Połączenie funkcjonalności i unikatowego designu. DOT z nagrodą „Dobry wzór 2019”

To jak ważną rolę odgrywa oświetlenie w naszej codzienności – nie jest tajemnicą. Zwłaszcza jesienią, czy zimą, kiedy światła naturalnego jest znacznie mniej. W takich momentach zwracamy szczególną uwagę na jakość oświetlenia, ale też doceniamy jego funkcjonalność. A kiedy dołożymy do tego jeszcze ciekawą, unikatową formę to zupełnie inaczej postrzegamy te jesienno-zimowe wieczory. Jury konkursu Dobry Wzór 2019 doceniło rodzinę opraw DOT marki AQForm właśnie za ten zgrany duet – funkcjonalności i oryginalnego wzornictwa.

Światło odgrywa jedną z ważniejszych ról w pomieszczeniu. Lampy ze względu na swoją wielkość czy też ciekawą formę często nadają charakter wnętrzu. Tak jest z kolekcją DOT. Jej proces projektowy trwał kilka miesięcy, ponieważ projektantom AQForm zależało na stworzeniu kolekcji nieoczywistej w swojej formie. Chcieli stworzyć oprawę, która dobrze wygląda w pojedynkę, ale też w zestawie kilku lamp.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Projekt wymagał od nich sporo kreatywność biorąc pod uwagę wymagania, jakie postawili sobie na samym początku – na pierwszym miejscu równocześnie funkcjonalność i wygląd. Znakiem rozpoznawczym kolekcji stało się wewnętrzne koło. To na nim umiejscowione jest źródło światła. Takie ułożenie pozwoliło skierować światła do wnętrza oprawy. Światło odbite jest miękkie i rozproszone, dzięki temu pozwala oświetlić pomieszczenie bez nieprzyjemnego olśnienia. Brak olśnienia zapewnia wysoki komfort osobom przebywającym w oświetlanym pomieszczeniu.

DOT to dwie oprawy – większa MAXI RING i mniejsza REVEL. Geometryczna forma brył szczególnie interesująco prezentuje się w kompozycjach. Projektanci pomyśleli również o przeznaczeniu – zestaw z białym wnętrzem w połączeniu z neutralną temperaturą barwową (4000K) daje więcej światła, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w przestrzeniach biurowych. Natomiast wersja ze złotym środkiem gdzie światło jest cieplejsze to idealne rozwiązanie np. do prywatnych przestrzeni.

W tegorocznej edycji konkursu „Dobry Wzór” organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku, jury doceniło kolekcję DOT właśnie ze względu na połączeniu funkcjonalności z oryginalnym designem. Jest to dla produktów z oferty AQForm kolejne już wyróżnienie, w którym uwzględniono nowy kierunek projektowania opraw. Otaczające nas formy, kształty, kolory wpływają na nasz komfort wizualny i emocjonalny. Oprawy DOT to estetyczna forma i komfort użytkowania.

Więcej na https://www.aqform.com/pl/

____________

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.

www.aqform.com

Wybierz język »