Obiecująca współpraca z La Chance

Odsłony: 0

Neolith® nawiązuje współpracę z paryską pracownią mebli, La Chance, z okazji targów Maison & Objet

Neolith®, wiodąca marka z branży Kamienia Spiekanego, połączyła siły z wielokrotnie nagradzaną pracownią meblarską La Chance z okazji specjalnego przyjęcia w sercu Paryża podczas targów Maison & Objet, zorganizowanego 11 września 2019 roku w salonie należącym do pracowni przy 4 rue de la Pierre Levée.

Duet pracował nad instalacją zestawiającą estetykę wzornictwa La Chance z hiperrealistyczną estetyką Neolith®. Na imprezie zaprezentowano najnowsze projekty La Chance na tle płyt Neolith®, w tym najnowszego, wielokrotnie nagradzanego wzoru Mar del Plata.

La Chance: Iconic, lustro stojące, projektanci: Dan Yeffet i Lucie Koldova; Block, fotel, projektant: Jonas Lutz; Jeeves, stojak na ubrania, projektanci: Tolila i Gilliland

Neolith®: Mar Del Plata

Zdjęcie: Francis Amiand

 

Goście mieli okazję wypić drinka i zapoznać się z rezultatem tej obiecującej nowej współpracy, a jednocześnie nawiązać kontakt z zespołami Neolith® i La Chance.

Obie firmy połączyły wspólna pasja do nowatorskiego designu i przywiązanie do zrównoważonych wartości. Kreatywne podejście La Chance opiera się na zamiłowaniu do wysokiej jakości materiałów, które idealnie współgrają z wszechstronnością i pięknem wzorów Neolith®.

La Chance: Planet, krzesło, projektant: Jean-Baptiste Souletie; Block, fotel i sofa, projektant: Jonas Lutz; Cymbal, lampa wisząca, projektant: Jean-Baptiste Souletie

Neolith®: Krater i Strata Argentum

Zdjęcie: Francis Amiand

Zgodnie z założeniami ekologicznego i odpowiedzialnego podejścia do pozyskiwania materiałów, paryska firma zobowiązała się nie wykorzystywać niezrównoważonych zasobów w swoich projektach. Podzielając ten pogląd, Neolith® używa tylko naturalnych materiałów do produkcji swoich płyt.

 

Ponadto ostatnie inwestycje w nowe technologie zaowocowały opracowaniem metody HYDRO-NDD 2.0. Ten rewolucyjny system umożliwia nadruk wzorów przy użyciu tuszy na bazie wody zamiast rozpuszczalników, co znacznie zmniejsza ślad węglowy produktów.

La Chance: Planet, krzesło, projektant: Jean-Baptiste Souletie

Neolith®: Pulpis

Zdjęcie: Francis Amiand

Mar Esteve Cortes, Neolith® Director, stwierdziła: „Każdy kolejny projekt La Chance odznacza się indywidualnym charakterem i jest świadectwem zaangażowania zespołu projektantów i architektów, którzy za nim stoją. Właśnie dlatego wiedzieliśmy, że La Chance i Neolith to idealne połączenie.

Inspiracja rozkwita dzięki współpracy i zawsze jesteśmy szczęśliwi, mogąc przesuwać granice projektowania wnętrz poprzez łączenie naszych umiejętności z potencjałem różnych branż i kreatywnych umysłów”.

Jean-Baptiste Souletie, współzałożyciel La Chance, dodał: „Jakość i zrównoważone materiały są sercem każdego naszego projektu, dlatego z niecierpliwością czekamy na to, co możemy stworzyć przy współpracy z firmą Neolith. Produkowane przez nią płyty z organicznego kamienia dają wrażenie żywego kontaktu z naturą, doskonale oddając naszą miłość do zrównoważonego rozwoju”.

Language versions »