Taras czy przydomowy ogród to miejsce, w którym bardzo chętnie spędzamy wolny czas późną wiosną oraz latem.

Możliwość złapania oddechu, samotnego poczytania książki czy też po prostu wyciszenia się jest niewątpliwą zaletą posiadania domu. Nasze tarasy i przydomowe ogródki przez wiele lat były jednak traktowane po macoszemu. Na ich aranżację zazwyczaj nie starczało środków finansowych, dlatego też stanowiły składowisko niepotrzebnych nam mebli i dodatków. Tworzony przez dziesiątki lat miszmasz sprawiał, że coraz rzadziej udawaliśmy do naszych zielonych ostoi, które coraz bardziej dziczały i stawały się dla nas niedostępne. Co jednak sprawiło, że od kilku lat coraz chętnie je porządkujemy i stajemy się na nich afirmatorami życia?

 

Duży wpływ na odczarowanie ogrodów i tarasów miało zachowanie influencerów, czyli w tym przypadku blogerów oraz gwiazd znanych ze szklanego ekranu. Celebryci i blogerzy bardzo chętnie w ostatnim czasie dzielili się z nami swoimi miejscami odpoczynku, tym samym zachęcając nas do stworzenia własnych. Fala popularności sprawiła, że sklepy meblowe, ogrodnicze oraz supermarkety dosłownie zalane zostały różnego typu meblami i dodatkami ułatwiającymi aranżację tarasów i ogrodów.

Dobrym wyborem podczas meblowania naszej ostoi jest wyposażenie jej w komfortowe siedzisko, które umożliwia odpoczynek zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Sofa Master to produkt marki Furini, przeznaczony do użytku zewnętrznego. Wodoodporna sofa nie tylko jest łatwa do utrzymania w czystości, ale może być użytkowana w pobliżu  basenu, a także podczas deszczu. Ze względu na swoją trwałość, sofa outdoor może być wykorzystywana również przez dzieci. Mobilna sofa  ponadto zapewnia swoim użytkownikom odciążenie kręgosłupa, a tym samym przeciwdziała jego bólom. Opisywana powyżej tania sofa do ogrodu dostępna jest w sklepie internetowym pufy.pl, dzięki czemu bardzo łatwo ją zdobyć i wykorzystać podczas tworzenia własnej aranżacji.

Podczas zakupów, warto również pamiętać o dodatkach. Czerwona skompresowana sofa idealnie dopełni się z czarnym dodatkami, podczas gdy jej turkusowy odpowiednik będzie świetnie współgrał z akcesoriami  w stylu marynistycznym. Odcienie zielone są bardzo uniwersalne, w związku z tym można je połączyć z wieloma barwami. Jak widać, ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Może warto już dziś spróbować stworzyć miejsce swoich marzeń i zdążyć z nim przed jesienną słotą?

Translate »