Sejfy biurowe – jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentów w firmie?

Prowadząc firmę, dobrze wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i przechowywanych w biurze dokumentów oraz innych cennych przedmiotów. Skoro więc zadbałeś już o estetyczny i funkcjonalny wygląd firmy i wyposażyłeś ją w odpowiednie meble biurowe, przyszedł czas na zabezpieczenia takie jak szafy na dokumenty czy sejfy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą spółkę, czy małe przedsiębiorstwo, w świetle ustawy RODO i w trosce o zaufanie swoich klientów, warto zaopatrzyć się w tego rodzaju meble.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentów w firmie?
Tym, co jako pierwsze przychodzi na myśl, zadając sobie pytanie, jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentów w firmie, to zakup solidnych, zamykanych na klucz szaf na dokumenty. Są pojemne, pomagają zachować porządek w biurze, ale przede wszystkich chronią poufne dane przed dostępem niepowołanych osób. Jeśli jednak zależy Ci na zabezpieczeniu ważnych dokumentów nie tylko przed kradzieżą, ale również zniszczeniem w przypadku pożaru, warto pomyśleć o ognioodpornych szafach kartotekowych. Te wysokiej jakości meble metalowe są w stanie zabezpieczyć przechowywane w nich dokumenty na okres godziny od momentu wybuchu pożaru i zachować je w stanie nienaruszonym. Są więc idealne do składowania najważniejszych dokumentów, takich jak akta własności, nieruchomości, polisy ubezpieczeniowe czy paszporty.


Dlaczego warto zainwestować w sejf biurowy?
Jeszcze większą ochronę dokumentów zapewniają sejfy. Sejfy biurowe mają tę zaletę, że można w nich trzymać nie tylko poufne dokumenty, ale także cenne przedmioty, na przykład klucze lub pieniądze. Mają niewielki rozmiar, więc można je zamontować nawet w małym biurze. Są odporne na sforsowanie, a sejfy ognioodporne – podobnie jak szafy – ochronią zawartość w przypadku pożaru. Nowoczesne sejfy do biura zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przechowywanym przedmiotom. Są wyposażone w elektroniczny zamek, który wymaga wprowadzenia kodu na klawiaturze numerycznej. Możesz mieć więc pewność, że nikt poza Tobą, jeśli nie zna kodu, nie dostanie się do środka.

Jaki sejf biurowy wybrać?
Podczas wyboru sejfu biurowego trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim należy dostosować rozmiar do tego, co chcemy w nim przechowywać. Po drugie należy zastanowić się nad rodzajem zamknięcia. Najlepszy i najbardziej optymalny finansowy będzie sejf z zamkiem elektronicznym. Tradycyjne zamki na klucz są mniej bezpieczne – łatwiej ukraść klucz niż odgadnąć kod. Popularne stają ostatnio sejfy z zamkiem czasowym, zamkiem szyfrowym mechanicznym i zamkiem biometrycznym, jednak są to rozwiązania nieco droższe – niemniej stanowią jeszcze większą ochronę zawartości. Warto również zastanowić się, czy sejf będzie wisiał, stał, czy może zostanie zamurowany. W tym ostatnim przypadku należy dopasować jego rozmiar do parametrów wybranej szafki lub segmentu.

Wysokiej jakości sejfy biurowe i inne oraz kasy pancerne znajdziesz na naszej stronie.

Wybierz język!
Wyszukiwarka firmSklepy firmDodaj ogłoszeniePolub nas na Facebooku