Nowa estetyka mebli

Dzięki innowacjom i prototypom forum trendów na targach interzum 2023 pokaże, w jaki sposób zrównoważone rozwiązania prowadzą do nowej estetyki mebli.


Zainicjowany przez LINAK (@linakbewegt): Krzesło przyszłości LUNA autorstwa Michaela Hilgersa (@studiomichaelhilgers) na Forum trendów w zakresie funkcji i komponentów.

Strefa wydarzeń specjalnych z myślą o przyszłości

„Różne formy zachodzących zmian zaowocują nową estetyką projektowania mebli” — jest pewna projektantka Kristina Meyer.

Wraz z Thorstenem Rosenstengelem prowadzi studio byform productdesign. „Ta nowa estetyka i inne podejście do rozwoju produktu zmienią budowę mebli i życie w domu” — mówi Meyer.

I właśnie z tego powodu duet chce wykorzystać zbliżające się wydarzenie interzum jako okazję do spojrzenia w najbliższą przyszłość. Pod nagłówkiem „Furniture in Change – Shifting Boundaries” są kuratorami Forum Trendów Funkcji i Komponentów z innowacyjnymi pomysłami projektowymi.


Koncepcja projektu ekspozytora firmy byform dla Forum Trendów Funkcji i Komponentów (źródło: byform produktdesign)

Potencjał opraw i systemów oświetleniowych

Specjalne wydarzenie na targach interzum przybliży, w jaki sposób branża armatury i oświetlenia wymyśla innowacje, aby przygotować się na przyszłość, oraz tematy i problemy, którymi obecnie się zajmuje. Komponenty, takie jak oprawy lub systemy oświetleniowe, odgrywają znaczącą rolę w umożliwianiu zastosowania nowych projektów i koncepcji mieszkaniowych w rzeczywistych produktach, ponieważ są one dosłownie elementami, które utrzymują wszystko połączone. Dlatego szczególnie ekscytujące będzie dowiedzieć się, gdzie producenci widzą największy potencjał dalszego rozwoju swoich rozwiązań i wprowadzania nowych produktów.

Neoekologia w centrum uwagi

Tematem przewodnim tegorocznego interzum będzie neoekologia, Forum Trendów Function & Components .

Neoekologia obejmuje koncepcje takie jak zasobooszczędność, wykorzystanie energii odnawialnej i innowacyjnych materiałów oraz rozwój produktu uwzględniający cały cykl życia produktu i nie tylko.

„W tej specjalnej strefie wydarzeń będziemy prezentować koncepcje, które demonstrują lub podkreślają w produkcie kluczowe wymagania dotyczące neoekologii” — mówi Thorsten Rosenstengel. „Podzieliliśmy tematy na projektowanie okrągłe, nowe elastyczne podejście do mebli i przestrzeni, nowe technologie, „koniec z wyposażeniem” i nową estetykę”.
W rezultacie strefa wydarzenia specjalnego stanie się gorącym miejscem dla przyszłościowych okuć oraz innych produktów i komponentów, które zostały zaprojektowane z myślą o gospodarce o obiegu zamkniętym .

Kristina Meyer byform Produktdesign, Köln

Thorsten Rosenstengel i Kristina Meyer z byform productdesign

Solar design – innowacja technologiczna i estetyczna

W ramach wydarzenia specjalnego zostaną zaprezentowane nowe produkty i prototypy, które pokazują, w jaki sposób potrzeba oszczędzania zasobów prowadzi do nowych rozwiązań projektowych.

„Koncepcja projektu solarnego jest kolejną, która nas ekscytuje” — mówi Kristina Meyer z byform. Ten trend ma na celu pełne włączenie technologii słonecznej do codziennego życia. Ale wiąże się to również z nowym podejściem estetycznym, mającym na celu wyeliminowanie znajomego widoku czarnych powierzchni na dachach domów” – mówi Meyer.

Eksponat, który uwidoczni tę nową technologię na poziomie koncepcyjnym, zostanie również zaprezentowany w strefie wydarzenia specjalnego.

Kreatywne inscenizacje, które pobudzają nowe pomysły i inicjatywy

Celem Function & Components Trend Forum jest kreatywna prezentacja zarysowanych tematów oraz zaprezentowanie świeżej i innowacyjnej estetyki produktu.

„Najważniejsze są innowacyjne i ekologicznie zrównoważone rozwiązania przyszłych wyzwań” — mówi Kristina Meyer. Bogactwo nowych pomysłów na projekty produktów ma zapoczątkować inspirującą i przyszłościową wymianę pomysłów.

„Jeżeli odwiedzający wyjeżdżają z tego obszaru, mając możliwość zapoznania się z tematami, które będą miały wpływ na nasze działania i myślenie w najbliższej przyszłości, to jest to prawdziwe osiągnięcie”, mówi projektant.

Więcej informacji na temat Forum trendów w zakresie funkcji i komponentów można znaleźć tutaj.