Rewolucja na rynku powierzchni mineralnych – kolekcja EARTHIC by SilestoneXM od Cosentino i Formafantasma

Cosentino prezentuje najbardziej zrównoważoną powierzchnie mineralną na rynku – SilestoneXM, dostępną w ramach kolekcji EARTHIC projektu Formafantasma. Przełomowy dla branży, innowacyjny proces przekształcania materiałów naturalnych oraz pochodzących z recyklingu to prawdziwa rewolucja i nowy standard na rynku powierzchni mineralnych.

Cosentino, globalny lider powierzchni do wnętrz i elewacji budynków zaprezentował kolekcję EARTHIC by SilestoneXM, która łączy wysokiej jakości minerały i materiały z recyclingu, tworząc najbardziej zrównoważoną powierzchnię dostępną na rynku. Opracowany we współpracy z ikonicznym włoskim studiem Formafantasma, EARTHIC® podkreśla długoterminowe zaangażowanie Cosentino w zrównoważony rozwój. Poprzez ten rewolucyjny projekt firma kontynuuje wytyczanie drogi do minimalizowania wpływu produkcji powierzchni na klimat w przyszłości.

„EARTHIC® ma na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia projektowania wykraczającego poza estetykę i priorytetowego traktowania zrównoważonych procesów produkcyjnych”, mówią Andrea Trimarchi i Simone Farresin z Formafantasma. „Nasza współpraca z Cosentino jest próbą projektowania od wewnątrz na zewnątrz – gdzie wybory estetyczne bezpośrednio odpowiadają wyborom etycznym i zrównoważonym”.

Nowy SilestoneXM to designerska powierzchnia mineralna wykonana z materiałów premium i pochodzących z recyklingu, o maksymalnie 10-procentowej zwartości krzemionki krystalicznej, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i doskonałego wykończenia. Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii Cosentino Hybriq+ kolekcja EARTHIC jest produkowana z wykorzystaniem 100% odnawialnej energii elektrycznej i 99% wody z recyklingu.

EARTHIC® to kapsułowa kolekcja oferująca nową koncepcję designu, z zaawansowanym składem zawierającym do 30% materiałów pochodzących z recyklingu, w tym: szkło z recyklingu, PET, biożywicę i fragmenty Dekton. Poprzez EARTHIC, Cosentino i Formafantasma proponują nowe i bardziej zrównoważone podejście do projektowania powierzchni. Na przykład, używając fragmentów Dekton® z recyklingu, unika się wydobycia nowych surowców. Ponadto, przy produkcji powierzchni, wykorzystywana jest biożywica pochodząca z recyklingu (między 16% a 23%) uzyskiwana z oleju roślinnego i oleju kuchennego oraz butelki plastikowe, które są przekształcane w charakterystyczne skale, ujawniające swoje unikalne cechy na powierzchni.

Kolekcja EARTHIC dzieli się na dwie linie kolorystyczne:

EARTHIC / FFROM X FORMAFANTASMA

Trzy serie kolorystyczne odzwierciedlające pochodzenie i źródło materiału oraz proces przekształcania materiałów z recyklingu w coś nowego.

FFROM 01: Szara powierzchnia z białymi fragmentami PET z recyklingu, tworząca subtelny, ale skomplikowany wzór, który przyciąga wzrok i dodaje głębi całości kompozycji.

FFROM 02: Ciemniejszy odcień szarości elegancko zaakcentowany bielą, tworzy wizualnie atrakcyjny kontrast. Odcień szarości z poczuciem nowoczesności i minimalizmu.

FFROM 03: Hipnotyzujące, ale eleganckie antracytowe tło z rozproszonymi łuskami PET z recyklingu, przypominające nocne niebo lub próbkę geologiczną.

EARTHIC / RAW X COSENTINO STUDIO

Wzory i kolory, które uchwycają esencję materiału w jego najbardziej autentycznym stanie, połączone z kształtami, które wyrażają nową estetykę.

RAW A: Kolor z delikatnym ciemnym wzorem na białym tle, który ujawnia skomplikowany design, przywołując poczucie naturalnej elegancji, przypominający wyszukane kamienie znalezione w naturze.

RAW G: Spokojne i naturalne betonowe płótno z subtelnymi miedzianymi akcentami, przeplatane mglistymi żyłkami, które dodają poczucia płynności.

RAW D: Ciemne tło naturalnej skały, które zapewnia nastrój spokoju i solidnej elegancji. Rozproszone smugi brązu przeplatają się przez węglowy krajobraz.


O Cosentino

Cosentino to hiszpańska firma rodzinna o globalnym zasięgu produkująca i dystrybuująca zaawansowane technologicznie powierzchnie dla architektury i wzornictwa. Posiada trzy grupy produktów: powierzchnię mineralną Silestone®, ultrakompaktowy kamień Dekton® oraz kamień naturalny Sensa by Cosentino®.

W całym łańcuchu produkcyjnym Cosentino dba o wdrażanie procesów zmniejszających ślad węglowy, zużycie wody oraz wykorzystanie w produkcji materiałów z recyclingu. Firma została doceniona za swoją strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym i dekarbonizacji poprzez wpisanie na listę Carbon Disclosure Project (CDP). Ultrakompaktowa powierzchnia Dekton jest produktem posiadającym certyfikat Carbon Neutral. W Polsce Centra Cosentino znajdują się w trzech lokalizacjach: Warszawa (Parzniew), Poznań (Dąbrówka), Katowice (Mysłowice).

www.cosentino.com