Schattdecor zwiększa wydajność produkcyjną w zakresie impregnacji w Brazylii

Montaż dodatkowego kanału impregnacyjnego w brazylijskim oddziale Schattdecor w São José dos Pinhais oznacza umocnienie pozycji grupy Schattdecor w obszarze impregnacji na rynkach Ameryki Łacińskiej.

Na początku roku 2018 firma zapowiedziała bardzo ambitny program inwestycyjny, zakładający rozbudowę zakładów impregnujących we Włoszech, Brazylii, Rosji i w Chinach.

Flavio Lufchitz, zarządzający zakładem w Schattdecor Brazylia: „W planach było powiększenie powierzchni magazynowej jak i stworzenie infrastruktury pod montaż nowych urządzeń produkcyjnych oraz własnego reaktora żywicznego, zapewniającego większą elastyczność produkcyjną. Nowy, nowoczesny kanał impregnujący oznacza większą wydajność produkcyjną i lepszy serwis z pierwszej ręki dla naszych klientów. Zgodnie z hasłem: „Jedno źródło, wiele możliwości.”

Grupa Schattdecor zaimpregnowana w ubiegłym roku około 300 milionów metrów kwadratowych papieru, z tego ponad 70 milionów metrów kwadratowych w brazylijskim oddziale w São José dos Pinhais. Park  maszynowy rozrósł się zatem w Brazylii do czterech urządzeń – w całej grupie pracuje obecnie 16 kanałów impregnacyjnych.

Zdaniem Lufchitza, poszerzenie wydajności produkcyjnych i rozwój kompetencji oznacza, że grupa kontynuować będzie swoją strategię wzrostu a jej celem jest zapoznanie klientów na całym świecie z szerokim portfolio produktowym Schattdecor, w najwyższej jakości i w oparciu o analizy potrzeb rynkowych.

Flavio Lufchitz, zarządzający brazylijską firmą siostrzaną: ”Nasze  plany inwestycyjne pokazują wyraźnie, że Schattdecor inwestuje w rozwój na rynku i reaguje na potrzeby klientów i lokalnych odbiorców.”
Uruchomienie nowego kanału impregnacyjnego ma nastąpić na początku roku 2020.

 

Źródło: Schattdecor.pl

WYSZUKIWARKA FIRMDODAJ OGŁOSZENIEPOLECANE FIRMYSKLEPY FIRM