tesa przedstawia tesa® 4965 Original Next Gen – nową wersję swojej kultowej taśmy, wytworzoną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju

Renomowany producent rozwiązań samoprzylepnych prezentuje nową generację taśmy tesa® 4965 Original – tesa® 4965 Original Next Gen. To, co wyróżnia nową wersję kultowej, dwustronnej taśmy, to wdrożenie zmian na etapie jej produkcji, które skutkują zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla o 40%*, co potwierdzają badania zgodne z normą ISO 14067.

Efekt redukcji emisji CO2 osiągnięto poprzez wdrożenie podejścia opartego na bilansie biomasy i zastosowaniu nowej generacji materiału nośnika PET, pochodzącego w 90% z recyklingu pokonsumenckiego. Co najważniejsze, nie wpływa to w żaden sposób na właściwości, ani wydajność nowej taśmy. Taśma charakteryzuje się taką samą niezawodnością jak jej poprzedniczka, która jest obecna na rynku już od 40 lat. Firma odpowiada tym samym na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty wytwarzane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Ta sama taśma. Ta sama niezawodna wydajność.

Taśma tesa® 4965 Original Next Gen zachowuje zgodność z oryginalną specyfikacją techniczną jej pierwotnej wersji – zarówno pod względem przyczepności, jak również wytrzymałości na rozciąganie. Obie taśmy równie dobrze sprawdzają się w statycznych testach na ścianie w temperaturze pokojowej oraz mają taką samą wartość procentową wydłużenia.

Główne cechy:

  • Nowa odsłona produktu cieszącego się zaufaniem od 40 lat.
  • Taśma wytwarzana z surowców zrównoważonych biomasą.
  • O 40%* mniej emisji CO2 w porównaniu z poprzednią wersją.
  • Nowa taśma zachowuje wszystkie właściwości pierwotnej wersji.

tesa® 4965 Original Next Gen zapewnia znaną już konsumentom najwyższą jakość, a dodatkowo, dzięki wykorzystaniu surowców odnawialnych, wspiera zrównoważoną biogospodarkę oraz ogranicza wykorzystanie paliw kopalnych. Rewolucjonizując swoje podejście do tworzenia bardziej zrównoważonych rozwiązań, firma wyznacza nowe standardy rynkowe.

* Redukcja śladu węglowego produktu (PCF) w przypadku nowej taśmy tesa® 4965 Original Next Gen (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) w porównaniu z obecną taśmą tesa® 4965 Original (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) została obliczona w 2023 r. z uwzględnieniem wartości Cradle-to-Gate, w tym z uwzględnieniem pochłaniania węgla biogennego. Poszczególne wartości PCF dla innych typów pasków zabezpieczających (PV1, PV2, PV4) oraz dodatkowe informacje można znaleźć w naszych obliczeniach porównawczych PCF zgodnych z wymaganiami normy ISO 14067 na stronie tesa.com/4965-report.

O tesa SE

Spółka należąca do niemieckiego koncernu Beiersdorf AG, będąca jednym z czołowych światowych producentów rozwiązań samoprzylepnych, w tym taśm przeznaczonych do zastosowań domowych, biurowych i przemysłowych. Przyświeca jej misja, wedle której tworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju produkty, mają usprawniać pracę oraz życie klientów. W obecnej formie, jako spółka europejska, tesa SE działa od 2009 roku, jednak początek jej historii datowany jest na 1906 rok, kiedy to narodziła się jej nazwa. Aktualnie, spółka zatrudnia blisko 5000 pracowników na cały świecie, prowadzi działalność
w ponad 100 krajach i posiada 14 zakładów produkcyjnych. Jako międzynarodowa firma, tesa SE ma 125 lat doświadczenia
w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań samoprzylepnych, a także w technologii powlekania. Kluczowym elementem jej filozofii jest nieustanna praca nad rozwojem produktów i usług, aby pomóc klientom sprostać nie tylko wyzwaniom dnia dzisiejszego, ale też zapewnić innowacje z myślą o przyszłości.