Nowości w 2020 r.: Neolith® Six-S

Neolith®, pionierska marka Kamienia Spiekanego, inauguruje „Six-S Collection” – nową, imponującą pod względem wizualnym gamę uwydatniającą ogromny potencjał architektoniczny tworzywa oraz prezentującą niezrównane techniki projektowe stosowane przez markę. 

Wszystkie powierzchnie Six-S zostały opracowane w celu propagowania odpowiedniego doboru materiału jako sposobu wywierania pozytywnego wpływu na zdrowie publiczne, dobrostan i dobre samopoczucie, a także na środowisko i ekosystem na całym świecie. Zainspirowane trwającą pandemią COVID-19 nowe modele nawiązują do sześciu zasadniczych cech Neolith®: solidarna, sanitarna, silna, stylowa, oddziałująca na zmysły i zrównoważona. 

Każda z tych podstawowych wartości jest nieodzowna dla Neolith® i została zobrazowana w Six-S Collection, której celem jest wykroczenie poza walory estetyczne powierzchni, umożliwiając użytkownikowi poznanie istoty marki: 

Solidarity (Solidarna): Reprezentuje głęboko zakorzenione rodzinne wartości Neolith®, sentyment społeczny oraz zaangażowanie marki na rzecz budowania silniejszego i bardziej zrównoważonego społeczeństwa. 

Sanitary (Sanitarna): Promuje ultrahigieniczne właściwości Neolith®. Są to łatwe do utrzymania w czystości powierzchnie o niskich wymogach konserwacyjnych, które można dezynfekować przy użyciu najbardziej agresywnych chemikaliów, nie powodując blaknięcia ani uszkodzeń. 

Strong (Silna): Odnosi się do nieodzownych właściwości Neolith® w zakresie wysokiej wytrzymałości i odporności. Materiał zapewni długotrwałą wartość zarówno użytkownikowi, jak i środowisku. 

Stylish (Stylowa): Gama Six-S, której celem jest dostarczenie hiperrealistycznych wzorów, została starannie zaprojektowana przy uwzględnieniu nieustannie ewoluujących tendencji projektowych na całym świecie. Nowo opracowane modele płynnie łączą w sobie elegancję z istotą wytrzymałości. 

Sensory (Oddziałująca na zmysły): Umożliwia wielozmysłowe doświadczenie dzięki opracowaniu unikatowej gamy specjalnych tekstur i wariantów wykończenia oddziałujących na dotyk. Każdy z nowo zaprojektowanych modeli zapewnia wysoki poziom realizmu, nawiązując do cudów świata natury. 

Sustainable (Zrównoważona): Jako firma całkowicie świadoma coraz większego znaczenia projektowania w sposób przyjazny dla środowiska oraz ekologicznego budownictwa. Neolith®zapewnia w 100% naturalne powierzchnie o statusie „carbon neutral” zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. 

Bez uszczerbku dla walorów wizualnych, najnowsze modele czerpią inspirację z różnych zakątków świata, w tym z majestatycznych Himalajów i rozżarzonej arabskiej pustyni, dostarczając kolory o wysokiej rozdzielczości. Specjalnie opracowane wykończenia każdej powierzchni oddziałujące na dotyk przyczyniają się do zapewnienia wysokiego poziomu realizmu na wzór materiałów, do których nawiązują. 

Zasadniczo, ta innowacyjna kolekcja rozszerza horyzonty, w elegancki sposób prezentując możliwości łączenia stylu i istoty.  

Six-S będzie dostępna w sześciu nowych odsłonach dopełniających aktualnej gamy Neolith®. Inauguracja dwóch najnowszych wersji kolorystycznych miała miejsce w tym tygodniu, a premierę pozostałych czterech zaplanowano na kolejne tygodnie lipca.

PRZEDSTAWIAMY…

HIMALAYA CRYSTAL

Źródłem inspiracji dla tego jasnego i świetlistego modelu był strzelisty majestat i wzniosłe szczyty Himalajów. Himalaya Crystal oddaje hołd słynnym kryształom soli wydobywanym w regionie od czasów Aleksandra Wielkiego. 

