Oświetlenie ścienne – nowoczesne kinkiety ze szklaną soczewką

Ile rodzajów oświetlenia, tyle pytań, które wybrać? Odpowiedź brzmi: to zależy! Czy mają być przede wszystkim funkcjonalne, oświetlać dużą przestrzeń czy być zdecydowanie bardziej dekoracyjne? Wybór oświetlenia jest szeroki, a nowości nie brakuje, na co przykładem jest nowy kinkiet GOLO marki AQForm.

Oświetlenie wewnętrzne można podzielić ze względu na funkcje oraz miejsce usytuowania: ścienne, sufitowe, akcentowe i wiele innych. Jeżeli zależy nam na rozproszeniu mroku, dobrym wyborem są lampy, które nakierują światło na sufit lub ścianę. W pracy najczęściej potrzebne jest tak zwane oświetlenie zadaniowe, skierowane na wybrane miejsce np. na samo biurko. Często spotyka się także oprawy zamontowane punktowo i nakierowane jedynie na konkretny przedmiot tj.: obraz czy szklaną półeczkę na regale.
„Wybierając oświetlenie ścienne, możemy liczyć na stworzenie atmosfery relaksu, w momencie, gdy światło główne jest zgaszone. Dodatkowo nasz wzrok ma szansę odpocząć. W biurach mocno oświetlone ściany pozwolą zmniejszyć ewentualne olśnienie pochodzące od opraw sufitowych. Dodatkowo oświetlenie ścienne wizualnie ociepla atmosferę wnętrza. W miejscu pracy warto sięgnąć po chłodniejszą temperaturę barwową (4000K) – takie światło pobudza nasz organizm do pracy” – doradza Bartłomiej Olesiak, ekspert marki AQForm.


Oświetlenie pasujące do wielu wnętrz
Wydawać by się mogło, że jeden rodzaj oświetlenia sprawdzi się jedynie w konkretnym pomieszczeniu. Jednak nic bardziej mylnego! Kinkiet GOLO ma kompaktowy kształt, nowoczesną bryłę i wyraziste światło góra-dół co powoduje, że może stanowić aranżację mieszkania lub zostać wykorzystane jako akcent we wnętrzu o charakterze komercyjnym. Dzięki podwyższonej klasie szczelności IP44, kinkiet od marki AQForm można zastosować także jako oświetlenie do łazienek. W połączeniu ze szklaną soczewką, sprawia wrażenie jakby „malował” na ścianie, co dodatkowo buduje atmosferę. Połączenie metalowego korpusu ze szklaną soczewką tworzy wyjątkowo elegancki duet. Dzięki temu oświetlenie ścienne GOLO pasuje do wielu rodzajów wnętrz.

Odpowiedni dobór oświetlenia wpływa na nastrój domowników i samego miejsca, w którym zostało zainstalowane. Kinkiety potrafią nadać charakteru nawet pustej ścianie, jedynie ją iluminując lub podkreślając ozdobny charakter. Bez wątpienia, poza samym oświetlaniem również aranżują wnętrze. Ze względu na swój energooszczędny charakter dobrze sprawdzą się nawet przy długich zimowych wieczorach. Ten rodzaj oświetlenia będzie dobrym wyborem dla osób, które szukają praktycznych rozwiązań przy zachowaniu eleganckiego stylu i designu we wnętrzu.

GOLO to przede wszystkim kompaktowy kształt, nowoczesna bryła i wyraziste światło góra-dół, które powoduje, że sprawdzi się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i tych o charakterze komercyjnym. Dzięki podwyższonej klasie szczelności IP44 kinkiet GOLO można stosować także jako oświetlenie do łazienek. Jeden kinkiet, który z powodzeniem można stosować w wielu pomieszczeniach.

Więcej na https://www.aqform.com/pl/
____________

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.
www.aqform.com

Translate »