Projektowanie w zgodzie z naturą. Bezpłatne webinarium
OKK! design i Geberit

Ekologia, troska o środowisko naturalne, oszczędzanie wody, zrównoważony rozwój… Światowy Dzień Wody, który obchodzimy 22 marca, to idealny moment, aby porozmawiać o ekologicznym projektowaniu wnętrz. Dlaczego w projekcie warto uwzględnić naturalne materiały? Jakie ekologiczne rozwiązania zastosować w domu? O tym opowiemy podczas kolejnego spotkania online OKK! design, którego współorganizatorem jest marka Geberit.

Bezpłatne webinarium z cyklu OKK! design odbędzie się w poniedziałek 22 marca 2021 r. o godzinie 12:00. Gośćmi specjalnymi spotkania będą autorytety branży wnętrzarskiej – architektka Ida Mikołajska i projektantka Kasia Orwat, ambasadorki marki Geberit.

W trakcie spotkania #GeberitdlaZiemi zaproszeni goście poruszą następujące tematy:

  • Jakie rozwiązania zastosować, aby oszczędzać wodę? Ekologiczne rozwiązania w domu.
  • Jak zaprojektować ekologiczne wnętrze?
  • Naturalne materiały jako jeden z aspektów ekologicznego projektowania wnętrz.
  • Jak do ekologii podchodzą klienci? Czy stawiają na ekonomię czy ekologię?

Współorganizatorem webinarium jest marka Geberit. Z jej ramienia wystąpi Adam Pillich – Dyrektor ds. Produktów, związany z firmą niemalże od początku jej działalności w Polsce. Podczas spotkania online ekspert przedstawi funkcjonalne rozwiązania marki Geberit, które pozwalają oszczędzać wodę, a także opowie o inicjatywach proekologicznych marki, w tym współpracy z WWF.

Gośćmi specjalnymi webinarium będą jak zwykle autorytety z branży wnętrzarskiej. Tym razem do rozmowy zaprosiliśmy: Idę Mikołajską i Kasię Orwat, ambasadorki marki Geberit. Architekt Ida Mikołajska jest współwłaścicielką pracowni MIKOŁAJSKAstudio z Krakowa, absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, a także członkiem Brytyjskiego stowarzyszenia The Design Society. Podczas wielu międzynarodowych wymian i warsztatów miała okazję poznać różnorodne podejścia do projektowania. Szerokie spektrum rozwiązań i kierunków stylistycznych oraz szczególna dbałość o detal, które prezentuje w swojej pracy, pozwalają jej tworzyć wnętrza ponadczasowe, idealnie dopasowane do potrzeb klienta.

Kasia Orwat to założycielka i główna projektantka poznańskiej pracowni projektowania wnętrz ORWAT DESIGN. Z aranżacją i projektowaniem wnętrz jest związana od wielu lat. To, co kiedyś było pasją i hobby, w 2011 roku stało się jej sposobem na życie i wykonywanym zawodem. Dojrzałość i doświadczenie w projektowaniu, a także niebanalne poczucie estetyki pozwalają jej na niekonwencjonalne rozwiązania. Staranny wybór elementów i dbałość o szczegół decydują o niepowtarzalnym charakterze wnętrz, które tworzy. Jej projekty cechuje prostota oraz funkcjonalność, chętnie korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, w tym produktów marki Geberit. „Geberit to taki kręgosłup dla domu. Dba o elegancję łazienki, bo jego przyciski do spłukiwania są jak biżuteria – warto poświęcić im uwagę. Nie pozwoli nam przy tym zapomnieć o ekologii, proponując różne sprytne rozwiązania. Pamiętajmy, że to także lider i prekursor w zakresie misek myjących, które stanowią idealny zamiennik dla bidetów, bidetek, czy innych form dbania o higienę w ciągu dnia” – dodaje Kasia Orwat.

Architektki zdradzą tajniki projektowania ekologicznych wnętrz. Zwrócą także uwagę, jakie naturalne materiały warto zastosować i jakich rozwiązań użyć w domu, aby stworzyć wnętrze, które będzie zgodne z zasadami ekologii. Jak podkreśla architektka Ida Mikołajska: ,,Często rozmawiam z klientami, o tym, jakie rozwiązania uwzględnić w projekcie. Śmiało mogę przyznać, że ekologia zazwyczaj idzie w parze z ekonomią.”

Jak zwykle w trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań prelegentom. Na koniec webinarium odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych ekspertów.

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, wystarczy się zarejestrować, klikając w link: https://tiny.pl/rn5cx

Wydarzenie online dostępne jest również na fanpage’u OKK! design.

Współorganizator: Geberit

Patroni webinariów OKK! design: Elle Decoration, WhiteMAD, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl

Organizator: OKK! PR

AGENDA SPOTKANIA:

12.00 – powitanie gości i widzów

12.05 – Geberit dla Ziemi (Adam Pillich, Geberit)

12.25 – prezentacja Idy Mikołajskiej, MIKOŁAJSKAstudio

12.45 – E-dom, dom przyszłości: ekologiczny, ekonomiczny i ergonomiczny (Kasia Orwat, ORWAT DESIGN)

13.05 – pytania widzów i dyskusja