Ray EVO – światło w linii prostej

Oświetlenie liniowe na miarę współczesnych oczekiwań — to takie, które jest tak uniwersalne, że sprawdzi się zarówno w przestrzeniach biurowych, komercyjnych, jak i w domowych. Ponadto dające takie możliwości wyboru, by móc przy jego pomocy budować zamierzony efekt oświetlenia wnętrza podnosząc tym samym komfort użytkowników. Ray Evo System marki LABRA oferuje to i jeszcze więcej: mnogość modułów oświetleniowych, od linii świetlnych przez ruchome reflektory po oprawy zwieszane. Tylko od użytkowników przestrzeni zależy, jakie przeznaczenie dla nich wybrali.

Czy oprawy oświetleniowe mogą być na tyle uniwersalne, żeby sprawdziło się w przestrzeniach domowych i komercyjnych? Tak, pod warunkiem, że postawi się na właściwe oświetlenie liniowe, czyli takie, którego światło rozchodzi się równomiernie na całej swojej powierzchni. W oświetleniu liniowym nie ujrzymy charakterystycznych punktów LED-owych. Prosta forma i funkcjonalność takich linii sprawia, że można używać ich w różnego rodzaju wnętrzach: w domach, w przestrzeniach hotelowych i gastronomicznych, a także do oświetlenia biurowego oraz w wielu innych miejscach. Dodajmy do tego właściwe parametry, redukcję efektu olśnienia i na tyle minimalistyczny oraz neutralny wygląd, że wpasują się w każdą przestrzeń dając nam idealny przepis na wspaniale oświetlone wnętrze.

LABRA niezmiennie ogniskuje się wokół światła i jego roli w życiu człowieka. Punktem wyjścia w każdym projekcie jest filozofia Light Thinking, celem – wnętrze zaaranżowane oświetleniem do ostatniego milimetra i świadomość, która poszerza granice myślenia o urządzaniu przestrzeni. Idea Light Thinking to nie tylko oferowanie wysokiej jakości, zaawansowanych technologicznie opraw, lecz także dostarczanie rozwiązań, które zapewniają zdrowe, komfortowe warunki do codziennego funkcjonowania – zarówno w domu, jak i w miejscu pracy.

Wszystkie z wyżej wymienionych założeń spełniają oprawy liniowe LED Ray EVO. Ich
minimalistyczny kształt doskonale sprawdza się w pomieszczeniach łazienkowych oraz różnego rodzaju wnętrzach biurowych (sale konferencyjne, stanowiska pracy, ciągi komunikacyjne). Ray to rodzina opraw liniowych o zróżnicowanych długościach i sposobach montażu. W zależności od wybranego modelu, długości linii, barwy światła czy innych parametrów, oprawa liniowa LED może zostać wykorzystana na wiele sposobów. Skutecznie zastąpi ona lampy sufitowe w oprawie i nada wnętrzom elegancki, estetyczny wygląd. Ray Evo bazuje na nowym profilu głównym — dzięki temu zasilacz znajduje się wewnątrz korpusu, co w przypadku lamp natynkowych i zwieszanych sprawia, że cała konstrukcja jest smuklejsza i nie potrzebuje już specjalnej puszki. Dwie główne wersje to oprawy z modułami liniowymi Lightline oraz nowa odmiana z modułami punktowymi Shift In.

W standardowych modelach, LED znajduje się za osłoną z matowego poliwęglanu opalowego (DF) idealną do oświetlenia ogólnego lub satyny mikropryzmatycznej (MP), które zapewniają ulepszoną ochronę wzroku przed olśnieniem. Wersja multi.dot zawiera okrągłe, zintegrowane diody LED z soczewkami typu TIR. Obie wersje Ray występują w różnych wariantach montażowych — natynkowych, wpuszczanych, zwieszanych czy ściennych. Profile występują w kilku długościach, z czego każdy model ze świeceniem liniowym posiada 2 wersje: słabszą oraz mocniejszą.

LABRA myśli holistycznie – nie pojedyncze oprawy a cały zintegrowany system oświetlenia. Dlatego w rodzinie opraw RAY powstał RAY EVO SYSTEM. Ta nowa, zmodernizowana odsłona systemu profili oświetleniowych ma ogromne możliwości. Rozwiązanie oparte jest na dedykowanych profilach aluminiowych do montażu natynkowego, zwieszanego oraz montowanego podtynkowo. Dużym atutem tego rozwiązania jest mnogość modułów oświetleniowych, od linii świetlnych przez ruchome reflektory po oprawy zwieszane. Ważną rolę w systemie odgrywa jego modułowość. Poza liniami świetlnymi wszystkie oprawy oparte są na zunifikowanych modułach nośnych, każdy o identycznej długości, dzięki czemu można je ze sobą bez problemu zamieniać. Montaż modułu odbywa się poprzez zakliknięcie go w profilu głównym. Zasilanie systemu jest oparte na napięciu sieciowym 230 V — co sprawia, że całkowita moc zestawu to maksymalnie aż 1000W na jeden obwód. Daje to ogromne możliwości nawet w bardzo rozbudowanych konfiguracjach. Każda oprawa wyposażona jest w dedykowany zasilacz elektroniczny oraz rastrowe złącza systemowe. Dzięki możliwości zastosowania zasilaczy DALI2 – mamy pełną kontrolę nad każdym pojedynczym modułem. Co ważne, przy zastosowaniu rozwiązania DALI2 zyskujemy możliwość niezależnego sterowania modułami równocześnie, zatem możemy łączyć oprawy w zestawy lub sterować nimi pojedynczo zyskując funkcjonalność kilku obiegów w klasycznej wersji on-off.  

LABRA 

Polska rodzinna marka produkująca nowoczesne architektoniczne oprawy oświetleniowe. Filozofią firmy jest Light Thinking – myślenie światłem postrzegane jako podstawowy element dobrze zaprojektowanych wnętrz, który zmienia się wraz z porą dnia i rytmem wykonywanych czynności. Ale też świadomość produkcji i tego w jaki sposób dostarcza światło do przestrzeni, dlatego z każdym rokiem podejmuje działania mające na celu zmniejszenie wpływu na środowisko jak lokalna produkcja, redukcja ilości foliowych wypełniaczy, czy wykorzystywanie materiałów nadających się i pochodzących z recyklingu. www.labra.pl 

Odsłony: 112

Language versions »