Radosne dekoracje na Wielkanoc

Wiosna to czas nowego początku. Dlaczego zatem nie zacząć od zmiany naszego wnętrza? Tak jak przyroda budzi się życia, tak i my wprowadzając nową energię do pomieszczenia, możemy przebudzić drzemiący w nas optymizm i radość. Nowe dekoracje do domu czy mieszkania jako nieodłączny elementem świąt wielkanocnych, ozdobią nasze wnętrza, nadając im koloru i wprowadzając do nich uroczysty nastrój.

Dekoracje wielkanocne – jakie wybrać?

Ozdabiając dom na Wielkanoc, warto uwzględnić przygotowanie jadalni oraz stołu do uroczystego śniadania. Istotnym elementem w pomieszczeniu, mającym wizualny wpływ na całość aranżacji, jak również wystrój okna. Jak zatem przygotować się nadchodzącej Wielkanocy?  Oto kilka sprawdzonych propozycji na dekoracje świąteczne, dzięki którym Twój dom nabierze wiosennego charakteru a Ty nowej energii do działania.

Symbole Wielkanocy

Pisanki, kraszanki, puchate żółte kurczaki, baranki czy bukszpan to tylko niektóre z symboli kojarzonych z Wielkanocą. I oczywiście nie można pominąć królika – bez niego święta wielkanocne nieodwracalnie straciłyby swój urok. Oryginalne propozycje z motywem królika można znaleźć na stronie marki Dekoria. Stylowa lampa do salonu z króliczymi uszami  idealnie uzupełni komodę, a pełna uroku figurka królika baletnicy przyciągnie spojrzenia
i rozweseli zarówno gospodynię, domowników jak i zaproszonych gości.

Kolory życia

Żółty i zielony to sztandarowe kolory Wielkanocy. Symbolizują radość, nową energię, a przede wszystkim budząca się do życia naturę i nadzieję. Istotnym, a zarazem bazowym kolorem, którego nie powinno zabraknąć w wielkanocnej aranżacji, jest biel – symbol czystości i nowego początku.

Tkaniny wybrane w tych kolorach na rolety rzymskie, zasłony czy poszewki na poduszki ocieplą wnętrze, a uszyte na wymiar obrusy, bieżniki czy siedziska, w kilka chwil wyczarują wielkanocną aranżację stołu o odświętnym charakterze. Świąteczna dekoracja stołu i ozdoby okienne na wiosnę to element, którego nie powinno zabraknąć w tę Wielkanoc.

Świąteczny must have

Co zatem jeszcze powinno zagościć na Wielkanocnym stole? Mając na uwadze świąteczną aranżację jadalni, oprócz obrusów i bieżników na miarę, nie można pominąć stylowej ceramiki oraz eleganckich sztućców. Dekorację wielkanocnego stołu podkreśli także komplet materiałowych serwetek, który wzbogaci jego wygląd. Dobrym wyborem będą zarówno te jednolite jak i te we wzór. Warto zaopatrzyć się w praktyczne podkładki, chroniące przed zabrudzeniami i zarysowaniami stołu. Przydatne okazać się mogą również świeczniki – pięknie skomponują się z całością aranżacji, nadając chwili odświętny charakter.

Dekoracje okien na Wielkanoc

Wiosna i towarzyszące jej świąteczne porządki będą znakomitą motywacją do zmiany dekoracji okiennych. Rolety rzymskie, stylowe zasłony czy zwiewne firanki sprawdzą się w tej roli znakomicie. Wprowadzą do wnętrza powiew radosnej świeżości, koloru i promieni słonecznych, a dodatkowo będą modnym elementem wystroju przez cały wiosenno-letni sezon. Wartą uwagi może okazać się wisząca dekoracja okna, która w ciekawy sposób je podkreśli. Zawieszona ozdoba na okno daje wile możliwości – może wisieć samodzielnie lub udekorowana, np. gałązką, co doda wnętrzu naturalności i elegancji.

Ozdoby świąteczne na Wielkanoc

Dekoracje wielkanocne to głównie ozdoby wiosenne. Aby spełniały swoją funkcję, powinny kojarzyć się przede wszystkim z życiem i wnosić radość do naszych wnętrz. Kiedy przyroda budzi się na nowo, ważna jest pozytywna atmosfera w domu. W Dekorii znajdziesz wyjątkowe tkaniny i stylowe dekoracje, dzięki którym wypełnisz swój dom dobrą energią
i uśmiechem. Przygotuj się na przyjście wiosny!

Language versions »