SYMFONIA NATURY Gdy pamięć o przeszłości kreuje design przyszłości

Podczas 40. edycji targów Cersaie marka Laminam zaprezentowała naturalne powierzchnie, które interpretują paradygmat historii: czerpią ze wspomnień, by opowiedzieć o nowych, powstających dziełach sztuki.

Wrzesień 2023 – Pamięć natury wpisana jest w rytm upływającego czasu: nosi znamiona przemijających epok, czerpiąc z nich i pielęgnując je z myślą o przyszłości. Początkiem najbardziej zdumiewającego procesu twórczego jest moment, gdy to przyroda projektuje i tworzy naturalne dzieła sztuki. Nowe produkty Laminam zaprezentowane podczas Cersaie 2023 są nawiązaniem do roli czasu w powstawaniu miejsc, w których możemy żyć dobrze i czuć się pewnie.

Kolekcja Hado

Nowa kolekcja Laminam, czyli Hado, swoją nazwę zawdzięcza japońskiemu określeniu „Hado”, które oznacza „na grzbiecie fali” i sugeruje, że ​​woda posiada pamięć. Wraz z nową kolekcją, Laminam powraca do tej koncepcji, interpretując ją według współczesnego klucza. Nowy materiał odwzorowuje efekty cierpliwej pracy, z jaką woda, docierając do skały, rzeźbi jej fascynujący profil, a tym samym wykształca cenną odmianę trawertynu. Laminam odwołuje się do dzieła natury, które niczym fala przepływająca przez wieki, rozlewa się na kolejne przestrzenie życiowe.

W efekcie prac działu badawczo-rozwojowego, który tworzy innowacyjne rozwiązania wyróżniające się na rynku, Laminam zaskakuje i inspiruje nowym wykończeniem swojej serii Hado o nazwie Rain. Powierzchnia ta wyróżnia się atrakcyjnością tekstury, która została zastosowana także na płytach o wymiarach 1200×3000 mm i grubości 3+. Zaowocowało to absolutnie unikalnym wyglądem w świecie produktów ceramicznych.

Rain – artysta z natury

Subtelne, bardzo przyjemne w dotyku powierzchnie (efekt 3D) symulują bieg wody spływającej po kamieniu. Woda staje się artystą, który inscenizuje fascynujący i kojący spektakl rzeźbiarski: narodziny Rain. Wykończenie z cienkich włókien, łączących się podczas falistego przepływu, tworzy teksturowaną powierzchnię i daje poczucie głębokiego i stałego połączenia z naturą.

Na zawsze Diamond

Wraz z kolekcją Diamond, Laminam wprowadził do świata architektury powierzchnie o wyrafinowanej estetyce. Kolekcja zostaje podczas Cersaie wzbogacona o trzy kolory: Calacatta Black, Cristallo Gold i Cristallo Macchia Vecchia, dostępne również w nowym wykończeniu Rain. Połączenie tych kolorów i tego wykończenia daje niezapomniane wrażenia i ponadczasowy wygląd.

Otwarcie na nowe horyzonty projektowe

Nowości prezentowane na targach Cersaie 2023 są także kontynuacją rozszerzania serii Naturali. Aby wzbogacić tę kolekcję, opartą na prostocie i elegancji, Laminam wprowadza Calacatta Mediceo Book Match z nutami wyrafinowanego luksusu oraz Fusion Whitereinterpretację marmuru Patagonia, jednego z najbardziej malowniczych elementów świata kamienia, idealnego do zastosowania we wnętrzach, a zwłaszcza w meblarstwie.


O Laminam

Od początku pionierzy.

Firma Laminam powstała na początku XXI wieku, w następstwie wynalezienia technologii produkcji umożliwiającej tworzenie dużych powierzchni ceramicznych. Ta pionierska firma jako pierwsza zrewolucjonizowała rynek powierzchni, dając nowy impuls dojrzałej branży. Stało się to dzięki intuicji do tworzenia dużych powierzchni architektonicznych i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych formatów i grubości. Z biegiem lat firma opracowała proces produkcyjny charakteryzujący się innowacyjnymi metodami i wysoce zautomatyzowanymi technologiami typowymi dla Przemysłu 4.0, jak cyfrowe systemy dekoracyjne, systemy cięcia na sucho i logistyka wewnętrzna zarządzana za pomocą zautomatyzowanych pojazdów sterowanych laserowo. Są to metody i technologie, które zwiększają wydajność energetyczną przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.

Dziś Laminam produkuje i oferuje bogatą i wszechstronną gamę dużych powierzchni ceramicznych wykorzystywanych w wielu zastosowaniach, od klasycznej i nowoczesnej architektury po meble i wzornictwo, w ponad 100 krajach na całym świecie. Z biegiem lat oferta została wzbogacona o nowe tekstury i wykończenia, aby wyjść naprzeciw potrzebom kreatywności projektantów, architektów i wszystkich osób, którzy chcą nadać swoim przestrzeniom nowe oblicze. Spółka Laminam jest dziś kontrolowana przez niezależny ogólnoeuropejski fundusz private equity Alpha, zarządzający portfolio o wartości 2 miliardów euro, specjalizujący się w spółkach o średniej kapitalizacji w Europie kontynentalnej, z biurami w Mediolanie, Paryżu, Luksemburgu, Frankfurcie i Amsterdamie, który zainwestował w Laminam wraz z zespołem zarządzającym.