Ten hołd oddany potężnemu i majestatycznemu pasmu górskiemu zdołał doskonale uchwycić najważniejsze cechy naturalnych kryształów soli himalajskiej. Odważny układ żył wyśmienicie kontrastuje z subtelną spontanicznością, a lekka półprzezroczystość dodaje autentycznego charakteru. Wszystko to przyczynia się do stworzenia nieskazitelnego, krystalicznego wyglądu, który wydaje się elegancko rozświetlać przestrzeń, w której zastosowany jest ten model.

Model Himalaya Crystal jest dostępny w dwóch równie imponujących wykończeniach: wykończenie Décor Polished zyskuje głębi i elegancji oraz odzwierciedla barwy Classtone Collection marki Neolith®, podczas gdy drugie wykończenie, Ultrasoft, zapewnia teksturę o większej miękkości oraz głębi. Model Himalaya jest dostępny w wersji 6 mm, 12 mm i 20 mm grubości, a także w formatach 3200 x 1600 mm oraz 3200 x 1500 mm.

LAYLA

Podobnie jak historie Szeherezady, model Layla nawiązuje do magii i mistycyzmu „Baśni 1001 nocy”. Źródłem inspiracji tego modelu były opowieści o jaskiniach przepełnionych błyszczącym złotem, dżinach w butelkach i romansach rozgrywanych na spokojnych, wykładanych kafelkami dziedzińcach oraz w wypełnionych zapachem kadzidła komnatach. 

Model Layla charakteryzuje się wykwintną, lecz powściągliwą estetyką i powstał na gruncie ewolucji poprzednich modeli, w tym Calatorao, Krater i Nero Marquina. 

Model Layla jest dostępny w dwóch charakterystycznych wykończeniach: Décor Polished, podkreślającym głębię i elegancję modelu, oraz Slate, idącym o krok dalej, nawiązując do tekstury i rzeźby naturalnego materiału. Model jest dostępny w wersji 6 mm, 12 mm i 20 mm grubości, a także w formatach 3200 x 1600 mm oraz 3200 x 1500 mm.

Mar Esteve Cortés, Neolith® CMO, opowiada: „Jako marka, jesteśmy w pełni zobowiązani na rzecz ochrony zdrowia publicznego i dobrego samopoczucia za pomocą wytwarzanych materiałów. Celem Neolith jest przyczynienie się do stworzenia silniejszego i bardziej zrównoważonego społeczeństwa, w szczególności w nawiązaniu do skutków COVID-19. Tak powstała kolekcja Neolith Six-S. Uznaliśmy za niezbędne stworzenie nowej kolekcji zapewniającej pokrzepienie i zjednoczenie, promującej perspektywę lepszej przyszłości, a zarazem przyczyniającej się do adaptacji do nowej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć.”

„Jakość i finezja gamy Six-S uwydatnia nasze niezrównane techniki zdobienia, w tym wyrafinowanie zastosowanych kolorów, detali i wykończeń, a wszystko to udaje się uzyskać za pomocą istotnych inwestycji oraz technologii badawczo-rozwojowych. Nasze wysiłki z całą pewnością opłaciły się; moim zdaniem w tych sześciu charakterystycznych i oryginalnych powierzchniach prawdziwie uchwycono determinację marki na rzecz produkcji wyrafinowanych, zrównoważonych i ultrahigienicznych powierzchni bez uszczerbku dla walorów estetycznych i parametrów jakościowych.”

Wszystkie powierzchnie Neolith® mają w 100% naturalny skład i status „carbon neutral” oraz nadają się do wykonania dowolnej okładziny powierzchniowej zarówno w ramach zastosowań profesjonalnych, jak i w obiektach mieszkalnych. Jest to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej higienicznych tworzyw dostępnych na rynku, bezkompromisowe pod względem parametrów jakościowych oraz walorów estetycznych. 

Neolith®. Bezpieczne i zrównoważone rozwiązanie okładzinowe.

Aby dowiedzieć się więcej na temat gamy Six-S, kliknij tutaj

Translate »