Porozmawiajmy o loftach… Kolejny bezpłatny webinar 
OKK! design

Wnętrza loftowe charakteryzują się surowym i chłodnym klimatem, minimalistycznym designem i otwartą przestrzenią. Kojarzą się głównie z architekturą pofabryczną. Dlaczego coraz częściej decydujemy się na loftowe wnętrze? Jakie są dobre i złe praktyki przy projektowaniu loftów? Na te i inne pytania odpowie prof. Jan Sikora podczas kolejnego spotkania online OKK! design ,,Loft od projektu do realizacji: wzorcowy loft według Jana Sikory”.

Bezpłatny webinar z cyklu OKK! design odbędzie się w poniedziałek 8 marca 2021 r. o godzinie 12:00. Gościem specjalnym spotkania będzie prof. Jan Sikora z gdańskiego biura projektowania wnętrz Sikora Wnętrza. Partnerami spotkania są marki Barlinek oraz Kontakt-Simon.

W trakcie rozmowy zaproszeni goście poruszą następujące tematy:

  • Krótka opowieść o stylu loftowym
  • Dobre i złe praktyki przy projektowaniu loftów
  • Nowy trend we wnętrzach – dlaczego ludzie coraz częściej decydują się na loftowe wnętrza?
  • Loft: praca na mocnych kontrastach. Jak skomponować taką przestrzeń?

Gościem specjalnym webinaru będzie prof. Jan Sikora, założyciel pracowni Sikora Wnętrza. W trakcie spotkania online architekt zdradzi tajniki projektowania wnętrz loftowych, skupiając się na dobrych i złych praktykach przy projektowaniu loftów oraz pracy na mocnych kontrastach. Nie zabraknie przykładów z portfolio Sikora Wnętrza. Prof. Jan Sikora opowie wyjątkowej realizacji – loftu w Starej Kuźni, która znajduje się w XIX wiecznej fabryce w Lesznie.

Prof. Jan Sikora jest dyplomowanym architektem wnętrz, członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich i wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jako profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadzi na Wydziale Architektury i Wzornictwa autorską Pracownię Przestrzeni Publicznych. Jest założycielem pracowni Sikora Wnętrza, prężnie rozwijającego się biura projektowania wnętrz, które działa na terenie całego kraju od ośmiu lat. Pracownia specjalizuje się w projektowaniu wnętrz o unikalnej i niepowtarzalnej stylistyce. Skupia się na wnętrzach prywatnych oraz publicznych, za które otrzymała kilkanaście nagród w kraju oraz m.in. w USA. Wśród nich są takie wyjątkowe wyróżnienia jak Nagroda Architektoniczna Polityki, Bryła Roku czy International Interior Design Award.

Partnerem spotkania jest marka Barlinek, wiodący producent warstwowych podłóg drewnianych, którą reprezentować będzie Jacek Kula. Drugim partnerem webinaru jest Kontakt-Simon, od 100 lat produkujący osprzęt elektroinstalacyjny oraz systemy rozprowadzania energii elektrycznej. Przedstawiciel marki, Bartosz Żołądkiewicz, opowie o sprawdzonych rozwiązaniach oraz przybliży nadchodzące nowości produktowe.

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarze, wystarczy się zarejestrować, klikając w link: https://tiny.pl/rl639

Wydarzenie online dostępne jest również na fanpage’u OKK! design.

Partnerzy spotkania: Barlinek oraz Kontakt-Simon

Patroni webinarów OKK! design: Elle Decoration, WhiteMAD, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl

Organizator: OKK! PR

AGENDA SPOTKANIA:

12.00 – powitanie gości i widzów

12.05 – Deska Barlinecka – idealna do każdego wnętrza (Jacek Kula, Barlinek)

12.25 – Co jeszcze może stać się funkcjonalną dekoracją przestrzeni LOFT? Czy gniazdka elektryczne mogą stać się biżuterią pomieszczenia? (Bartosz Żołądkiewicz, Kontakt-Simon)

12.45 – WZORCOWY LOFT W LESZNIE (prof. Jan Sikora, Sikora Wnętrza)

13.25 – pytania widzów do prof. Jana Sikory