Nowa wersja oleju do drewna Tikkurila

Połączenie wysokiej ochrony drewna i troski o środowisko naturalne to wyróżniki nowej receptury oleju do drewna Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil. Przy utrzymaniu najwyższej jakości i skuteczności produktu, w jego formule 75% całkowitej zawartości węgla organicznego zostało zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, co stanowi ok. 18% w odniesieniu do całego składu produktu. Olej tworzy niezwykle trwałą powłokę i skutecznie zabezpiecza drewno przed promieniowaniem UV oraz zmiennymi czynnikami atmosferycznymi. Wraz z nową formułą rozszerzona została paleta kolorystyczna oleju – jest dostępny nie tylko w czterech gotowych odcieniach, ale także w szerokiej gamie 39 kolorów w opcji barwienia.

Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil świetnie sprawdzi się do malowania tarasów, podestów, mebli ogrodowych, czy nawet pomostów, zapewniając im skuteczne zabezpieczenie przez zgubnym działaniem słońca, wody i skoków temperatur. Tworzy bowiem niezwykle trwałą powierzchnię, a zastosowanie specjalnych pigmentów zapewnia drewnu dodatkową ochronę. Jednocześnie, kolory proponowane w ramach systemu barwienia Tikkurila pozwalają stworzyć wokół domu niezwykłe kolorystyczne aranżacje, zarówno w różnych odcieniach drewna, jak i z wykorzystaniem nieoczywistych barw jak odcienie niebieskiego, zieleni czy szarości. Każdorazowo olej zachowuje i pięknie podkreśla naturalny rysunek drewna.

Olej do drewna Tikkurila szybko wysycha i jest łatwy w aplikacji. Zazwyczaj wystraczające jest położenie jednej warstwy. Może być stosowany do wszelkich rodzajów drewna, zarówno surowego, jak i wcześniej olejowanego, także z wykorzystaniem metod przemysłowych i po obróbce termicznej.

Dodatkowe informacje na temat Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/produkty/tikkurila-valtti-plus-terrace-oil

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.