Styl industrialny w eleganckim wydaniu

Połączenie metalu i betonu doskonale odzwierciedla charakter współczesnej architektury. Znajduje ono zastosowanie nie tylko na fasadach nowoczesnych budynków, ale też w ich wnętrzach, nadając im unikalny, industrialny klimat. Kolekcja Metalyn marki Villeroy & Boch w nowatorski sposób łączy te dwa klasyczne materiały, prezentując efekt niespotykany dotychczas na płytkach ceramicznych – symbiozę miejskiego betonu z eleganckimi, połyskującymi zdobieniami z metalu.


Początkowo królował w pracowniach awangardowych artystów, dziś znajdziemy go w niejednym mieszkaniu, restauracji, a nawet klubie fitness. Styl industrialny – o którym mowa – od kilku sezonów cieszy się coraz większą popularnością. Wyróżnia go surowość „poprzemysłowych” wnętrz, wysokie stropy oraz stonowane kolory. Projektanci Villeroy & Boch w nowych kolekcjach zaskoczyli niestandardowym spojrzeniem na ten wyjątkowy nurt w architekturze, dodając mu finezji, regularności kształtów i szyku.
Kolekcja Metalyn marki Villeroy & Boch opiera się na wyjątkowej przejrzystości i świeżości designu. Podstawowe płytki dostępne są w sześciu stonowanych kolorach: silver, pearl, bronze, iron, steel oraz oxide. Każdy z wariantów kolorystycznych pozwala stworzyć wnętrze z jednej strony wyróżniające się, a z drugiej proste, spójne i idealnie wyważone. Metalowe elementy o wyjątkowej, niebanalnej strukturze tworzą efekt niezwykle aksamitnej, satynowej powierzchni.

Metalyn to kolekcja, która doskonale uzupełni nieprzeciętne, przemyślane wnętrza – zarówno w przestrzeniach mieszkań, jak i różnorodnych inwestycji. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w łazienkach, kuchniach czy salonach, jak i restauracjach lub w eleganckim butiku. Dzięki wysokiej jakości, ponadczasowemu designowi i dodatkowym właściwościom antypoślizgowym, płytki z nowej kolekcji Villeroy & Boch spełnią najbardziej wyrafinowane wymagania w zakresie estetyki i funkcjonalności.