Piły do aluminium: precyzja od firmy AKE

Firma AKE to lider na światowym rynku w produkcji narzędzi do obróbki drewna. Piły tarczowe tego producenta są znane z doskonałej jakości i trwałości. Ale AKE nie ogranicza się tylko do drewna. W ofercie znajdują się również narzędzia do obróbki tworzyw sztucznych, stali i aluminium.

fot. AKE

Aluminium pozyskiwane jest z boksytu. Duża plastyczność i niewielka gęstość to jego podstawowe cechy. Jest dobrym przewodnikiem cieplnym i elektrycznym. Czyste aluminium wzbogaca się takimi dodatkami, jak żelazo, miedź, krzem, cynk i tytan.

Powstają w ten sposób stopy aluminium, które są dużo twardsze i zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż metal w czystej postaci. Aluminium należy do grupy metali nieżelaznych i znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale także w życiu codziennym.

Aluminium plastyczne stosuje się w przemyśle chemicznym, górniczym, opakowań spożywczych i medycynie. Natomiast z aluminium hutniczego produkuje się blachy i taśmy, które z kolei swoje zastosowanie mają w przemyśle samochodowym, lotniczym, zbrojeniowym.

Ponieważ konsumpcja tego metalu na rynkach światowych rośnie, bardzo dynamiczne rozwijają się różne rodzaje branż i rodzaje wykonywanych prac wykorzystujących aluminium. Taka sytuacja zmusiła producentów narzędzi przeznaczonych do obróbki aluminium do wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Aluminium jako materiał wymagający delikatnego podejścia i wysokiej precyzji, znajduje w produktach  firmy AKE doskonałe narzędzia do jego obróbki.

Ta doświadczona od lat firma jest w stanie zaoferować wszelkiego typu piły czy narzędzia frezujące. Nie ma znaczenia, czy będzie to profil aluminiowy, pełen bok, czy też arkusze aluminiowe – każde narzędzie jest odpowiednio dobrane z uwzględnieniem stopnia trudności obrabianego materiału oraz precyzyjności cięcia.

Zrozumienie  potrzeb i wymagań klienta sprawia, że każde narzędzie dostosowane jest do jego indywidualnych oczekiwań. Zoptymalizowana konstrukcja pił, czy frezów zapewnia stabilność pracy narzędzi oraz wpływa na poziom hałasu generowanego podczas pracy.  Z kolei zastosowany odpowiednio dobrany materiał tnący ( diament, węglik) wpływa na optymalizację czasu pracy.

fot. AKE

W efekcie można  zauważyć krótsze przestoje, dłuższą żywotność narzędzi, a zatem zwiększoną wydajność. Dodatkowo, firma AKE w procesie produkcji wykorzystuje najnowsze technologie. Z jednej strony innowacyjność, a z drugiej tradycja firmy sprawiają, że oferowane produkty są nie tylko nowoczesne, ale również solidne i niezawodne.

Należy też podkreślić, że to nie tylko sprzedaż nowych narzędzi, czy rozwiązań oferowanych przez firmę AKE, ale także zapewnienie ostrzenia i regeneracji na najwyższym poziomie przyczyniają się do zapewnienia zadowolenia i satysfakcji  klienta.