze produkty wspólnie z Gosią Baczyńską. Kolejne przedsięwzięcia zostaną ogłoszone w nieodległej przyszłości.

 

Rok 2019 | Jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju. Od 30 lat napędza polskie wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom na całym świecie innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. Ceramika Paradyż to dziś także wizytówka polskiego przemysłu na świecie.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com

WYSZUKIWARKA FIRMDODAJ OGŁOSZENIEPOLECANE FIRMYSKLEPY FIRM