Pomysły na oryginalne świąteczne dekoracje DIY

Bożonarodzeniowe dekorowanie wnętrz to obowiązkowy punkt na liście przygotowań do świąt. Trudno wyobrazić sobie ten czas bez przystrojonej choinki, ale to nie jedyny akcent, który pomoże zbudować w domu świąteczny klimat. Szczególny urok będą mieć dekoracje, które wykonamy własnoręcznie.

Świąteczna oprawa drzwi? Czemu nie. Wykorzystaj zebrane w lesie gałęzie drzew, by stworzyć oryginalną dekorację drzwi i już od progu poczuj magiczny klimat świąt. Gałęzie wystarczy pomalować emalią Tikkurila w kojarzonej z Bożym Narodzeniem czerwieni i z pomocą sznurka czy gwoździków przymocować do nich ozdoby. Mogą to być kolorowe sznureczki, szklane paciorki albo szyszki. Będzie naturalnie i oryginalnie!

W sklepach znajdziemy wiele pięknych, gotowych dekoracji na choinkę. Ale czyż te zrobione samodzielnie nie cieszą bardziej? Szyszki zanurzone w farbie Tikkurila Taika Pearl Paint nabiorą perłowego blasku i ciekawie ozdobią świąteczne drzewko. Używając farb Tikkurila można także przywrócić świetność bombkom z dzieciństwa. W nowych kolorach będą wzbudzać zachwyt, przywołując jednocześnie wspaniałe wspomnienia sprzed lat.

Świąteczne potrawy będą smakować lepiej, jeśli zadbamy także o odpowiednią oprawę stołu. I nie chodzi tu tylko o serwetki z bożonarodzeniowym motywem. Chcesz mile zaskoczyć najbliższych? Postaw na dekorację dedykowaną gościom i stwórz nietypowe winietki. Zanurz nóżki kieliszków w farbie tablicowej, a gdy farba wyschnie odręcznie napisz imiona uczestników przyjęcia. Najmłodszych ucieszy z kolei wykonany w ten sposób personalizowany słoiczek. Szczególnie jeśli wypełnisz go słodkościami.

Więcej pomysłów na bożonarodzeniowe dekoracje znajduje się na stronie: www.tikkurila.pl.

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.

Translate »