Studium przypadku Holy Food Market: rynek żywności za dnia, klub taneczny w nocy

Holy Food Market mieści się w XVI-wiecznej gotyckiej kaplicy Baudelo, w sercu Gandawy w Belgii. Za dnia na rynku działa tutaj kilkanaście stoisk oferujących jedzenie z całego świata – Malezji, Japonii, Włoch, Indii, a także Włoch i Belgii. W nocy zaś rynek przekształca się w klub taneczny.

Miejsce to, inspirowane targami spożywczymi Rotterdamu, Barcelony i Kopenhagi, przeszło niedawno renowację i serwuje obecnie odwiedzającym historyczną atmosferę z nutą nowoczesności.

To także przestrzeń dla osób, które nie chcą pracować w jaskrawo oświetlonych, klasycznych biurach, chcą natomiast funkcjonować i współpracować z innymi w przyjaznym, produktywnym środowisku. Przestrzeń ta, zwana H-Co, ma oferować równolegle: atuty bazarku spożywczego, jak i pozwalać na nie zakłóconą niczym pracę.

Z nadejściem wieczoru Holy Food Market zmienia się w H-Club – doskonale nagłośniony i oświetlony klub nocny ze światowej klasy didżejami. Wszystko to w pięknej, historycznej lokalizacji i atmosferze. W miejscu tym regularnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia i imprezy weekendowe które przyciągają tłumy z całej Belgii.

Mimo, że kaplica zachowała większość swoich oryginalnych elementów, na dolnym piętrze wykorzystano laminat Formica© Calacatta Marble, nadający mu nowoczesny wygląd. Tak wykończona powierzchnia przyciąga do przestrzeni więcej światła, świetnie kontrastując z dominującą we wnętrzu czernią.

Górna część budynku została zaprojektowana tak, aby uzyskać efekt przenikania się sfer (transcendencji) i zaznaczyć przejście z przestrzeni H-Co do strefy H-Club. W tym celu także zastosowano w projekcie laminat Formica, tym razem Blue Storm.

Podobnie jak Holy Food Market stał się miejscem-symbolem, gdzie dostępna jest zdrowa żywność z różnych kręgów kulturowych, tak H-Club stał się niezwykle popularnym miejscem nie tylko pośród turystów, ale także wśród mieszkańców Gandawy.

Początkowo planowano stworzenie w Gandawie przestrzeni w której można dostać ekologiczną i modną żywnością z całego świata. Równolegle miało to być nowoczesne i przyjazne środowisko dla lokalnej społeczności. W rezultacie powstał wyjątkowy bazar, miejsce pozwalające na elastyczne wykorzystanie i twórczą pracę. Zachowana przy tym została jego główna funkcja – jest to miejsce spotkań mieszkańców miasta, gdzie można wspólnie spożywać smaczne potrawy.

Translate »
Wyszukiwarka firmSklepy firmDodaj ogłoszeniePolub nas na Facebooku